Jump to content

Baniak min 750 litrów za 500zł. - Świat Zwariował :P

paputek25
 Share

Recommended Posts

Tu powstanie wątek , przedstawiający powstawanie baniaczka min 750litrów , założenie 1000litrów , za kwotę max 500zł

Kwota ta musi objąć : baniak , filtr biologiczny, mechaniczny, oświetlenie. Celowo napisałem baniak , gdyż zdaje sobie sprawę iż nie będzie to szkło-czyli typowe akwarium , którego wartość samego szkła zastosowanego do budowy akwa przekroczyło by zdecydowanie kwotę 500zł .

Na początku mojego wątku wyjaśnię iż , nie leczę się psychiatrycznie,..... nie mam problemów z własną osobowością, należe do osób asertywnych i zdaję sobie sprawę jakie są realia , wiec na zakończenie dodam, BANIAK NIEBAWEM BĘDZIE STAĆ!!!, max najbliższe 2-mscę !!!! I nie ważne czy to będą pospawane wanny , czy zalany fiat -Maluch , czy wymurowane, czy kabina prysznicowa , cel -ma mieć pojemność min 750 litrów . Szczegóły kosztorysu podam tu wszystkim do wiadomości . Chciałbym aby baniak miał min 70cm-80cm głębokości, wszystkie dotychczasowe moje akwaria miały 40cm, zależy mi teraz na głębi, więc czekam na wszelkie pomysły i sugestie. Czy będą tam pyszczaki ? pewnie tak ..... choć nie wykluczam tangany, bądź karpi :)

czekam na wszystkie ciekawe propozycje .....rozważę każdą !!!

Pozdrawiam paputek

Samo szkło na baniak tej wielkości licząc na m2 wychodzi w Poznaniu w walcowni szkła ok 370zł,ze szkła 12mm na standartową 720(200x60x60)

Akwarium z drewna niesamowite, osobiście widziałem tylko akwarium wymurowane z wstawiona przednią szybą, a murek uszczelniony jakąś masą do uszczelniania basenów

Samo szkło na baniak tej wielkości licząc na m2 wychodzi w Poznaniu w walcowni szkła ok 370zł,ze szkła 12mm na standartową 720(200x60x60)

Dzięki za propozycje to i tak za dużo, dochodzi cena silikonu, transportu, i przewyższa moje koszty.

dzięki tak widziałem, ale ta technologia niestety również jest za droga w stosunku do mojego projektu.

Dodam, iż nie musi to być akwarium "estetyczne" raczej z przeznaczeniem do hodowli grubszej ryby :)

"Pojemnik" na ryby jeżeli chcesz się zmieścić w tej kwocie to proponuje taki wyłożony tym.

Filtracja - plenum

Ogrzewanie - dwa brzeszczoty przedzielone zapałkami choć do końca nie wiem jaki to ma wplyw na ryby.

W najgorszym przypadku kilka takich urządzeń.

Do tego pozbierać z okolicy jakieś kamienie itp i spoko gitara - jeszcze na flaszke zostanie.

nie chce oczka wodnego ... do tego filtracja jest droga, chce mieć baniak spełniający wymogi jakie określiłem . i bedzie :)

Dodam, iż nie musi to być akwarium "estetyczne" raczej z przeznaczeniem do hodowli grubszej ryby :)

Czyli oczko pasuje

do tego filtracja jest droga,

Odpowiedź:

Filtracja - plenum

no prosze , oczko da się zbudowac tanio , baaa nawet za 200zł, trzeba tylko mieć działkę i pozwolenie......

w każdym bądź razie , to nie jest to o co mi chodziło ;) , ale dzięki za pomysł, może z czegoś skorzystam ;)