Jump to content

Samica zjadła ikrę!Proszę o pomoc.


flaczak
 Share

Recommended Posts

Samica zjadła ikrę dlaczego ma około 6cm czy przeżyje?

Akwa 112l

obsada:

saulosi 2+6 planowane 2+8

yellow 1+3 do redukcji

dwie zebry około 5cm

Proszę o pomoc

Inkubowała 3 dni.Z góry dzięki za odpowiedzi.

post-10109-14695712742619_thumb.jpg

post-10109-14695712743316_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

slawek gorol

Samica widać inkubował pierwszy raz, więc to normalka. Może też być zestresowana tłokiem w baniaku. Obsadę masz do redukcji do samych saulosi, być może wtedy donosi ikrę. Co do samicy, to nic jej nie będzie.

Polecam FAQ.

Link to comment
Share on other sites

A jednak ma ikrę ale bardzo mało nawet jej podgardle nie wystaje i umie jeść z ikrą w gębie czy donosi chociaż te kilka?

Link to comment
Share on other sites

Nie ma co gdybać - tego nawet ona nie wie :D

Jak donosi to donosi, jak nie donosi tym razem to może następnym, jak nie następnym to kolejnym juz powinno sie udać.

Link to comment
Share on other sites

Tak zazwyczaj się dzieje przy pierwszej inkubacji...

Tak jak wspomniał Sławek zalecam ostrą redukcję obsady,bo na pierwszej fotce w odbiciu widać nawet rybę z innego biotopu(to chyba ta owa zebra?).

Zrobi się luźniej i wtedy samicę będą miały więcej szans na donoszenie...

Link to comment
Share on other sites

A czy to prawda że jak samica jak nosi to nieraz jak jej się ikra przesunie za bardzo do tyłu to wygląda to jak by się krztusiła albo chciała coś wypluć ale ma zamkniętą gębę?

Czy jak ma mało ikry to przy każdym karmieniu może zjeść 2-3 małe płatki karmy?

I co mogło się stać z resztą ikry?

Link to comment
Share on other sites

A czy to prawda że jak samica jak nosi to nieraz jak jej się ikra przesunie za bardzo do tyłu to wygląda to jak by się krztusiła albo chciała coś wypluć ale ma zamkniętą gębę?

Czy jak ma mało ikry to przy każdym karmieniu może zjeść 2-3 małe płatki karmy?

I co mogło się stać z resztą ikry?Ona się nie krztusi tylko porusza tylko ikrą w celu natlenienia.

Może płatki jeść.

Resztę połknęła lub wypluła.

Link to comment
Share on other sites

Jeśli masz dobraną pare tych zebr i podejdzie ona do tarła to w tym akwarium zostaną tylko owe zebry, pozbądź się ich w pore albo zrób im jednogatunkowe.

Link to comment
Share on other sites

Zebry już mają młode ale je odłowie i sprzedam bo już się z gościem umówiłem.A czy samica jak ma ikrę to nie łapie tak szybko tej karmy tylko złapie i popłynie na bok i ją przeżuwa dosyć długo?I wychodzi jej jeszcze większy gardziel?


Po raz kolejny poprawiam Ci błędy ortograficzne.Proszę zainstaluj nakładkę na przeglądarkę.Perez666

Link to comment
Share on other sites

Najczęściej po prostu nie je przez kilka tygodni aż wypuści narybek.Pod koniec inkubacji będziesz widział jak bardzo jest wychudzona.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

 • Recently Browsing   0 members

  • No registered users viewing this page.


