Skocz do zawartości

Dojrzewający zbiornik 375l


mirsto

Rekomendowane odpowiedzi

Sody na pewno dodam dzisiaj zdecydowanie więcej. Zastanawiam się tylko, czy zanim wpuszczę rybki nie umrą mi z głodu bakterie Nitrosomonas (rozkładające NH3 na NO2). Podejrzewam, że NH4/NH3 jest u mnie już od jakiegoś czasu w okolicach zera (NO2>10) a zanim wpuszczę rybki może jeszcze upłynąć z 7-10 dni. Czy wobec powyższego rozsądne będzie dodanie troszeczkę amoniaku w jakiejś postaci?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eee tam stopniowo :P

skąd macie te lęki? :twisted:


Przecież wlał szklankę moczu, a to zdecydowanie więcej amoniaku niż są wstanie wyprodukować jakiekolwiek młode pyszczaki. :mrgreen:

Nigdy nie zarybiałem stopniowo, zawsze korzystając z metody "moczowej" i było gites majonez... :mrgreen:


Poczekaj na NO2<0,1 i ładuj ryby bez lęków...

nic już nie dolewaj, bakterie ci nie zdechną :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i w końcu cykl azotowy dobiegł końca! Proces ustabilizowania się cyklu azotowego trwał 34 dni! Potwierdziło się, że akwarystyka to hobby dla cierpliwych! Baniak zalany 17.12.2010. Najpierw bardzo długo czekałem zanim podskoczyło NO2 - dokładnie 2 tygodnie! Potem przez 10 dni praktycznie brakowało skali Zooleka żeby odczytać wartość NO2. Kiedy już myślałem, że nigdy nie spadnie - miłe zaskoczenie. Spadło w 4 dni do zera! Co najważniejsze - przez cały ten czas nie pojawił się ani jeden jakikolwiek glon! Obawiałem się okrzemków ale póki co kamienie i piasek są identycznie takie jak miesiąc temu przy wkładaniu. Jeśli tylko znajdę troszkę czasu postaram się przedstawić proces dojrzewania mojego zbiornika na wykresie.


Dzisiaj 20.01.2011 postanowiłem wpuścić całość obsady (rybki 2-3 cm):


1. Saulosi coral - 10 szt.

2. Yellow 8 szt.

3. Maingano - 10 szt.

4. Sprengerae - 10 szt.


Rybki są malutkie - dlatego całość obsady. Wlałem 300ml uryny więc podejrzewam, że bakteri jest taki nadmiar, że nie powinienem zaobserwować skoku NO2. Po wyklarowaniu się haremów planuję trzymać w zbiorniku ok 22-23 rybki.

Dziękuję wszystkim za porady i uwagę!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Póki co rybki ładnie pływają po akwarium ale tylko przy oświetleniu nocnym. Jak tylko włączę światło dzienne wszystkie w 2s się chowają :) No i niektóre okupują już szczeliny między kamieniami! Można tez zaobserwować wspaniałe walki między samcami - tak podejrzewam, bo pływają np. 2 rybki w kółko za sobą, uganiając się nawzajem! No chyba, że to zaloty...Zobaczymy jak dalej sytuacja będzie się rozwijała! Jedno jest pewne: zachowanie pyszczaków to wspaniałą sprawa!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.