Jump to content

jedzonko dla Aulonocara


rafal 33
 Share

Recommended Posts

Michal_Chrzanowski

mrozonki:


- lasonogi

- kryl

- plankton czerwonypłatki:

- dainichi ultima krill

- dainichi color fx

- spirulina

- platki cyklop ezee

Link to comment
Share on other sites

Szczerze polecam dafnię. Zwłaszcza młodym rybom. Najlepsza jest żywa, choć i porządne mrożonki (trzeba uważać, bo w sklepach często zdarza się mrożony pył z dafni) będą ok. W zasadzie dużą część diety powinny stanowić wszelkiego rodzaju skorupiaki. Świetnie działają na organizmy Aulonocar i ich wybarwienie. Poza tym wysokiej jakości pokarmy sztuczne. O ich wyborze było już sporo na forum.

Link to comment
Share on other sites

Mrożonki: dafnia, mysis, kryl, larwa czarnego komara, tylko nie ochotka... :evil:

Hikari Gold mini


Jeżeli będziesz karmił tylko mrożonkami to ryby będą zdrowe i miały piękne barwy.


Nie musisz się od razu puszczać na droższe pokarmy typu - Dainichi Wystarczająco dobre są pokarmy Hikari i są w dobrej cenie.


pozdrawiam;)

Link to comment
Share on other sites

Mrożonki: dafnia, mysis, kryl, larwa czarnego komara, tylko nie ochotka... :evil:

Mysis jest dobry tylko dla narybku, ew. podrostków, większe ryby nie zauważą pyłu, chyba, że wrzucimy nierozmrożone kostki, ale to i tak ma dużą wadę, po sporo spadnie na dno i zasyfi wodę. Z ochotką się nie zgodzę - ochotka ze sprawdzonego źródła i przede wszystkim dobrej jakości to jeden z lepszych i bardziej treściwych żywych pokarmów (oczywiście dla ryb, które ją tolerują).


Jeżeli będziesz karmił tylko mrożonkami to ryby będą zdrowe i miały piękne barwy.

Tu też się nie zgodzę. Zrobiłem kiedyś eksperyment i przez kilka miesięcy odstawiłem zupełnie sztuczne pokarmy. Nawet maksymalnie urozmaicając karmienie (podawałem kilkanaście rodzajów mrożonek, sporo świeżych warzyw, makarony, kuskusy, schrimp-mix i sporo innych) nie jesteśmy w stanie zapewnić wystarczająco zbilansowanej diety. Było to widoczne zarówno we wzroście, wybarwieniu, rozmnażaniu, jak i zachowaniu ryb. Pomijam fakt braku pokarmów pochodzenia roślinnego, co nawet w przypadku Aulonocar może przynieść więcej wad niż korzyści.

Link to comment
Share on other sites

z płatków aulonkom podaje : Tropical AstaColor ( pokarm dla paletek czerwonych)

a jakie mają wybarwienie można przekonać się w mojej galerii :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

 • Recently Browsing   0 members

  • No registered users viewing this page.


