Skocz do zawartości

FX5 głośna praca.


Carfen

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie.

Od kilku tygodni pracuje u mnie FX5, działa dobrze, woda kryształ ale jest bardzo głośny. Stoi w szafce a ja będąc w pomieszczeniu obok, gdzie pracują inne 4 baniaki nadal go słyszę. Chodzi jak traktor ! Odpowietrza się normalnie raz na 24h więc to chyba nie powietrze.

Mieliście, macie z tym kłopot ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowietrz go dobrze poprzez potrzepanie, tylko mocno, nie jak baba, nawet do góry nogami pokręć...

Nie chodzi w grę, bo moze jako baba dałabym rade ale jako kobieta co lada chwila ma rodzic na pewno nie :wink:

Filtr gwarancja już nie obejmuje więc wymiana odpada.

FX5 ma inna konstrukcje niz np Eheimy więc bujanie, obracanie czy zaglądanie do wirnika może nic nie dać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowietrz go dobrze poprzez potrzepanie, tylko mocno, nie jak baba, nawet do góry nogami pokręć...



Nie chodzi w grę, bo moze jako baba dałabym rade ale jako kobieta co lada chwila ma rodzic na pewno nie :wink:



Oj Sławek, Sławek - ale faux pas :P


Jaki to jest rodzaj hałasu możesz go jakoś zidentyfikować?

Coś bardziej jak przy zapowietrzeniu czy może coś jak ocieranie mechaniczne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej mechaniczne. Zapowietrzanie jest takie bardziej głośne a to brzmi jak traktor. Może faktycznie w wirniku leży problem. Ośka jest raczej ok. On jest tak zmechanizowany ze choinka wie gdzie jest pies pogrzebany. Planuje do niego zajrzeć konkretniej ale jak już nie będzie kłopotu z bujaniem i obracaniem 20l wiadra :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapytaj tu: customer.service-uk@rchagen.com bo na stronie Hagena niestety nic nie ma w tym temacie...

...ale znając życie napiszą Ci żebyś wymieniła wirnik...


Dziękuje bardzo za pomoc. Tez mam takie podejrzenie ze zaleca wymianę wirnika. Ale co tam to tylko 40 funtów :twisted: Tak sobie myślę ze za kilka miesięcy słuchania traktora będę z radością ten wirnik wymieniać :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On od początku tak głośno chodzi? Czy może z czasem po czyszczeniu robi się coraz głośniejszy?

1. Sprawdź węże czy nie są zagięte.

2. Sprawdź koszyczek wlotowy czy nie jest zatkany

3. Jak się odpowietrza to coś z niego wylatuje? bąbelki?

4. Jakie masz wypełnienie w tym filtrze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On od początku tak głośno chodzi? Czy może z czasem po czyszczeniu robi się coraz głośniejszy?

1. Sprawdź węże czy nie są zagięte.

2. Sprawdź koszyczek wlotowy czy nie jest zatkany

3. Jak się odpowietrza to coś z niego wylatuje? bąbelki?

4. Jakie masz wypełnienie w tym filtrze?



Witam.

Tak, od początku chodzi tak głośno.

1. Węże nie sa w pionie ale zagięte nie są.

2. Wszystkie kosze były czyszczone tak ze zatkany nie jest.

3. Właśnie nieco mnie dziwi brak powietrza przy odpowietrzaniu. Wyłącza sie i cisza, nic nie leci :?

4. Od góry : lava eheim, biomech, zeolit.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.