Skocz do zawartości

Kilka wyczerpujących pytań.


Cristoph Volph

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jestem nowy na tym forum poniewaz wczesniej korzystalem z innego, przenioslem sie tu bo to roznica jak niebo a ziemia na tam tym forum nie bylu duzo malawistow, dobra przejdzmy do moich pytan.

Juz od ponad 1,5 roku mam malawi 160L (wiem ze to pikus wsrod akwa z tym biotopem) i panuje lekkie przerybienie poza tym mam w innym baniaku jescze duzo innych mlodych pyszczakow wiec w koncu postaralem sie o fundusze i spelniam male marzenie czyli chce zalozyc 500-tke o wymiarach 200x50x50.

Pytania:

1. Jaka najlepsza grubosc szkla do 500tki? Moze byc 10mm czy to za malo?

2. Ile filtrow zewnetrznych musze uzyc i jak model i marka najlepsza(a jednoczesnie ekonomiczna dla kieszeni:))

3. Czy musze zastosowac "Komin"? (i tak na prawde czy da sie zalozyc ladna 500tke bez niego?)

4. Ile swietlowek i o jakich mocach i wymiarach pod pokrywa?( przydala by sie tez swietlowka ktora przyspiesza wzrost krasnorostow chociaz to jest chyba zalezne tez duzo od duzego nurtu wody)

5. Jaki filter wewnetrzny ktory by robil duza fale i rownie dobrze napowietrzal( zeby uniknac napowietrzacza chyba ze jest on konieczny bo u mnie w 160 bez brzeczyka ani rusz ryby maja problemy z oddychaniem i plywaja u gory starajac sie zaczerpnac powietrza a uzywam tylko malego filterka wewnetrznego i kubelek Tetra Tec 700)

6. Jesli chcialbym zastosowac tło z CX (chodzi mi o styropian, pianke i farbe) to jak mam umiescic wlot i wylot wody do kubelka, chodzi mi o to za jakos za struktura tla czy np. pomiedzy nim, ma ktos moze szkic czy projekt powstawania zeby rzucic okiem jak to ma isc?

Moglbym jescze tak pytac i pytac ale na razie dam sobie spokoj i nie bede wam zawracal glowy.

Ost Pytanie i rownie wazne dla mnie :D

Jaki jest koszt utrzymania akwarium 500L o wymiarach 200x50x50 chodzi mi o koszt miedzy innymi pradu bo wody mi nie szkoda, pytam dokladnie ile wyciagna wszystkie filtry potrzebne ktore maja chodzic 24H i oswietlenie potrzebne do takiego zbiornika przynajmniej zeby swiecilo 12 godzin na dobe, potrafi ktos podrzucic ile go wynosi wszystko na kwartal albo najlepiej na miesiac? Dziekuje i pozdrawiam. Dotrzec do perfekcji zajmuje duzo czasu, byc perfekcyjnym i zatrzymac czas w idealnym momencie :D To nie hobby to zamilowanie :)


Dodam jescze ze czytalem bardzo duzo na FAQ i chcialbym zebyscie konretnie na moje pytania odpowiedzieli rowniez zrozumiale. Dzieki z gory pzdr.


Nie pisz posta pod postem,w prawym dolnym rogu masz opcję "edytuj".Na przyszłość proszę jej używać.Perez666

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli jeden kubelek wystarczy to napisz prosze jaki w miare dobry(marka i model) i przy okazji napisz jaka cena w przyblizeniu za nowy?

Jaka jest mniej wiecej cena za ta glowice z gabka o przeplywie min. 2000L/h z cyrkulatorem?

I jesli jescze ktos moze to prosze o odp na 6 i 7 pytanie 7 jest dosyc dla mnie wazne.? Pzdr. i dzieki za podpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli jeden kubelek wystarczy to napisz prosze jaki w miare dobry(marka i model) i przy okazji napisz jaka cena w przyblizeniu za nowy?


Mercedesami wśród kubłów są eheim'y.Ceny rózne,popatrz na allegro,np prffesionel 3 z mediami kosztuje 690zł.Bardzo dobre są również Fluvale.


Jaka jest mniej wiecej cena za ta glowice z gabka o przeplywie min. 2000L/h z cyrkulatorem?


Głowica Atman kosztuje 50zł,cyrkulator to koszt 100zł(jvp-202)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ak slowo daje nie dziala mi ten kalkulator kosztow.


Mnie pod Google Chrome też nie działa,za to pod IE działa.


Nie mozesz napisac mniej wiecej jakie jest zluzycie pradu przez miesiac za ten kubelek i glowice+cyrkulator plus ze 2 mocne swietlowki?


Przy 108W świetlowkach,kubełku ,cyrkulatorze i grzałce 300W wyniesie Cię to 22,50zł na miesiąc(liczone 0,238pln za kWh,bo nie wiem ile u Ciebie kosztuje 1 kWh)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzieki wiec najwazniejsze pytania mam za soba :) jestem uradowany tym ze zmieszcze sie nawet w 100 zl na kwartal za prowadzenie takie 500tki :) ales mnie ucieszyl :D teraz zaczne kompletowac sprzet i dalej bede zaczerpywal odpowiedzi. dzieki z gory i pozdrawiam. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze powiedziawszy to więcej zapłacisz za wodę niż za prąd robiąc prostą matematyke, że 1KW to 1000W więc podsumuj ilości wat w sprzęcie i pomnóż to przez tyle godzin ile ci bedzie dana rzecz włączona. To działanie już wykonał kolega Perez, będzie lepiej jak sam sobie policzysz ten sprzęt co będziesz miał a cenę za kWh masz na rachunku u mnie cena za kWh jest prawie raz wyższa niż ma Perez.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.