Skocz do zawartości

240-tka z pięcioma odmianami czy to nie za dużo?


Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem co o tym wszystkim myśleć ale wczoraj kupowałem we wrocku piaskowiec (tanio) i zadałem gościowi to samo pytanie na temat obsady małych pysi w 240-tce i odpowiedz była jednoznaczna ze około 40 szt. I na pewno nie chciał zarobić na mnie bo powiedziałem że juz mam rybki. Nie jest to jakiś następny przypadek a co raz częściej spotykana opinia po za forum. A tu czytam ze max 15-18 szt i 3 gatunki.Dlaczego tak jest i są takie duże rozbieżności. Nie piszcie mi żebym nie słuchał "starych hodowców ,trzymaczy ryb" bo nie wierze ze Ci ludzie nie mają doświadczenia w hodowli przez ponad 30 lat. I bądź tu mądry... jak są dwa światy forum i hodowcy po za forum. A my młodzi dalej nic nie wiemy?.
Sprawa jest bardzo prosta. Tutaj, na KM, jedyną "słuszną linią partii" jest mała ilość ryb i dobrane gatunki. Im wcześniej to do Ciebie dotrze tym lepiej dla Ciebie :)

Chyba tylko harisimi odważył się, napisac wprost, że dopuszcza "kontrolowane przerybienie".

Pisałem o tym już w innym wątku. Ja też spotkałem się w "realu" z tymi dwoma sposobami hodowli malawi. I nie mnie oceniać, która z metod jest jedyna i słuszna, bo się na tym nie znam, tylko zbieram wiedzę.


Ale wracając do meritum. Myślę, że dużo racji ma slawek_gorol. Jeżeli chcesz oglądać zachowania zbliżone do rzeczywistych, to musisz trochę ograniczy ilość i gatunki ryb. A jak lubisz kolorowo i dużo ruchu, to robisz "kontrolowane przerybienie". Decyzja tak czy tak, należy do Ciebie.


Perez666: W zasadzie, to dla tych ryb, każde nasze akwarium, to kurza ferma. Niestety :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Perez666: W zasadzie, to dla tych ryb, każde nasze akwarium, to kurza ferma. Niestety


Tak, tylko że jest różnica między 40 a 14 rybami w 240l.

Na temat "kontrolowanego przerybienia" na forum było już napisane bardzo dużo,jak nie wszystko.Jak ktoś chce to niech sobie robi w swoich 4 ścianach,po pewnym czasie pewnie będzie wołał o pomoc bo ryby padają,bo parametry wody są złe itd. itp. O estetyce takiego zbiornika już nie wspominam....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na początku przygody z Malawi też chciałem mieć dużo kolorowych rybek. Tak to jest, że chce się mieć wszystkie! Obecnie w 375l mam 37 malutkich rybek i tylko gdy są takie małe wygląda to dobrze. Jednak rybki z każdym tygodniem robią się większe i robi się coraz ciaśniej. Czekam na wyklarowanie się haremów i docelowo planuję trzymać ok. 22 rybki.


Imo Redy, Acei i Socolofi to bardzo duże ryby! Gdy podrosną, 30 sztuk w 240l to będzie prawdziwa zupa rybna i uwierz mi nie będzie to dobrze wyglądało!

