Jump to content

Tylko 200L, saulosi+neony?


Raffy
 Share

Recommended Posts

Witam


Mam baniak 100x40x50 który stoi u rodziców, są w tej chwili tam paletki, ale zmieniamy na malawi. Będą czarne kamienie, czarne tło i biały piasek. Filtracja eheim 5L + juwel komora filtracyjna i może hydroponikę zostawię.


No, i obsada. Oczywiście sporo przejrzałem na forum, znalazłem obsadę proponowaną do 200L, saulosi i neon spot. Ok, fajna obsada.


Saulosi bym wpuścił odmiany coral, ale mam pytanie. Neony jak i saulosi są samego rodzaju, jakim jest Pseudotropheus. Nie będą się krzyzować między sobą?


Ile mbuna wejdzie na 100x40?


Odpadają yellowy, maingano, jakieś redy, mam do czynienia z tymi rybami w formie dorosłej, są ZA DUŻE i by przytłaczały baniak. A to ma też ładnie wyglądać.ps. Zaznaczam też, że strasznie podoba mi się M. msobo 'magunga'. Ale trudno dostać dobrej jakości ryby (bym musiał zobaczyć rodziców-zwłaszcza samców, bo wiele msobo wygląda jak nie-msobo). No i msobo chyba w 100x40 sobie nie popływa...

Link to comment
Share on other sites

msobo tez rosnie do 12-13cm do tego zbiornika mala mbuna 10-11cm - 10 osobnikow max. Mniejszym i bardzo podobny jest membe deep ,tylko w polaczeniu z saulosi samice beda sie strasznie zlewac ( moze dochodzic miedzy nimi do starc a nawet krzyzowek) a w akwarium bedzie strasznie zolto.

Link to comment
Share on other sites

jak napisalem msobo zbyt duze min 120 cm jest wiekszy i masywniejszy niz maingano o ktorym piszesz ,w malawianie pewnie dostaniesz dobre jakosciowo deepki czemu nie chcesz saulosi ktore jest najlepsza opcja do tego zbiornika.

Link to comment
Share on other sites

Hmm, to lepiej saulosi przy ciemnych kamieniach i tle ;) Neon też kusi, no ale wolę mieć jedno, porządne stado.


ps. na stronie http://www.klub-malawi.pl/artykuly_klubowiczow/podstawy/obsada_akwarium_z_pyszczakami.html


jest propozycja:

200l (100cm)


-Pseudotropheus saulosi 2+5


-Labidochromis caeruleus 1+5


Gdyby zamiast yellowa, dać neona to też by było ok? Strasznie mnie one kuszą :twisted:

Link to comment
Share on other sites

Yello ma to do siebie że nie jest zbyt terytorialny więc prawdopodobieństwo 2 samców saulosi jest większe. Kup po 8-10 młodych potem zredukujesz, jak się nie uda wielosamcowo to saulosi i neon spoty po 1+4.

Link to comment
Share on other sites

Jak spisuje ci się ta komora filtracyjna Juwela?

Ile ma pojemności?


Sorki za OT.


Proszę trzymać się tematu.Pytanie zadaj w odpowiednim dziale.Perez666

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

 • Recently Browsing   0 members

  • No registered users viewing this page.


 • Posty

  • Andrzej Głuszyca
   Skoro producent dedykuje pod akwa to spokojnie da radę.
  • Piotr775
   U mnie tak jak u kolegi. Miałem przez 2 lata 375 l na szafce z 2 takimi nogami  po bokach i  było oki.
  • teller
   Bardzo Wam dziękuję za wszystkie uwagi! Kupiłem Aquael ultramax 1500. Będę go instalował od razu jak przyjdzie. Jak się do tego przygotować, żeby odbyło się to bezpiecznie dla domowników? Przenieść ryby na jeden dzień do innego zbiornika i dać filtrowi przefiltrować wodę? Muszę też doczyścić szybę i wyparzyć kamienie. Zapewne podmianka 40 litrów.  
  • Tomasz78
   U mnie takie same plastikowe nogi utrzymują ciężar 375l od ponad roku.
  • Bezprym
   Kolego @Ludwik nie pisz posta pod postem, wykorzystaj opcje Edycji. 
  • Kondikus
   Witam,   chciałbym zapytać czy szafka Diversa  comfort 80x35 jest wystarczająco stabilna do utrzymania zbiornika 100L?   Kupiłem używaną ale teraz jakoś martwię się czy ta plastikowa noga z lewej strony będzie w stanie utrzymać taki ciężar.   Chce zamienić moje mniejsze akwa na to 98 litrowe.    
  • Ludwik
   Jak pisałem na początku tematu żadnego spadku nie było tylko stan utrzymuje się od początku bakterie bez pożywki BioDigest.Po prostu oba testy nh4 i nh3 mimo dodania większej ilości WA niż w poradniku pokazywały najmniejszy stan  na skali. Właśnie dodałem kolejne 0,3ml WA i teraz już test nh3 salifert pokazuje 1,5 wiec chyba Ok. Dodałem również kolejna ampułkę biodigest.    Na dzisiejszy dzień łącznie było wlane  jakieś 1,3ml WA i to 1,5mg/L nh3 jest aktualne mierzone przed chwila. Kolega pisze o dodaniu 8ml WA na taki zbiornik to nic z tego nie ogarniam.
  • triamond
   Przy 200l wody netto 1,2 ml wody amoniakalnej powinno dać 1,5 ppm NH3. Spadek do 0,5 ppm trochę za szybki  dla rozwoju bakterii. Możliwe wytłumaczenie to dodana "ampułka bakterii". Jeśli zawiera cukier, albo inną pożywkę to zaczynają się mnożyć bakterie heterotroficzne (ważne, ale nie mają związku z nitryfikacją) i konsumują amoniak. Możesz podać więcej - np. 8ml wody amoniakalnej, co powinno dać 10 ppm NH3 i finalnie ok. 40 ppm azotanów (po kilku tygodniach). Jak azotyny spadną do zera - duża podmiana i gotowe.
  • Ludwik
   Wiec przyszedł test nh3 salifert pokazał 0.5 Po 4 dniach od startu parametry wyglądają tak: nh4 <0,05 nh3 0,5 no2 <0,01 woda amoniakalna świeża i dodana w ilości jak pisałem niskie te wartości nh4 i nh3 co dalej?
  • triamond
   Może zamiast kubełka wymienić jeden koszyk na gąbkę 10x10x20  lub lepiej 12x12x20 30 ppi a po kilku tygodniach drugi jeśli będzie taka potrzeba? Z 2 gąbkami 10x10x20  powierzchnia filtracyjna będzie większa od tej we wspomnianym kubełku na standardowych mediach. Myślę że jedna da radę. Przepływ powinien wystarczyć. No i szacując obsadę i azotany... karmił bym 2 razy mniej.
 • Topics

 • Images

×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.