Jump to content

Filtracja 112 malawi


lol2000k
 Share

Recommended Posts

Witam! Mam filtr AquaClear 30 Fluvala i dodatkowo chciałbym zastosować Aquael Unimax 150 do filtracji biologicznej. Czy taki zestaw będzie wystarczający do akwarium 112 malawi? Teraz posiadam Eheima 2213 ale on łapie powietrze i się zapowietrza co w sypialni nie jest zbyt porządane więc zamierzam się go pozbyć i spróbować z Aquaelem.

Link to comment
Share on other sites

Też mam 112l i w mam tylko jeden filtr AquaEl 650. Zdania były podzielone co do takiego wynalazku 2w1. Ale sporo osób mi pisało że na takie mini akwa jak nasze wystarczy :D

Link to comment
Share on other sites

Ten Aquael dobry podobno, bo ma też filtrację inną niż standardowa gąbka ale moim zdaniem pory powinny być trochę większe bo szybko się brudzą prawda?

Link to comment
Share on other sites

Ten Aquael dobry podobno, bo ma też filtrację inną niż standardowa gąbka ale moim zdaniem pory powinny być trochę większe bo szybko się brudzą prawda?

Można wymienić na większe i będzie si :) I jest bardzo cichy jak na razie :D

Link to comment
Share on other sites

Teraz posiadam Eheima 2213 ale on łapie powietrze i się zapowietrza co w sypialni nie jest zbyt porządane więc zamierzam się go pozbyć i spróbować z Aquaelem.

to spróbuj go naprawić, łapanie powietrza to zwykle przy zaworach, jak będą szczelne problem zniknie .

Link to comment
Share on other sites

Nie mam zaworów i nie chce mi się bawić w uszczelnianie tego filtra bo to bez sensu. Wolę sprzedać go po normalnej jeszcze cenie bo chodzi około tydzień(prawie nówka) i kupić coś porządnego(np. Aquael) z zaworami i kompletem wkładów.

Link to comment
Share on other sites

Jest jeszcze jedna opcja z Twoim filtrem: zbyt mały przepływ. Czasem jak napchasz dużo drobnych wkładów i lub założysz zbyt gęsty prefiltr to pojawiają się objawy podobne do zapowietrzenia.

Link to comment
Share on other sites

Jak na razie jest tam jedynie to co seryjnie dostajemy: 1 krążek z gąbki, włóknina i węgiel. Prefiltra nie ma wydajność wydaje mi się, że normalna. Nie wiem co może być przyczyną.

Link to comment
Share on other sites

Wkłady mogą się jeszcze odpowietrzać, ewentualnie nieszczelność na łączeniach. Ja bym reklamował jeżeli nie znajdziesz przyczyny.

Link to comment
Share on other sites

Spróbuj dokręcić gniazdo wejściowe węża, to ruchome na dole i przesmaruj oring, który jest na gwincie. Kiedyś miałem podobny problem i dopiero powyższe pomogło.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

 • Recently Browsing   0 members

  • No registered users viewing this page.


