Jump to content

Malawi 450l (zmiany w obsadzie)


Sebo0707
 Share

Recommended Posts

Witam wszystkich kilka dni temu nabyłem cały zestaw Malawi a mianowicie.

Akwarium 150/60/50, tło strukturalne DIY -ceresit 65 ,oświetlenie pokrywa z świetlówkami T8,

Filtracja:

JBL 500 CRISTALL PROFI „mechanik” + lampa UV

JBL 500 CRISTALL PROFI „biolog” w biologu ceramika SERA Biopur Forte

Wewnętrzny filtr mechaniczny Blumodular 3A to obsada z tego co już doczytałem to mam pomieszane Biotopy Malawi i Tanganiki.

Maylandia hajomaylandi -5szt

Pseudotropheus mphanga -11szt

Tropheus bemba 8 szt (tu myślę że to Tanganika)

Maylandia estherae OB morph 1 szt

Pseudotropheus Polit 1 szt samiec


no i świderki


Teraz moje pytanie co radzili byście mi zmienić jakie rybki dodać a jakie oddać.

No i teraz mam problem z żywieniem, a mianowicie czym i jak często.

Kolega od którego kupowałem trzymał taki skład kilka lad i rybki wyglądają bardzo ładnie.Fotki Akwa jeszcze nie mojej produkcji. Ja swoje dodam jak ogarnę się z przeprowadzką.


Pozdrawiam.

post-10538-14695712816214_thumb.jpg

post-10538-14695712816909_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

harisimi

A znasz układ płci wśród gatunków które posiadasz ? Oczywiście nie interesują mnie trofcie bo jeśli wybierzesz ten gatunek to pozbyj sie całego Malawi i wtedy co dalej pytaj na forum tanganikańskim :wink: .

Link to comment
Share on other sites

Jak pozbędziesz się tropheusa, to możesz zostawić pozostałe ryby, oczywiście uzupełniając do haremów, bo niestety pojedynczych egzemplarzy nie powinniśmy trzymać.

Link to comment
Share on other sites

Maylandia hajomaylandi tych mam jednak 5 sztuk 2 samice i trzy samce (z tym że zauważyłem że tą jedną samicę ciągle "masakrują" )

Maylandia estherae OB morph samiec ma prawie 5 lat

Pseudotropheus mphanga tu mam troszkę problem dwa samce na pewno są bo się bardzo wybarwiają a co do reszty to nie wiem.

Pseudotropheus Polit samiec

Czyli co tropheusów muszę się pozbyć? poprzedni właściciel trzymał je razem kilka lat ale jak nie pasują zupełnie biotopem to trzeba będzie sprzedać :cry:

Link to comment
Share on other sites

Maylandia hajomaylandi tych mam jednak 5 sztuk 2 samice i trzy samce (z tym że zauważyłem że tą jedną samicę ciągle "masakrują" ) - to też może być samiec

Maylandia estherae OB morph samiec ma prawie 5 lat dokupić samice

Pseudotropheus mphanga tu mam troszkę problem dwa samce na pewno są bo się bardzo wybarwiają a co do reszty to nie wiem. - zostawic jak jest

Pseudotropheus Polit samiec - dokupić samice

Czyli co tropheusów muszę się pozbyć? poprzedni właściciel trzymał je razem kilka lat ale jak nie pasują zupełnie biotopem to trzeba będzie sprzedać - nie zaleca sie trzymania tych ryb wraz z pyszczakami z malawi

Link to comment
Share on other sites

Maylandia hajomaylandi tych mam jednak 5 sztuk 2 samice i trzy samce (z tym że zauważyłem że tą jedną samicę ciągle "masakrują" ) - to też może być samiec


Nie wiem w sumie co teraz zrobić z Tą rybą bo strasznie ją obtłukły widzę że nawet pokarmu nie chce pobierać. Dodam że akwarium stoi u mnie 5 dni.


Ok dzięki za odpowiedź czyli Tropheusy out a czy w zamian mogę dodać jakiś gatunek nowy oprócz tych które poleciłeś dokupić.

Link to comment
Share on other sites

pouzupełniaj to co masz - potem sprawa się ułoży i będzie można coś pomyśleć.

Link to comment
Share on other sites

harisimi

IMHO zostaw w takim razie Elongatusy, uzupełnij polity, uzupełnij esterki a hajomaylandii się pozbyj podobnie jak tangi. Hajomailandii to jednak planktonożerca a polit wegetarianin. Gdyby ułożyły ci się haremiki ewentualni pomyślałbyś o 4 gatunku.

Link to comment
Share on other sites

Jeszcze raz dziękuje za zainteresowanie tematem.

A teraz jeszcze takie małe pytanie nim po układam w baniaku to jaką dietę polecicie dla tych rybci które mam.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

 • Recently Browsing   0 members

  • No registered users viewing this page.


