Skocz do zawartości

Ocierające się pyszczaki


Rekomendowane odpowiedzi

Powiedz mi, jak gąbka ma Tobie zapewnić filtracje bio? No jak? Kurcze to nierealne..postaw jakiegoś kubła, hydroponikę za 50 pln, cokolwiek, co ma złoże bio. Te malutkie filterki co masz to ledwie mechanikę robią-co i tak dyskusyjna kwestia...

Kolego Flavus, proszę Cię - pókim dobry....



Gąbka to jeden z najlepszych materiałów na filtrację biologiczną.

Ale skoro uważasz się za znawce tematu to pewnie doradzisz autorowi tematu co ma teraz zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Gąbka to jeden z najlepszych materiałów na filtrację biologiczną.


Zgadzam się. Lecz by ta gąbka "wyrobiła" z obsłużeniem biologii, to musi być jej dużo, ale to dużo więcej. Niechaj kolega zrobi sobie sumpa i wypełni gabką - proszę, niechaj zrobi kubeł i wypełnił gąbką - proszę, niechaj zrobi filtr z wiadra z przykrywką i wypełni gąbką - proszę.

Flavus - skoro ta gąbka w tej ilości jest najlepszym materiałem filtracyjnym, to skąd u kolegi wykrywalne no2 ? He ?

Przedstaw proszę Twe doświadczenia z gąbką jako obiekt zainteresowania bakterii nitryfikacyjnych, chętnie podyskutuję z Tobą.


Ale skoro uważasz się za znawce tematu to pewnie doradzisz autorowi tematu co ma teraz zrobić.

Znawcę ? Złe określenie - jestem raczej racjonalizatorem, nie wiesz co to znaczy? :arrow: google :arrow:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiednio duza gąbka, taka np 10% wielkości akwarium obsłuży ci biologię w tym zbiorniku :)


Zgadza się Nabe. 10%. Wątpie, że kolega ma 24 litry gąbki w akwa. Dlatego napisałem :


Zgadzam się. Lecz by ta gąbka "wyrobiła" z obsłużeniem biologii, to musi być jej dużo, ale to dużo więcej. Niechaj kolega zrobi sobie sumpa i wypełni gabką - proszę, niechaj zrobi kubeł i wypełnił gąbką - proszę, niechaj zrobi filtr z wiadra z przykrywką i wypełni gąbką - proszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zawsze starałem się zapewnić rybom jak najwięcej miejsca poprzez wyprowadzenie mediów z akwarium, ale widzę, że są pomysły aby głównym punktem akwarium była gąbka.


Nie Jarku, wręcz przeciwnie... Dlatego napisałem o wypełnieniu kubła, czy czegokolwiek....

Generalnie chodzi o to, że nitryfikacja musi się mieć gdzie rozwinąć, a czy to będzie gąbka, ceramika, kamienie to wszystko jedno.... Musi to być dobre medium i w odpowiedniej ilości. Zgodzisz się ?

Natomiast nie może mieć miejsca postawienie biologii na gąbce o przykładowych wymiarach 10x5x10cm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli podsumowując Wasze wypowiedzi, przyczyną moich problemów jest za słaba filtracja biologiczna? Wybaczcie może i śmieszne pytanko, ale jak kiedyś gdy nie było kubłów itp. nawet testów do wody, możliwa była w ogóle hodowla pyszczaków? Dr Pawlak z Torunia od którego kupowałem ryby twierdzi że taki poziom azotynów na pewno nie wywołuje takich objawów, ale nie wie co ma mi doradzić (proponował kurację solą), dlatego zadałem to pytanie tutaj, licząc na to, że ktoś miał podobny problem i mi pomoże. Nie denerwujcie się, ale czy naprawdę myślicie, że azotyny są przyczyną, czy po prostu szukacie jakiegoś punktu zaczepienia. Proszę abyście się jeszcze trochę wysilili, sięgnęli do własnych, może i odległych doświadczeń i coś jeszcze zaproponowali. Przyznam, że obecnie nie stać mnie na kubeł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli podsumowując Wasze wypowiedzi, przyczyną moich problemów jest za słaba filtracja biologiczna

Tak. Tylko i wyłącznie.

Dr Pawlak z Torunia od którego kupowałem ryby twierdzi że taki poziom azotynów na pewno nie wywołuje takich objawów, ale nie wie co ma mi doradzić (proponował kurację solą)

No tak..sól i tylko sól... A co ona da ?

Nie denerwujcie się

Nikt się nie denerwuje, tylko staramy się pomóc

Przyznam, że obecnie nie stać mnie na kubeł.

To kup jakąś używkę, no nie wiem, dużą kaskadę, daj litr ceramiki w siatce ku wylotowi filtra wew... Najtaniej i najprościej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.