Jump to content

Inkubującą samice ciągnie do góry?


flaczak
 Share

Recommended Posts

Inkubującą samice ciągnie do góry ogonem i ciężko jej pływać dlaczego może coś dać do wody?Może to przez jakieś obciążenie jaj czy coś?

Link to comment
Share on other sites

Inkubującą samice ciągnie do góry ogonem i ciężko jej pływać


Cały czas pływa w tej pozycji?Jest to nienaturalne zachowanie,u siebie nigdy takiego czegoś nie zaobserwowałem.


Może to przez jakieś obciążenie jaj


:mrgreen:

Link to comment
Share on other sites

Nie jak ją jakiś samiec pogoni albo inna ryba to popłynie normalnie ale jak stoi w miejscu albo płynie powoli to jest troche nachylona gębą do dołu a ogonem do góry stało się tak po rannym karmieniu,myśle że nie jest to naturalne zachowanie poroszę o pomoc.Może dać to mam to w domu http://allegro.pl/sera-mineral-salt-105g-warszawa-i1370571708.html

Link to comment
Share on other sites

A może sama przyjmuje taką pozycje aby móc szybciej zareagować na ataki pozostałych ryb?

U mnie kilka samic które są najniżej w hierarchii podczas inkubacji nie znajduje schronienia w skałach tylko przy powierzchni wody tuż przy niedoświetlonej tylnej szybie, często obserwuje jak stoją w bezruchu z głową w dół, ale nie w pionie tylko pod kątem 60*, tylko po to aby mieć większe pole widzenia. Może u Ciebie jest podobnie? Chyba że stoi pionowo z ogonem w górze i pomimo iż próbuje wyrównać położenie ogon ciągnie do góry, wtedy problemem może być uszkodzony pęcherz pławny.

Link to comment
Share on other sites

Nie ona tylko tak jak weźmie troche karmy bo ma mało jajeczek i pływa tak z tą karmą jakiś czas i ją przeżuwa później włazi pod kamień i wszystko normalnie.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

 • Recently Browsing   0 members

  • No registered users viewing this page.


 • Posty

  • Andrzej Głuszyca
   Skoro producent dedykuje pod akwa to spokojnie da radę.
  • Piotr775
   U mnie tak jak u kolegi. Miałem przez 2 lata 375 l na szafce z 2 takimi nogami  po bokach i  było oki.
  • teller
   Bardzo Wam dziękuję za wszystkie uwagi! Kupiłem Aquael ultramax 1500. Będę go instalował od razu jak przyjdzie. Jak się do tego przygotować, żeby odbyło się to bezpiecznie dla domowników? Przenieść ryby na jeden dzień do innego zbiornika i dać filtrowi przefiltrować wodę? Muszę też doczyścić szybę i wyparzyć kamienie. Zapewne podmianka 40 litrów.  
  • Tomasz78
   U mnie takie same plastikowe nogi utrzymują ciężar 375l od ponad roku.
  • Bezprym
   Kolego @Ludwik nie pisz posta pod postem, wykorzystaj opcje Edycji. 
  • Kondikus
   Witam,   chciałbym zapytać czy szafka Diversa  comfort 80x35 jest wystarczająco stabilna do utrzymania zbiornika 100L?   Kupiłem używaną ale teraz jakoś martwię się czy ta plastikowa noga z lewej strony będzie w stanie utrzymać taki ciężar.   Chce zamienić moje mniejsze akwa na to 98 litrowe.    
  • Ludwik
   Jak pisałem na początku tematu żadnego spadku nie było tylko stan utrzymuje się od początku bakterie bez pożywki BioDigest.Po prostu oba testy nh4 i nh3 mimo dodania większej ilości WA niż w poradniku pokazywały najmniejszy stan  na skali. Właśnie dodałem kolejne 0,3ml WA i teraz już test nh3 salifert pokazuje 1,5 wiec chyba Ok. Dodałem również kolejna ampułkę biodigest.    Na dzisiejszy dzień łącznie było wlane  jakieś 1,3ml WA i to 1,5mg/L nh3 jest aktualne mierzone przed chwila. Kolega pisze o dodaniu 8ml WA na taki zbiornik to nic z tego nie ogarniam.
  • triamond
   Przy 200l wody netto 1,2 ml wody amoniakalnej powinno dać 1,5 ppm NH3. Spadek do 0,5 ppm trochę za szybki  dla rozwoju bakterii. Możliwe wytłumaczenie to dodana "ampułka bakterii". Jeśli zawiera cukier, albo inną pożywkę to zaczynają się mnożyć bakterie heterotroficzne (ważne, ale nie mają związku z nitryfikacją) i konsumują amoniak. Możesz podać więcej - np. 8ml wody amoniakalnej, co powinno dać 10 ppm NH3 i finalnie ok. 40 ppm azotanów (po kilku tygodniach). Jak azotyny spadną do zera - duża podmiana i gotowe.
  • Ludwik
   Wiec przyszedł test nh3 salifert pokazał 0.5 Po 4 dniach od startu parametry wyglądają tak: nh4 <0,05 nh3 0,5 no2 <0,01 woda amoniakalna świeża i dodana w ilości jak pisałem niskie te wartości nh4 i nh3 co dalej?
  • triamond
   Może zamiast kubełka wymienić jeden koszyk na gąbkę 10x10x20  lub lepiej 12x12x20 30 ppi a po kilku tygodniach drugi jeśli będzie taka potrzeba? Z 2 gąbkami 10x10x20  powierzchnia filtracyjna będzie większa od tej we wspomnianym kubełku na standardowych mediach. Myślę że jedna da radę. Przepływ powinien wystarczyć. No i szacując obsadę i azotany... karmił bym 2 razy mniej.
 • Topics

 • Images

×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.