Skocz do zawartości

Sens (bezsens) różnego rodzaju tła do akwa.


Irszy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich ,


Przygotowuje się obecnie do budowy zbiornika i doszedłem do wniosku, ze jest kilka „modeli” urządzenia wnętrza. Skupiam się na glownie na wrazeniach estetycznych (rybom wsio rawno):


1. Piasek, kamienie + tło folia ew. czarna (niebieska) matowa farba


Zalety: - dużo miejsca do pływania dla ryb i dobry kontrast dla pysi, większe wrażenie głębi, super cena!!

Wady: - tło jest monotonne, relatywnie nienaturalne (symulacja toni wodnej ), w oświetlenie kiepsko wygląda, wymaga duzej ilości kamienia na I planie


2. Piasek, kamienie, + płaskie tło strukturalne - DIY lub np. takie: http://www.zoo-sklep.pl/index.php?p17318,pangea-tlo-strukturalne-flatrock-piaskowe-76-5x41-5x6cm


Zalety: - nadal sporo miejsca do pływania dla ryb, symulacja kamiennego tła, niezle wyglada w oświetleniu, porasta glonem, można uzupełnić kamieniami na I planie, co się dobrze komponuje


Wady: - Male wrazenie glebi – wrazenie sztuczności, wyzsza cena


2. Piasek +tło strukturalne 3D


Zalety: - 3D symulacja kamiennego tła – wrazenie głębi, super wyglada w oświetleniu (cienie), porasta glonem, można schować sprzęt


Wady: - zabiera duuuużo miejsca (grubość 5-30 cm, co przy naszych akwariach :( ) , oznacza małą ilość miejsca dla ryb, włożenie dużych kamieni trochę bez sensu (będą zasłaniać takie ładne tło…), nie wiem jak z obraniem terytorium przez pysie :?: :?: no i ta cena….


Podsumowując: kierując się zdrowym rozsądkiem i pomijając cenę, skłaniam się do rozwiązania nr 2. jako - dla mnie - najbardziej optymalnego. Mogę połączyć tło kamienne z chęcią posiadania dużych kamulców na pierwszym planie. Chyba tez to rozwiązanie jest najbardziej popularne w baniakach w galerii.


Ciekawe, czy w sytuacji że np. tła 3D np. BTN były w cenie 3 razy niższej ten trend uległ by zmianie?


Irszy

____

Akwa 135x56x60 450l

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yaro też bym kupił ale gdybym miał akwa min. 60cm szerokie :wink:


Ja ci dorzucę jeszcze jedno rozwiązanie - czarne PCV

Zalety: cienkie, matowe nic się w nim nie odbija, można pokombinować z ukryciem sprzętu, tworzy jakieś tam wrażenie "głębi" .

Wady: w żadnym stopniu nie przypomina skał :wink: i dość łatwo się rysuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie.

Szanowny kolego jeśli chcesz zrobić tło koloru czarnego na tylnej szybie polecam ci samoprzylepną folię koloru czarnego , którą kleisz na szybie po uprzdnim spryskaniu ją wodą z spryskiwacza. Dociskasz najlepiej gumową packą do klejenia np. tapet i to wszystko. Koszt mb foli o szerokości 60 cm to około 3 zł. Jak wcześniej wspomniałeś najlepszy efekt to tła strukturalne ale ich cena czasami przeraża. Tańszym rozwiązaniem są moduły pangea ja zakupiłem do nowego zbiornika 3 szt, które po odpowiednim przycięciu starczają na wystrój do zbiornika o wym. 150X50X60. Dzięki ich zastosowaniu nie ograniczasz tak znacznie powierzchni dna jak i samego wnętrza zbiornika. Liczy się tylko twoja wyobraźnia i trochę chęci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Dzieki wszystkim za rady i sugestie :) ,


obecnie sklaniam sie raczej do zakupu jakiegos w miare niedrogiego tla strukturalnego. Folii troche sie obawiam, bede mial raczej dobrze doswielone akwa (takze swiatlem dzienym). Szukam czegos w ciemnym kolorze - chcialbym do akwa serpentynit, a obawiam sie czy dobrze komponowal by sie z tlem w kolorze piaskowym...


Mysle ze wybor bedzie pomiedzy:


1. Sansibar Aquaszut


http://malawishop.pl/akwarystyka-slodkowodna/dekoracje-i-tla/tla-strukturalne/aquaszut-sansibar-150x60-2506.html


Problem że tego tła nie widziałem na żywo, a wszystkie zdjęcia są bardzo podłej jakości...nie wiadomo czy czarne czy czerwone, jak grube to tło (podobo 3D) itp.


2. Pangea Flatrock Grey


http://www.zoo-sklep.pl/index.php?p17321,pangea-tlo-strukturalne-flatrock-grey-56-5x31-5x6cm


Policmen - czy wlasnie takie tla przycinales? Moze pojsc Twoim tropem? Masz jakies zdjecia akwa?


3. Inna opcja - jest promocja - tło za 150 zł - http://allegro.pl/tlo-dekoracyje-150x60-motyw-skaly-super-promocja-i1392376695.html


albo też:

http://allegro.pl/tlo-strukturalne-120x60-cm-motyw-skalny-i1395992570.html


Mankamentem dla mnie jest że są w kolorze piaskowym... Chociaz może jak się je zaleje i obrosną glonami to będzie inny efekt :?


Pozdrawiam,

Irszy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.