 • Posty

  • Bezprym
   Kolego @Ludwik nie pisz posta pod postem, wykorzystaj opcje Edycji. 
  • Kondikus
   Witam,   chciałbym zapytać czy szafka Diversa  comfort 80x35 jest wystarczająco stabilna do utrzymania zbiornika 100L?   Kupiłem używaną ale teraz jakoś martwię się czy ta plastikowa noga z lewej strony będzie w stanie utrzymać taki ciężar.   Chce zamienić moje mniejsze akwa na to 98 litrowe.    
  • Ludwik
   Jak pisałem na początku tematu żadnego spadku nie było tylko stan utrzymuje się od początku bakterie bez pożywki BioDigest.Po prostu oba testy nh4 i nh3 mimo dodania większej ilości WA niż w poradniku pokazywały najmniejszy stan  na skali. Właśnie dodałem kolejne 0,3ml WA i teraz już test nh3 salifert pokazuje 1,5 wiec chyba Ok. Dodałem również kolejna ampułkę biodigest.    Na dzisiejszy dzień łącznie było wlane  jakieś 1,3ml WA i to 1,5mg/L nh3 jest aktualne mierzone przed chwila. Kolega pisze o dodaniu 8ml WA na taki zbiornik to nic z tego nie ogarniam.
  • triamond
   Przy 200l wody netto 1,2 ml wody amoniakalnej powinno dać 1,5 ppm NH3. Spadek do 0,5 ppm trochę za szybki  dla rozwoju bakterii. Możliwe wytłumaczenie to dodana "ampułka bakterii". Jeśli zawiera cukier, albo inną pożywkę to zaczynają się mnożyć bakterie heterotroficzne (ważne, ale nie mają związku z nitryfikacją) i konsumują amoniak. Możesz podać więcej - np. 8ml wody amoniakalnej, co powinno dać 10 ppm NH3 i finalnie ok. 40 ppm azotanów (po kilku tygodniach). Jak azotyny spadną do zera - duża podmiana i gotowe.
  • Ludwik
   Wiec przyszedł test nh3 salifert pokazał 0.5 Po 4 dniach od startu parametry wyglądają tak: nh4 <0,05 nh3 0,5 no2 <0,01 woda amoniakalna świeża i dodana w ilości jak pisałem niskie te wartości nh4 i nh3 co dalej?
  • triamond
   Może zamiast kubełka wymienić jeden koszyk na gąbkę 10x10x20  lub lepiej 12x12x20 30 ppi a po kilku tygodniach drugi jeśli będzie taka potrzeba? Z 2 gąbkami 10x10x20  powierzchnia filtracyjna będzie większa od tej we wspomnianym kubełku na standardowych mediach. Myślę że jedna da radę. Przepływ powinien wystarczyć. No i szacując obsadę i azotany... karmił bym 2 razy mniej.
  • Bartek_De
   Na Twoim miejscu bralbym 1500, bo roznica w cenie niewielka, albo dołóż 2 stówki i weź 2000. Nadfiltracja nie zaszkodzi, a jak zechcesz w przyszłości zmienić akwa na większe to zaoszczedzisz na kupnie nowego filtra.
  • Andrzej Głuszyca
   Pewnie chodzi Tobie o test paskowy. Jest sposób. Albo cierpliwie czekać tak jak powiedział @Bartek_De , albo przeczytaj poniższy temat:   Jeżeli możesz to odłącz tę rurkę ( nie wiem czy można , bo w AT1500 czy  2000 można)  a zyskasz na wydmuchu. Napowietrzanie zrób w ten sposób aby wylot z filtra albo   cyrkulatora łamał lustr wody. W tej chwili te bąbelki wg mnie uroku nie dodają.
  • marcin73m
   Okrzemki po kilku tygodniach znikną, ale w to miejsce pojawią się glony. I najlepiej się z tym pogodzić, bo to cecha charakterystyczna tego biotopu i rzecz jak najbardziej korzystna z punktu widzenia naszych podopiecznych.
  • teller
   Dziękuję za odpowiedź. Ten parametr pewnie jest winą filtra paskowego, która ma taką skalę. Zaopatrzę się w lepszej jakości testy. Jak długo jeszcze może potrwać wysyp okrzemek? Czy nie mam wyjścia i co tydzień muszę wymywać wszystkie kamienie i czyścić szybę? Czy jest jakiś sposób, żeby temu zaradzić? Filtr przestaje funkcjonować, miałem na myśli, że zapycha się i przestaje wdmuchiwać powietrze do akwarium.  Podjąłem decyzję, żeby zaopatrzyć się w Aquael ultramax 1000. Zastanawiałem się też nad Aquael Turbo 1500, ale obawiam się, że to może nie wystarczyć do utrzymania czystości wody na dłuższy czas.  
 • Topics

 • Images

×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.