Skocz do zawartości

Saulosi złe karmienie


Eryk15

Rekomendowane odpowiedzi

Pokarmy dla saulosi ale jakie :?

Dotychczas karmiłem jednym pokarmem płatkowym spirulina 36% tropikala ale muszę to zmienić bo mój piękny samiec od kilku miesięcy wyblakł jak ściana i jest już prawie żółty tyle że ma paski


Więc tropikal DAINICHI a może HIKARI co polecacie jaką dietę wybrać dla saulosi mam akwarium 112l co widać w galerii proszę o pomoc

:roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wiem ale w opisie tej rybki w klubie czytałem że można karmić wyłącznie pokarmem roślinnym i że to ktoś tam udowodnił no ale macie rację więc jaki pokarm dodatkowy mięsny najlepiej mrożony polecacie chyba nie ochotkę :wink:

Ogólnie patrząc na allegro to wyczytałem że DAINICHI zajmuje się tylko pokarmami dla pielęgnic afrykańskich i moim zdaniem jest lepszy od HIKARI co wy na to ? I spodobał mi się ten :arrow:http://www.dainichi.pl/cichlid_food_Veggie_Dlx.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wiem ale w opisie tej rybki w klubie czytałem że można karmić wyłącznie pokarmem roślinnym i że to ktoś tam udowodnił

Możesz pokazać gdzie?

pokarm dodatkowy mięsny najlepiej mrożony polecacie chyba nie ochotkę :wink:

Już ci napisałem a jeśli chodzi ci koniecznie o mrożonki to: kryl, wodzień, larwy czarnego komara.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę :arrow:http://www.klub-malawi.pl/artykuly_klubowiczow/opisy_gatunkow/pseudotropheus_saulosi_-_pyszczak_saulosi.html


Cytat kawałek


Najważniejsza zasadą jest to aby ryby zjadały maksymalnie urozmaicony pokarm z przewagą pokarmów roślinnych. W takim przypadku nawet podawanie niezbyt często i w niewielkich ilościach pokarmów z listy zakazanych nie zaszkodzi naszym podopiecznym. Pomimo tego, że pseudotropheus saulosi uznawany jest za pyszczaka mniej roślinożernego, moje osobiste doświadczenia wskazują, że jest to rybka preferująca wyraźnie pokarm roślinny Rybki znakomicie hodowały się na pokarmie ze znaczną przewagą pokarmów roślinnych. Poza tym z uwielbieniem zajadają się sałatą czy glonami. Nie kwestionując badań naukowych, na podstawie doświadczeń z hodowli tej ryby nie widzę jakichkolwiek zastrzeżeń do hodowli tej rybki na diecie typowo wegetariańskiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Autor napisał że nie widzi zastrzeżeń do diety wegetariańskiej, ale IMO ważniejsze jest zdanie "Najważniejsza zasadą jest to aby ryby zjadały maksymalnie urozmaicony pokarm z przewagą pokarmów roślinnych" co absolutnie nie przystaje do karmienia jednym pokarmem roślinnym :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.