 • Posty

  • pablomas
   Niemcom nie ufaj 😁 A tak serio handlowcy na maxa wykorzystują niewiedzę kupującego i wszytko w temacie , coś się dobrze sprzedaje to czemu nie.
  • pulpet
   To nie do końca tak. Tu jeden z niemieckich kolegów fajnie opisuje, skąd biorą się nieścisłości i nieporozumienia jeśli chodzi o oznaczenie pokoleń.  https://www.malawi-germany.de/index.php/wissenswertes/512-f1-vs-wfnz-die-generationenssysteme.html To co robią z tym sprzedawcy może być wynikiem niewiedzy i nieznajomości zagadnienia. Może nie każdy sprzedawca/importer wie o istnieniu  dwóch klasyfikacji używających oznaczeń Fx i wtedy w dobrej wierze sprzedaje ryby sklasyfikowane wg stopnia pokrewieństwa jako ryby sklasyfikowane pod względem domieszki "dzikiej krwi". Nie zawsze musi to być oszustwo.
  • tom77
   Moim zdaniem oszustwo. Mogą być nieścisłości i różne rozumienia jak nazywać ryby z hodowli przyjeziorowych, ale jeśli ktoś przywozi/zamawia ryby z Afryki i potem nazywa ryby w drugim lub jeszcze późniejszym pokoleniu terminem "F1" to ewidentnie oszukuje. F1 to tylko pierwsze pokolenie, czyli rodzice z odłowu, tarło w akwarium (w niewoli). Zdaję sobie sprawę, że część sprzedawców może oszukiwać, ale jeżeli my malawiści hobbyści zaczniemy to akceptować wtedy błyskawicznie "pieniądz gorszy wyprze lepszy" i przyzwoitej jakości ryb będzie jak na lekarstwo (patrz los saulosi lub oryginalnego S.fryeri)
  • Bastian
   Dziękuje bardzo 👍 W przyszłym roku będę musiał zgłosić się w Pokrzywnej na rehabiltację w tak zacnym gronie 🍻👍
  • pulpet
   Jeśli chodzi o ryby z importu i oznaczenia F1 i dalej to faktycznie mało daje to informacji o pokoleniowosci i spokrewnieniu z rybami z odłowu.  Jest spory bałagan, zwłaszcza jeśli chodzi o ryby z Niemiec.  Ryba F1 z Niemiec może mieć dzikich przodków daleko w przeszłości. I w naszym rozumieniu może być F10. I to żadne oszustwo, po prostu różne systemy klasyfikacji, stosowane przez różnych hodowców. Wszystko subiektywnie prawidlowo, ale F1 z Niemiec bezmyślnie skopowiane przez sprzedawcę, może być kompletnie źle zinterpretowane przez kupującego w Polsce. Kiedyś o tym pisałem, ale temat nie chwycił, więc porzuciłem sprawę.
  • Bartek_De
   @Bastian Trzymaj się💪 I jak najszybszego powrotu do zdrowia I tak z przymrużeniem oka, coroczne spotkania w Pokrzywnej zapobiegają takim historiom Zapraszamy🍻
  • Bastian
   Bardzo dziękuje za dobre słowo 👍 Właśnie dzisiaj wyszedłem ze szpitala i już myślałem że przyniosę dodatkowy kamyczek do akwarium 😉 ale niestety nie udało się 🤥 (kamień nadal w nerkach). Nie ma jak wylądować na sor-ze w dniu odbioru zbiornika. Od jutra zaczynam aranżacje zbiornika
  • S_owa
   Ok, dzięki za informację. Cierpliwie rozglądam się za nimi jako ostatni punkt obsady w założonym pod koniec lipca zbiorniku. Patrzyłem na oferty różnych hodowli i są dostępne tylko w dwóch m.in. w Tan-Mal. Oni mają sporo ryb z dobrych  niemieckich i duńskich hodowli (a tam też p.crabro są dostępne bo niedawno sprawdzałem). Też czasem z dystansem patrzę na to F1 ale kupując z dobrego źródła mam chociaż realna, uzasadnioną nadzieję, że ryby są dobrej jakości i nie jest to 10 pokolenie bez wymieszania krwi.
  • Vrzechu
   @S_owa muszę przyznać, że z ryb jestem bardzo zadowolony. Jest to pokolenie F1. Tzn. tak deklaruje hodowla, ale nie mam podstaw, żeby temu nie wierzyć  Obsada zakupiona w hodowli Tan - Mal. Śmiało mogę polecić.
  • S_owa
   Ciężko teraz o ładne p.crabro, nie są one raczej odławiane, na rynku większość ryb to pokolenie FXXXX, często daje o sobie znać chów wsobny.  Twój młody samiec Crabro ładnie się zapowiada (jest intensywnie czarny, ma ładne proporcje), pozostałe osobniki również wyglądają dobrze, mają wyraźne pasy, intensywne ubarwienie, ładne proporcje. Pamiętasz gdzie/od kogo nabyłeś swoje ryby ?
 • Topics

 • Images

×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.