Ja polecałbym Ci dodać do Yellow, Maingano - Saulosi coral w haremach 1+4. Będziesz miał piękne kolorowe rybki: żółty, niebieski (granatowy) i pomarańczowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje Wam Perez666, Mystik za potraktowanie mnie normalnie i za to że sie nie wymądrzacie, podchodzicie do tego profesjonalnie dla nowicjuszy jeszcze raz dzięki. Rozumiem co napisaliście i wierzę że macie rację i chcecie dobrze. A co niektórzy chyba nie zrozumieli mnie dobrze, zadałem tylko pytanie dlaczego tak jest. Człowiek jest istotą rozumną i szuka cały czas jakiegoś konkretnego wyjaśnienia wiec słucha tu i tam. I dlatego też napisałem tu do Was. Ja wiem ze są gusta i guściki i każdy uczy się na błędach ale nie rozumiem zachowania innych jak coś nie jest po ich myśli to zaraz zaczyna się wyśmiewanie i straszenie. Czy ja próbuje kogoś przekonać namówić tak jak to napisał ELIOT 12. Będzie mnie straszył że usunie mój temat bo zadałem pytanie i czegoś nie rozumiem bo on jest WIELKIM MODERATOREM KM i myśli ze jest BOGIEM . Chyba się troszkę pomylił bogowie żyli w innych czasach, niech usunie mój temat to zrobi z siebie pośmiewisko choć już chyba zrobił gdy to napisał . Ponoć forum jest do dyskusji a nie do straszenia. Myślałem ze tu jest normalnie ale widzę że nie, zawsze ktoś musi namieszać. Dlaczego PEREZ666 może normalnie napisać, poradzić ale co niektórzy nie, młodego trzeba zgnębić i ma robić tak jak mu się karzę. Pozdrawiam wszystkich MĄDRYCH tego świata


Mirsto dzieki za radę jest to jeden z nielicznych postów napisanych profesjonalnie. Podaba mi się to ze pamiętasz początki i się nie wstydziłeś tego napisać. Myślę że większość tak miała. Na razie mam to co mam ale już zaczynam zaczynam zastanawiać sie nad obsadę.Podoba mi się Twoja propozycja jest ciekawa i tak jak napisałeś kolorowa :P. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ja próbuje kogoś przekonać namówić tak jak to napisał ELIOT 12. Będzie mnie straszył że usunie mój temat bo zadałem pytanie i czegoś nie rozumiem bo on jest WIELKIM MODERATOREM KM i myśli ze jest BOGIEM . Chyba się troszkę pomylił bogowie żyli w innych czasach, niech usunie mój temat to zrobi z siebie pośmiewisko choć już chyba zrobił gdy to napisał . Ponoć forum jest do dyskusji a nie do straszenia. Myślałem ze tu jest normalnie ale widzę że nie, zawsze ktoś musi namieszać

No i chyba nie zrozumiałeś tego co napisałem :wink::( ; starałem się wyjaśnić różnicę między podejściem hodowców z 30 letnim stażem i podejściem klubowym. Informacja że obawiam się że temat będzie zamknięty jak będziesz nas starał się przekonać że rację mają hodowcy z x-letnim stażem, nie miała na celu cię nastraszyć :wink: tylko uniknąć bezsensownej dyskusji, bo było ich już wiele. To twoje akwa i możesz tam wpuścić to co chcesz, i możesz mieć gdzieś nasze rady (o straszeniu nie wspomnę :D )

Jak poczułeś się zastraszony to sorry nie to było celem mojego postu :)

Gdybym uważał się za B.... to zamknął bym temat bez żadnego komentarza :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



PS Jak masz zamiar przekonywać nas że kontrolowane przerybienie jest lepsze to obawiam się że temat zostanie zamknięty bo był poruszany już wielokrotnie.



Eliot po takim tekście to co być sobie pomyślał jakbym to ja napisał do Ciebie. A po za tym nie próbowałem nikogo przekonywać że ktoś ma rację a ktoś nie. Zadałem pytanie DLACZEGO tak jest......i nie wierzę że Ci inni nie mają racji. Chyba to Ty kolego nie zrozumiałeś o czym ja pisałem.

No cóż, przeprosiny przyjęte.

Zaczynam już się zastanawiać nad zmianą obsady. Chcę zostawić Yellow, maingano, Metraclima msobo "magunga", choć i obsada MIRSTO tez jest ciekawa tj Saulosi coral, maingano, i yellow. Co o tym myślicie chyba że macie coś innego?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yellow i Maingano będziesz miał Imo za żółto! Jeśli chcesz jeszcze inną kolorową to mogę polecić: Demassoni, Magunga. Piękne rybki. Ewentualnie możesz jeszcze dodać Red-Red choć pewnie znajdą się i tacy którzy powiedzą, że Redy są za duże do takiego zbiornika:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.