Skocz do zawartości

Termin ważności pokarmów


Malawi D.

Rekomendowane odpowiedzi

Zależy jak on był przechowywany no i oczywiście co to konkretnie znaczy długo.

Jeżeli był otwarty, odsypane trochę, a reszta szczelnie zamknięta i najlepiej umieszczona w zamrażalniku lub lodówce to tak otwarty może być bardzo długo - w sumie do końca daty ważności.

Jeżeli był w otwarty i stał w pudełku to kilka tygodni może stać, ale wg mnie należy tak otwarty zużyć w ciągu 2-3 miesięcy.


Kunta weź ty się czasem zastanów co za bzdury tu wypisujesz. Wielkokrotnie radziłeś różnym osobom na temat możliwie jaknajbardziej urozmaiconej diety ilości pokarmów itp. Sam, z tego co pisałeś również stosujesz bardzo wiele różnych pokarmów. Np. tu http://forum.klub-malawi.pl/viewtopic.php?f=23&t=5153&p=60742&hilit=pokarm%2A#p60742 napisałeś, że masz 6 rodzajów pokarmów. Pewnie część z nich traktujesz jako podstawowe, a część jako dodatkowe. Zakładając, że takim dodatkowym pokarmem karmisz max 2 razy tygodniowo, to w ciągu 3 miesięcy podasz go max 30 razy. Ile zużyjesz więc z najmniejszego dostępnego pudełka - 20%, może nawet mniej. W którym miejscu więc pisząc delikatnie mijasz się z prawdą - w tym gdzie utrzymujesz, że stosujesz tak zróżnicowaną dietę, czy w tym gdzie twierdzisz, że pokarm wyrzucasz po 3 miesiącach od otwarcia? A może ty rzeczywiście wyrzucasz wykorzystane w 20% pokarmy? To tak średnio co dwa tygodnie wyrzucasz jakiś ledwo trochę odsypany pokarm?


Po tym krótkim wstępie przedstawie jak ja podchodzę do tematu. Po pierwsze od długiego czasu kupuje wyłącznie najmniejsze opakowania pokarmów. Teraz mam płatki JBL Spirulina 40%, 3 rodzaje Nature Food i Hikari Chilid gold. Niektóre z nich są otwarte nawet ponad rok, ale karmię nimi, a ryby mają się dobrze. Przechowuje po prostu w szafce pod akwarium, a nie żadnej lodówce. Jak już widzę, że granulki robią się już "suche" też ich nie wyrzucam tylko daje znajomemu, który ma mniej wymagające gatunki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Kunta weź ty się czasem zastanów co za bzdury tu wypisujesz. Wielkokrotnie radziłeś różnym osobom na temat możliwie jaknajbardziej urozmaiconej diety ilości pokarmów itp. Sam, z tego co pisałeś również stosujesz bardzo wiele różnych pokarmów. Np. tu http://forum.klub-malawi.pl/viewtopic.php?f=23&t=5153&p=60742&hilit=pokarm%2A#p60742 napisałeś, że masz 6 rodzajów pokarmów. Pewnie część z nich traktujesz jako podstawowe, a część jako dodatkowe. Zakładając, że takim dodatkowym pokarmem karmisz max 2 razy tygodniowo, to w ciągu 3 miesięcy podasz go max 30 razy. Ile zużyjesz więc z najmniejszego dostępnego pudełka - 20%, może nawet mniej. W którym miejscu więc pisząc delikatnie mijasz się z prawdą - w tym gdzie utrzymujesz, że stosujesz tak zróżnicowaną dietę, czy w tym gdzie twierdzisz, że pokarm wyrzucasz po 3 miesiącach od otwarcia? A może ty rzeczywiście wyrzucasz wykorzystane w 20% pokarmy? To tak średnio co dwa tygodnie wyrzucasz jakiś ledwo trochę odsypany pokarm?




OK - już Ci tłumaczę jak to robię.

Kupuje przeważnie pokarmy w jak najmniejszych opakowaniach i wykorzystuję pokarm w ciągu 2 miesięcy od otwarcia - dzieje się tak np. w przypadku NLS, OSI spiruliny, Naturefood.

Są to moje pokarmy główne.

Dodatkowo daję 2 rodzaje Dainichi i Hikari.

Pokarmy te maja to do siebie że są w opakowaniach które po otwarciu znowu można hermetycznie zamknąć.

Kupując dany pokarm przesypuję do małego słoiczka porcję która starczy na 2 tygodnie, resztę zamykam owijam gazetą, w 2 woreczki i do zamrażalnika.

We wspomnianych wcześniej małych słoiczkach (takich od zupek dla dzieci) trzymam pokarm razem z takimi małymi woreczkami pochłaniającymi wilgoć (takie jakie są w pokarmach Dainichi).

Ot cała tajemnica.


Co do postu do którego się odwołujesz - zobacz że napisany był prawie 2 lata temu - od tego czasu 2 razy zmieniłem akwarium na większe jak również wymieniłem całą obsadę.

Rzeczywiście w tamtym czasie kupiłem wiele pokarmów (w szczytowym momencie miałem około 15 różnych) ale było to tylko w celu wyboru najbardziej optymalnego zestawu.

Zestaw wybrałem, kilkoma pokarmami karmiłem jedynie kilka razy - reszta niestety trafiła do kosza bo nie pasowała albo mi albo rybom.

No i to by było na tyle - dalej sądzisz ze bzdury wypisuję czy może jakoś Cię przekonałem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście masz prawo wyczyniać takie różne cuda o których piszesz. Jak dla mnie to niepotrzebne udziwnienie, przerost formy nad treścią. Jak napiałem wystarczy kupować odpowiednio małe opakowania tak aby je wykorzystać w roizsądnym czasie. Nie dwa miesiące, a nawet rok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.