Jump to content

Filtr zew. (sposób ustawienia rur)


greg centrino
 Share

Recommended Posts

greg centrino

Witam wszystkich forumowiczów !


Jestem początkującym malawistą, w obecnej chwili zakładam zbiornik 200l. Proszę o pomoc bardziej doświadczonych kolegów, mianowicie nie mam pojęcia w jaki sposób mam ustawić wlot i wylot wody z kubełka (JBL Cristal Profi e 900).Posiadam już filtr wew. (Aquael Turbo Filter 1100). Chodzi o poprawną cyrkulacje wody, żeby kupska nie zalegały na podłożu :)


Z góry Dziękuję i pozdrawiam :D

Link to comment
Share on other sites

greg centrino

Zgadzam się z tym. Tylko mi chodziło o to aby mi ktoś napisał jak mam rozmieścić te rury w akwa, czy używać deszczowni, czy skimmera, a może rurę wylotową dać lekko pod taflą itp. (w którym rogu umieścić jakie wloty i wyloty, w którym miejscu dać filtr wew. - zależy mi na dobrej cyzkulacji bo planuje mieć a zbiorniczku kontrolowane przerybienie ;D). Na forum nigdzie nie mogłem się doszukać takiej porady.

Link to comment
Share on other sites

Wylot z kubła daj po przeciwnej stronie mechanika,by pod skosem dmuchało na przednią szybę i burzyło taflę wody(tym samym ją napowietrzając).Bez żadnych deszczowni,"goła rurka".

Link to comment
Share on other sites

greg centrino

Wszystko rozumiem, tylko czy ta rurka ma być pod wodą, czy nad nią. A czy machanik ma dmuchać wzdłuż zbiornika, czy bardziej w poprzek (pod kątam 45 stopni to tylnej ściany). Rozumiem że najlepszym wyjściem dla mechanika jest założenie gęstej gąbki ? (tak wywnioskowałem z przeglądania stron forum). Przy ewentualnym takim ustawieniu wszelkie zanieczyszczenia będą dobrze zbierane, jak i te z podłoża :D.

Link to comment
Share on other sites

greg centrino

Jeśli możecie to podajcie jeszcze wasze rozmieszczenie filtrów w akwa z uwzględnieniem kierunku pływu wody , wysokości itp.;)


Z góry Dziękuje.

Link to comment
Share on other sites

Szczerze - to nic ci nie da nasze ustawienie bo to sprawa indywidualna i w każdym akwa jest inaczej (zależy od dekoracji) Podstawowa zasada to mechanik po przeciwnej stronie wylotu z biologa a kąty musisz dopasować metodą prób i błędów :wink:

Link to comment
Share on other sites

Nikt Ci takiego złotego przepisu nie da,musisz sam popróbować i samemu stwierdzić czy tak jest odpowiednio.Każdy zbiornik jest inny,każdy ma inne filtry,cyrkulatory,rozmieszczenie kamieni.Metoda prób i błędów...pomału do celu :wink:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

 • Recently Browsing   0 members

  • No registered users viewing this page.


