Jump to content

ile pyszczakow moge chodowac w tym aqwa?


pysie638
 Share

Recommended Posts

witam posiadam akwarium 72l.Wiem jest to małe akwarium dla pyszczaków ale niestety bardzo podobaję mi się te ryby i chcę zacząć je hodować(w planach mam do zakupienia 200l-240l lecz to tylko plany) jaka liczbe pyszczakow mogę wsadzić??

Link to comment
Share on other sites

Witaj.

No niestety do takiego akwa to 0.Jak zrealizujesz plany dotyczące baniaka 240l to wtedy możesz pomyśleć o pyszczakach,na chwilę obecną możesz o nich zapomnieć...

Link to comment
Share on other sites

Niestety nie...

112l to już jest "naciągane" minimum a ty dysponujesz tylko 72l.

Pozostaje Ci hodowla innych ryb bądź przesiadka na 240l.

Link to comment
Share on other sites

72l sa dobre na kotnik lub szpital, pysie potrzebuja przestrzeni, ruchu, nawet jakbys jakies wrzucil do tego naparstka to beda bardzo zdziwione gapic sie na sciane akwarium nie wiedzac co ze soba zrobic.

Link to comment
Share on other sites

wbijajac garstke pyskow do takiego zbiornika musisz miec swiadomosc ze po pewnym czasie zoastanie Ci osobnik alfa dlaczego? poczytaj FAQ

Link to comment
Share on other sites

Zrób sobie prezent - 240kę, 70litrów to będzie świetny kotnik/szpital/zbiornik na kwarantannę, do tego może się przydać. Może chciałbyś spróbować kupić od razu młode ryby, a zanim podrosną wyposażyć się w mbunarium z prawdziwego zdarzenia, ale imo to błąd, lepiej zrobić to raz porządnie i bez pośpiechu wybierając od razu docelową obsadę. W 70litrach od biedy można trzymać niektóre muszlowce z tangi np. brevisy,kilka ocellatus itd.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
maciejborek

w takim zbiorniku to najlepiej parkę ocellatusów lub occelatusa i dwie samiczki, ale na bank nie dwóch samców, chyba że lubisz jak się będą waliły. Kilka muszelek obok siebie, bo każdy osobnik ma swoją prywtaną.


Większą rodzinę multifasciatusów, tak koło 8-10 szt. Bardzo ciekawe zachowania społeczne.Bardzo dużo muszli obok siebie.


Brevisów nawet z 2 parki, ale wpuszczane parka po parce z odstępem czasowym, tak aby ta poprzednia znalazła sobie muszlę i w niej się zagnieździła. Parka w jednej muszli pływa.


Najciekawsze są ocellatusy ( ale i najbrzydsze, chociaż mi się podobają "pa(y)szczaki" :).

Tanganika muszlowa taka właśnie jest. Niezbyt kolorowa i ładna, ale ciekawe zachowania rodzinne ma.

Temat minimalnego rozmiaru szkła dla ryb z naszego biotopu, był często maglowany na forum. Odpowiedź jest także w FAQ. Zamykam.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.


×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.