 • Posty

  • Bezprym
   Kolego @Ludwik nie pisz posta pod postem, wykorzystaj opcje Edycji. 
  • Kondikus
   Witam,   chciałbym zapytać czy szafka Diversa  comfort 80x35 jest wystarczająco stabilna do utrzymania zbiornika 100L?   Kupiłem używaną ale teraz jakoś martwię się czy ta plastikowa noga z lewej strony będzie w stanie utrzymać taki ciężar.   Chce zamienić moje mniejsze akwa na to 98 litrowe.    
  • Ludwik
   Jak pisałem na początku tematu żadnego spadku nie było tylko stan utrzymuje się od początku bakterie bez pożywki BioDigest.Po prostu oba testy nh4 i nh3 mimo dodania większej ilości WA niż w poradniku pokazywały najmniejszy stan  na skali. Właśnie dodałem kolejne 0,3ml WA i teraz już test nh3 salifert pokazuje 1,5 wiec chyba Ok. Dodałem również kolejna ampułkę biodigest.    Na dzisiejszy dzień łącznie było wlane  jakieś 1,3ml WA i to 1,5mg/L nh3 jest aktualne mierzone przed chwila. Kolega pisze o dodaniu 8ml WA na taki zbiornik to nic z tego nie ogarniam.
  • triamond
   Przy 200l wody netto 1,2 ml wody amoniakalnej powinno dać 1,5 ppm NH3. Spadek do 0,5 ppm trochę za szybki  dla rozwoju bakterii. Możliwe wytłumaczenie to dodana "ampułka bakterii". Jeśli zawiera cukier, albo inną pożywkę to zaczynają się mnożyć bakterie heterotroficzne (ważne, ale nie mają związku z nitryfikacją) i konsumują amoniak. Możesz podać więcej - np. 8ml wody amoniakalnej, co powinno dać 10 ppm NH3 i finalnie ok. 40 ppm azotanów (po kilku tygodniach). Jak azotyny spadną do zera - duża podmiana i gotowe.
  • Ludwik
   Wiec przyszedł test nh3 salifert pokazał 0.5 Po 4 dniach od startu parametry wyglądają tak: nh4 <0,05 nh3 0,5 no2 <0,01 woda amoniakalna świeża i dodana w ilości jak pisałem niskie te wartości nh4 i nh3 co dalej?
  • triamond
   Może zamiast kubełka wymienić jeden koszyk na gąbkę 10x10x20  lub lepiej 12x12x20 30 ppi a po kilku tygodniach drugi jeśli będzie taka potrzeba? Z 2 gąbkami 10x10x20  powierzchnia filtracyjna będzie większa od tej we wspomnianym kubełku na standardowych mediach. Myślę że jedna da radę. Przepływ powinien wystarczyć. No i szacując obsadę i azotany... karmił bym 2 razy mniej.
  • Bartek_De
   Na Twoim miejscu bralbym 1500, bo roznica w cenie niewielka, albo dołóż 2 stówki i weź 2000. Nadfiltracja nie zaszkodzi, a jak zechcesz w przyszłości zmienić akwa na większe to zaoszczedzisz na kupnie nowego filtra.
  • Andrzej Głuszyca
   Pewnie chodzi Tobie o test paskowy. Jest sposób. Albo cierpliwie czekać tak jak powiedział @Bartek_De , albo przeczytaj poniższy temat:   Jeżeli możesz to odłącz tę rurkę ( nie wiem czy można , bo w AT1500 czy  2000 można)  a zyskasz na wydmuchu. Napowietrzanie zrób w ten sposób aby wylot z filtra albo   cyrkulatora łamał lustr wody. W tej chwili te bąbelki wg mnie uroku nie dodają.
  • marcin73m
   Okrzemki po kilku tygodniach znikną, ale w to miejsce pojawią się glony. I najlepiej się z tym pogodzić, bo to cecha charakterystyczna tego biotopu i rzecz jak najbardziej korzystna z punktu widzenia naszych podopiecznych.
  • teller
   Dziękuję za odpowiedź. Ten parametr pewnie jest winą filtra paskowego, która ma taką skalę. Zaopatrzę się w lepszej jakości testy. Jak długo jeszcze może potrwać wysyp okrzemek? Czy nie mam wyjścia i co tydzień muszę wymywać wszystkie kamienie i czyścić szybę? Czy jest jakiś sposób, żeby temu zaradzić? Filtr przestaje funkcjonować, miałem na myśli, że zapycha się i przestaje wdmuchiwać powietrze do akwarium.  Podjąłem decyzję, żeby zaopatrzyć się w Aquael ultramax 1000. Zastanawiałem się też nad Aquael Turbo 1500, ale obawiam się, że to może nie wystarczyć do utrzymania czystości wody na dłuższy czas.  
 • Topics

 • Images

×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.