 • Posty

  • Bastian
   Dziękuje bardzo 👍 W przyszłym roku będę musiał zgłosić się w Pokrzywnej na rehabiltację w tak zacnym gronie 🍻👍
  • pulpet
   Jeśli chodzi o ryby z importu i oznaczenia F1 i dalej to faktycznie mało daje to informacji o pokoleniowosci i spokrewnieniu z rybami z odłowu.  Jest spory bałagan, zwłaszcza jeśli chodzi o ryby z Niemiec.  Ryba F1 z Niemiec może mieć dzikich przodków daleko w przeszłości. I w naszym rozumieniu może być F10. I to żadne oszustwo, po prostu różne systemy klasyfikacji, stosowane przez różnych hodowców. Wszystko subiektywnie prawidlowo, ale F1 z Niemiec bezmyślnie skopowiane przez sprzedawcę, może być kompletnie źle zinterpretowane przez kupującego w Polsce. Kiedyś o tym pisałem, ale temat nie chwycił, więc porzuciłem sprawę.
  • Bartek_De
   @Bastian Trzymaj się💪 I jak najszybszego powrotu do zdrowia I tak z przymrużeniem oka, coroczne spotkania w Pokrzywnej zapobiegają takim historiom Zapraszamy🍻
  • Bastian
   Bardzo dziękuje za dobre słowo 👍 Właśnie dzisiaj wyszedłem ze szpitala i już myślałem że przyniosę dodatkowy kamyczek do akwarium 😉 ale niestety nie udało się 🤥 (kamień nadal w nerkach). Nie ma jak wylądować na sor-ze w dniu odbioru zbiornika. Od jutra zaczynam aranżacje zbiornika
  • S_owa
   Ok, dzięki za informację. Cierpliwie rozglądam się za nimi jako ostatni punkt obsady w założonym pod koniec lipca zbiorniku. Patrzyłem na oferty różnych hodowli i są dostępne tylko w dwóch m.in. w Tan-Mal. Oni mają sporo ryb z dobrych  niemieckich i duńskich hodowli (a tam też p.crabro są dostępne bo niedawno sprawdzałem). Też czasem z dystansem patrzę na to F1 ale kupując z dobrego źródła mam chociaż realna, uzasadnioną nadzieję, że ryby są dobrej jakości i nie jest to 10 pokolenie bez wymieszania krwi.
  • Vrzechu
   @S_owa muszę przyznać, że z ryb jestem bardzo zadowolony. Jest to pokolenie F1. Tzn. tak deklaruje hodowla, ale nie mam podstaw, żeby temu nie wierzyć  Obsada zakupiona w hodowli Tan - Mal. Śmiało mogę polecić.
  • S_owa
   Ciężko teraz o ładne p.crabro, nie są one raczej odławiane, na rynku większość ryb to pokolenie FXXXX, często daje o sobie znać chów wsobny.  Twój młody samiec Crabro ładnie się zapowiada (jest intensywnie czarny, ma ładne proporcje), pozostałe osobniki również wyglądają dobrze, mają wyraźne pasy, intensywne ubarwienie, ładne proporcje. Pamiętasz gdzie/od kogo nabyłeś swoje ryby ?
  • Vrzechu
   @KapitanCzysty mówisz - masz  "Czarna Mamba"  oraz Kulfon  Labeotropheusy nie rzucają się bardzo w oczy bo są tylko 3 samice i 1 samiec, ale mają się dobrze i samice między sobą wykazują najwięcej agresji ze wszystkich moich podopiecznych. Mimo posiadania 3 Synodontisów uchowały się nawet 2 maluszki. Z moich obserwacji wynika, że samica trzymała w pyszczku większą ilość młodziaków, ale jak tylko jakieś jej uciekły to zostały pożarte. Te 2-3 sztuki nosiła tak długo, że już martwiłem się, że nie przeżyje bo bardzo schudła i wszystko trwało chyba 4 tygodnie. Wypuściła je jak były już naprawdę spore jak na narybek i dwa udaje mi się czasami dostrzec. Sama bardzo szybko wróciła do formy a następna już inkubuje  Jurny ten Kulfon    
  • KapitanCzysty
   Widać, że ryby dobrej jakości i chyba dobrze karmione 😉 . Sporo Ci urosły Acei i szerszenie i faktycznie, aż miło się na nie patrzy. Ciekaw jestem ujęcia z bliska tego "czarnucha" , intryguje mnie. 😄 Nie widzę natomiast Labeotropheusów, dalej je masz?  Całokształt bardzo mi się podoba.
  • Vrzechu
   Wygląda pięknie  Dopiero co zakładałem swój zbiornik a po przeczytaniu kilku postów tutaj, już tęsknie za zakładaniem nowego baniaka  Powodzenia na dalszym etapie  
 • Topics

 • Images

×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.