 • Posty

  • pulpet
   To nie do końca tak. Tu jeden z niemieckich kolegów fajnie opisuje, skąd biorą się nieścisłości i nieporozumienia jeśli chodzi o oznaczenie pokoleń.  https://www.malawi-germany.de/index.php/wissenswertes/512-f1-vs-wfnz-die-generationenssysteme.html To co robią z tym sprzedawcy może być wynikiem niewiedzy i nieznajomości zagadnienia. Może nie każdy sprzedawca/importer wie o istnieniu  dwóch klasyfikacji używających oznaczeń Fx i wtedy w dobrej wierze sprzedaje ryby sklasyfikowane wg stopnia pokrewieństwa jako ryby sklasyfikowane pod względem domieszki "dzikiej krwi". Nie zawsze musi to być oszustwo.
  • tom77
   Moim zdaniem oszustwo. Mogą być nieścisłości i różne rozumienia jak nazywać ryby z hodowli przyjeziorowych, ale jeśli ktoś przywozi/zamawia ryby z Afryki i potem nazywa ryby w drugim lub jeszcze późniejszym pokoleniu terminem "F1" to ewidentnie oszukuje. F1 to tylko pierwsze pokolenie, czyli rodzice z odłowu, tarło w akwarium (w niewoli). Zdaję sobie sprawę, że część sprzedawców może oszukiwać, ale jeżeli my malawiści hobbyści zaczniemy to akceptować wtedy błyskawicznie "pieniądz gorszy wyprze lepszy" i przyzwoitej jakości ryb będzie jak na lekarstwo (patrz los saulosi lub oryginalnego S.fryeri)
  • Bastian
   Dziękuje bardzo 👍 W przyszłym roku będę musiał zgłosić się w Pokrzywnej na rehabiltację w tak zacnym gronie 🍻👍
  • pulpet
   Jeśli chodzi o ryby z importu i oznaczenia F1 i dalej to faktycznie mało daje to informacji o pokoleniowosci i spokrewnieniu z rybami z odłowu.  Jest spory bałagan, zwłaszcza jeśli chodzi o ryby z Niemiec.  Ryba F1 z Niemiec może mieć dzikich przodków daleko w przeszłości. I w naszym rozumieniu może być F10. I to żadne oszustwo, po prostu różne systemy klasyfikacji, stosowane przez różnych hodowców. Wszystko subiektywnie prawidlowo, ale F1 z Niemiec bezmyślnie skopowiane przez sprzedawcę, może być kompletnie źle zinterpretowane przez kupującego w Polsce. Kiedyś o tym pisałem, ale temat nie chwycił, więc porzuciłem sprawę.
  • Bartek_De
   @Bastian Trzymaj się💪 I jak najszybszego powrotu do zdrowia I tak z przymrużeniem oka, coroczne spotkania w Pokrzywnej zapobiegają takim historiom Zapraszamy🍻
  • Bastian
   Bardzo dziękuje za dobre słowo 👍 Właśnie dzisiaj wyszedłem ze szpitala i już myślałem że przyniosę dodatkowy kamyczek do akwarium 😉 ale niestety nie udało się 🤥 (kamień nadal w nerkach). Nie ma jak wylądować na sor-ze w dniu odbioru zbiornika. Od jutra zaczynam aranżacje zbiornika
  • S_owa
   Ok, dzięki za informację. Cierpliwie rozglądam się za nimi jako ostatni punkt obsady w założonym pod koniec lipca zbiorniku. Patrzyłem na oferty różnych hodowli i są dostępne tylko w dwóch m.in. w Tan-Mal. Oni mają sporo ryb z dobrych  niemieckich i duńskich hodowli (a tam też p.crabro są dostępne bo niedawno sprawdzałem). Też czasem z dystansem patrzę na to F1 ale kupując z dobrego źródła mam chociaż realna, uzasadnioną nadzieję, że ryby są dobrej jakości i nie jest to 10 pokolenie bez wymieszania krwi.
  • Vrzechu
   @S_owa muszę przyznać, że z ryb jestem bardzo zadowolony. Jest to pokolenie F1. Tzn. tak deklaruje hodowla, ale nie mam podstaw, żeby temu nie wierzyć  Obsada zakupiona w hodowli Tan - Mal. Śmiało mogę polecić.
  • S_owa
   Ciężko teraz o ładne p.crabro, nie są one raczej odławiane, na rynku większość ryb to pokolenie FXXXX, często daje o sobie znać chów wsobny.  Twój młody samiec Crabro ładnie się zapowiada (jest intensywnie czarny, ma ładne proporcje), pozostałe osobniki również wyglądają dobrze, mają wyraźne pasy, intensywne ubarwienie, ładne proporcje. Pamiętasz gdzie/od kogo nabyłeś swoje ryby ?
  • Vrzechu
   @KapitanCzysty mówisz - masz  "Czarna Mamba"  oraz Kulfon  Labeotropheusy nie rzucają się bardzo w oczy bo są tylko 3 samice i 1 samiec, ale mają się dobrze i samice między sobą wykazują najwięcej agresji ze wszystkich moich podopiecznych. Mimo posiadania 3 Synodontisów uchowały się nawet 2 maluszki. Z moich obserwacji wynika, że samica trzymała w pyszczku większą ilość młodziaków, ale jak tylko jakieś jej uciekły to zostały pożarte. Te 2-3 sztuki nosiła tak długo, że już martwiłem się, że nie przeżyje bo bardzo schudła i wszystko trwało chyba 4 tygodnie. Wypuściła je jak były już naprawdę spore jak na narybek i dwa udaje mi się czasami dostrzec. Sama bardzo szybko wróciła do formy a następna już inkubuje  Jurny ten Kulfon    
 • Topics

 • Images

×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.