Skocz do zawartości

Nowe akwarium 450l osprzęt i mieszkańcy


Parasolka

Rekomendowane odpowiedzi

witam wszystkich


Niebawem zjawi się u nas akwarium ale dopóki nie kliknęłam "Kup teraz" chciałam się poradzić. Doradzono mi:


akwarium 150x50x60 z

Piasek kwarcowy MALAWI biały 50kg (Piasek ma granulację od 0,8-1,2 mm)

filtr zew -FILTR KUBEŁKOWY AQUANOVA 2000L

wapień filipiński biały 50kg

wapień czerwony 5kg

tło strukturalne "niesamowita głębia" czarno-granatowe


Wygląd ma być dość surowy, morski, ciemne tło białe dodatki ..tj wapień, piasek ..czy coś jeszcze można dodać czy wystarczy ?



Czy powinnam coś dokupić ? filtr wew , etc ?


Jeśli chodzi o mieszkańców to wczoraj byłam w sklepie i spodobały mi się pyszczaki białe, j.żółte, bardzo blado pomarańczowe i j.błękitne w delikatne pionowe prążki - te dawały taką poświatę ..coś niesamowitego oraz niebieskie w ciemne poziome pasy. Pani stwierdziła, że oczywiście wszystkie mogą mieszkać razem ...i najlepiej wziąć po 5szt ..bo są małe i nie wiadomo co samiec co samica


wybrane rybki z tego co Pani spisała:

melanochromis maingano

socolofi

socolofi śnieżny

zebra red red

pseudotropheus

ceveleus - cevelens ? nie jestem w stanie odczytać


również Tropheusy nam się podobają


każdego po ok 5szt małych ..bo nie wiadomo co jest samcem co samiczką, więc jakieś straty będą a chodzi o to by nie dokładać potem do większych ryb- nowych, młodych osobników


Czy ktoś mógłby doradzić jakie z tych wybrać czy faktycznie wszystkie mogą być razem i po ile szt ?

Zalezy nam aby rybki były kolorowe jak w powyższym opisie..nie pomarańczowe, nie żółto czarne...


Bardzo dziękuję za ewentualną pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akwarium super

piasek biały Malawi :D :D :D

pewnie cena też jak z Malawi - w życiu bym nie kupił.

Dużo pytań i niestety czuję że popełnisz mnóstwo błędów - jedyne wyjście jakie widzę to poczytaj FAQ, znacznie ułatwi ci błędy do których chyba idziesz wielkimi krokami.

Ale - akwarium fajne :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co napisałaś przyklasnąć można jedynie rozmiarowi pierwszego zbiornika. Reszta niestety prezentuje typowy poziom "doradztwa" w sklepach i jest nieodpowiednia zarówno pod względem merytorycznym jak i ekonomicznym. Jak już napisał Yaro przeczytaj FAQ a potem napisz pytania jeszcze raz (ewentualnie dopisz nowe , bo pewnie się pojawią). Na samym wstępie odrzuć koncepcję kupowania piachu i kamieni które Ci zaproponowano ( z ciekawości zapytam : w jakiej cenie?)

Przenoszę Twój post do "podstaw" i czekam na pytania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wapien zamien na np.serpentynit, piasek z Malawi :mrgreen: na piach z castoramy, rzeki, plaży. Musisz mieć filtr wew. ok. 2000 l/h(oczywiście zakladam standardowo wew.+kubeł), grzałka w zależności od temp. w mieszkaniu.. dalej : komplet testów na no2,3, ph, kh... jakaś siatka do łowienia zwłok :wink: , wężyk do podmian... itd. itd...

Oczywiście temat ryb : pozwolisz, że się nie wypowiem.. albo co tam ; zapytaj panią czy to mięso czy roślinożercy, jakie duże rosną, agresja etc.. aaaa i o nazwy łacińskie, bo pyszczak czarny, kolorowy, biale nie przejdzie. Tyle z grubsza.

Btw. Ryb w sklepikach zoo z karmą dla psów i kotów się nie kupuje. Ot tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

piasek i wapienie sama wybrałam sugerując się zdjęciem poniżej


piasek 2,20zł za kg wapień 6,80zł za kg http://allegro.pl/wapien-filipinski-prosto-z-filipin-promocja-i1427328664.html http://allegro.pl/tlo-strukturalne-100x50-niesamowita-glebia-i1427328653.html http://allegro.pl/piasek-kwarcowy-malawi-tylko-u-nas-promocja-i1427328655.html


mam na akwarium ok 2200zł ... nie chce roślin

post-10691-14695712825848_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak koledzy napisali Twoje akwa ,Twoj kram i Twoje pieniadze ktore na to wydasz.

IMHO i nie tylko moim tutaj,mozna wydac o wiele mniej za wiele wiecej, niz "piasek malawi" i "filipinczyk".Piasek mozna kupic za ok 6 zlotych za 25 kg w markecie budowlanym, kamienie jakiekolwiek w skladzie kamieni to wydatek ok. 0,50 za kilogram.

Co do ryb to jak powiedzial przedmowca nie kupuje sie ich w sklepiku osiedlowym i napewno nie kierujac sie kryterium kolorystycznym.

Jak narazie to widze duzo zbednych wydatkow i moze sie myle ale w sposob jaki zaczynasz to pewnie niedlugo zobaczymy posty w dziale 'choroby", chcialbym bardzo sie mylic.

Poczytaj, popytaj na forum a z takim akwarium masz szanse na ladny wycinek jeziora Malawi, a nie "pyszczaki mix" jak to narazie wyglada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.