Skocz do zawartości

wyłupiaste oczy, pyszczak Red Red


_kris_

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Dziś zauważyłem u mojego dorosłego samca Red Red bardzo wyłupiaste oczy, samiec od paru dni był bardzo pobudzony, powiększał grotę a tu nagle dziś dostał wyłupiaste oczy, siedzi w grocie, oddycha raczej wolno i jest bardzo spokojny. . Co to może być? bloat?

Niestety po powrocie do domu po ok 6godz reszta ryb zaczyna mieć podobne objawy jak red red :[ co to może być?

Akwarium pojemność 160l

Obsada to ok 8 Red Red, 1szt yellow,J.dickfeldi 2szt M.c.maingano, 3zbiorniki

Na tą chwilę nie znam parametrów wody

Karmienie to 3razy dziennie, Spirulina, Ichtio-vit, Cichlid Gran

Podmiana wody raz w tyg ok 20l,

Filtracja to Aquael3 w dzień a od dwóch dni dodatkowo Fluval 204 +deszczownia 24h.


Akwarium ma ok miesiąca, gdyż przeprowadziłem się nie dawno w inne miejsce.

Wcześniej ryby żył w takiej obsadzie w tym zbiorniku od około 1,5 roku i nie miałem z nimi żadnych takich sytuacji.

Dodam, że tydzień temu pojawiły się ok 30szt małych red red, jednak zauważyłem, że ok 2tyg po przeprowadzce ryby zrobiły się płochliwe i wychodziły tylko do jedzenia chodź z czasem coraz rzadziej, myślałem, że jest to spowodowane tarłem 2par red red ale chyba nie do końca.

Z góry dziękuję za pomoc

Pozdrawiam

post-10695-146957128263_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:)

ah beztroscy Ci wenecjanie, powódź w mieście a oni nic sobie z tego nie robią...


a tak na serio to masz fatalna obsadę na ten baniak i dopiero od dwóch dni jakiś sensowny filterek, który jeszcze nie dojrzał...

zakładam że nie "przeprowadziłeś wody ze starej chaty" :wink:


eehhh słabo Panie słabo i są efekty... :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


a tak na serio to masz fatalna obsadę na ten baniak i dopiero od dwóch dni jakiś sensowny filterek, który jeszcze nie dojrzał...

zakładam że nie "przeprowadziłeś wody ze starej chaty" :wink:


Co do obsady robię z tym porządek. Co do wody, dokładnie tak jak pisałeś :(


Wszystko zaczęło się po zmianie napowietrzania i filtracji w akwarium, tz. wcześniej używałem tylko aquaela 1000l/h z wkładem bio i napowietrzaniem z wężyka, od 27.01 zamontowałem w akwarium Fluvala 204 z deszczownią oraz aquaela pozbawiłem wkładu bio, założyłem do niego deszczownię i usunąłem wężyk. Fluval chodził 24h/dobę a aquael tylko w dzień razem z oświetleniem. W akwarium posiadam dwie duże kryptokoryny, ok tydz po przesadzeniu zastosowałem nawóz w tabletkach zgodnie z zaleceniem na opakowaniu

Wczoraj rano zauważyłem pierwsze złe objawy tz po nocy większość ryb łapała powietrze i pływały tuż pod taflą wody, zaniepokoiło mnie to i wyłączyłem Fluvala i wróciłem do poprzedniego sposobu filtracji wody, po podmianie wody wczoraj wieczorem i dziś rano najbardziej "chory" samiec red red powraca do formy, tz broni swojej groty i terytorium, stał się bardziej aktywny jednak oczy nadal ma takie wytrzeszczone. Dodam, że deszczownie zamontowałem ok 2-3cm pod taflą wody, strumień skierowany na tylną szybę tak by powodował ruch wody.

Wszystko mi wskazuje na Chorobę gazową – choroba ryb powodowana przez nadmierne stężenie tlenu w wodzie. myślicie, że to może być to? Objawy tej choroby pasują tz: "Ryba staje się mało ruchliwa, płochliwa. Brak u niej chęci żerowania z powodu "wzdęć", częste poleganie na dnie lub pływanie przy powierzchni wody. Są niespokojne, apatyczne... Dochodzi do wystąpienia obrzęków na ciele, np. w okolicy oczu i ich zmętnienie oraz ich uwypuklenie się. "


Proszę nie pisać posta postem.Perez666.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj rano zauważyłem pierwsze złe objawy tz po nocy większość ryb łapała powietrze i pływały tuż pod taflą wody

Rybom poprostu brakowało tlenu !

aquael tylko w dzień razem z oświetleniem

filtr mechaniczny tak jak bilogiczny powinien chodzić 24h, w ciagu 1h gdy filtr nie pracuje zabijasz praktycznie wszystkie potrzebne bakterie. Biologa włącz, mechanika również ma chodzić 24h niezakładaj deszczownicy tylko podłącz wężyk ma porządnie napowietrzyć wodę.

Mieć 160l dojrzałej wody i zalać baniak świeżą.... nie rozumieć tego :shock:

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem podobnie , kiedy zdrowe Rdzawe przerzuciłem z jednego akwarium do drugiego , gdzie w obu przypadkach parametry wody były okey, wykluczając te parametry, tłumaczyłem to sobie stresem ryby, hmn bo cóż też innego ? To tylko przypuszczenie....Z 5 rdzawych tylko u jednego pojawił się taki problem, u reszty okey.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Biologa włącz, mechanika również ma chodzić 24h niezakładaj deszczownicy tylko podłącz wężyk ma porządnie napowietrzyć wodę.

zdecydowałem się na deszczownie gdyż napowietrzanie z wężyka przeszkadza innym domowniką w spaniu :/, Mechanik chodzi od rana na wężyku i chyba wszystko wraca do normy, biologa też włączyłem. Jutro sprawdzę parametry wody, oby wszystko wróciło do normy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.