Jump to content

Obsada 260l

Mario85
 Share

Recommended Posts

Wymiary akwarium to 130x50x40. Chciałbym mieć w nim Cynotilapia Afra Sp. "Mbamba" F1 i Labidochromis Sp. "Hongi" Super Red F1. Pytanie moje brzmi czy taka obsada jest dobra i w jakich haremach mógłbym je trzymać?

Cynotilapia Afra Sp. "Mbamba"

Nie ma takiej ryby...chodzi o Cynotilapia sp."Mbamba"?

Ta odmiana Cynotilapii to wszystkożerca natomiast hongi to zdecydowany roślinożerca.Podawanie pokarmów mięsnych hongi w większych ilościach może niekorzystnie na niego wpłynąć.

Może zamiast hongi wybierz wszystkożerną a podobną do hongi Metriaclima greshakei http://www.cichlid-forum.com/profiles/species.php?id=794

Cynotilapia Mbamba samiec piekny( ale czy gat.dostepny w Polsce?) a moze chodzi Ci o Labidochromis sp. mbamba,Jak bys mial problem z dostepnoscia to podobny jest jeszcze popularny P.elongatus mpanga czy C.afra red top likoma ale laczenie ww z 2 gatunkiem ktory posiada bure samice jest kiepskim pomyslem.

Jakbym mial dostep do tej ryby to w zestawieniu z msobo ale osobiscie jak Ci sie podobaja pasiaki obstawialbym wariant L.hongi+P.demasoni.

http://www.sklepmalawi.pl/Mbuna_c181.html tu reklamują się że posiadają taki gatunek ale co do tego sklepu nie jestem pewien bo jak kolega wyżej zauważył nazewnictwo się nie zgadza :evil: chciałbym zostać przy cynotilapia sp. mbamba ale nie wiem co do tego :?: Czym więcej czytam tym mam większy mętlik :x Ryby w jednej tonacji kolorystycznej to błąd :?: i w jakim sensie :?:

Co do C.A.sp. Mbamby luwio reef http://www.cynotilapia.info/phpBB3/viewtopic.php?f=19&t=176 Malawian tez je ma Polecam,tez ja mialem brac ciekawa rybka ale wybrałem C.A.Lumbire ps z yellowkami wyglada fajne ,albo Labidochromis Nkali ja do Lumbiry wybrałem Nkali i jestem zadowolony , i dieta pasuje

a C.a.sp Mbamba ma kilka odmian kolorystycznych minimalnie sie roznia wygladem zalezy czy luwino ,czy mphanga czy chilumba ,nkhata http://www.malawi-dream.info/Cynotilapia_sp_mbamba.htm

http://www.sklepmalawi.pl/Mbuna_c181.html tu reklamują się że posiadają taki gatunek ale co do tego sklepu nie jestem pewien bo jak kolega wyżej zauważył nazewnictwo się nie zgadza :evil: chciałbym zostać przy cynotilapia sp. mbamba ale nie wiem co do tego :?: Czym więcej czytam tym mam większy mętlik :x Ryby w jednej tonacji kolorystycznej to błąd :?: i w jakim sensie :?:

w sensie takim ze beda w stosunku do siebie bardziej agresywne i wiekszy mocniejszy gatunek moze zagonic slabszy na smierc w sklepie sa rozne stare lub niedokladne czy handlowe nazewnictwa jezeli ma byc c. mbama do niej mozesz wsadzic prawie kazda wszystkozerna mbune ja polecam jako 2 gat cos z wyraznym dymorfizmem i ladnymi samicami - jak pisalem magunge ewentualnie mozesz probowac dodac saulosi tylko czy podobienstwo samcow nie jest zbyt duze(zalerzy od wariantu kol.mbamby).p.s w ofercie jest i pewni chodzi o http://www.cichlid-forum.com/profiles/species.php?id=700 Cynotilapia sp. "Mbamba" (Lion's Cove) ewentualnie luwino ref to ta sama ryba i odmiana barwna...

Wielkie dzięki za rady :) Muszę jeszcze pomyśleć nad drugim gatunkiem bo co rusz to nowe wiadomości. A w jakim układzie byście proponowali c. sp. "mbambe" + drugi gatunek?

kup po 10 mlodych z obydwu gatunkow a ryby same sie dobiora w odpowiednie stado, wersja minimalistyczna to uklady 1x3 czyli w twoim przypadku 8 ryb.Jezeli jako 2 gatunek dobralbys np lagodnego saulosi czy yellowka to mozesz probowac nawet uklad 3/7( uprzednio kupujac oczywioscie odpowiednio wiecej mlodych ryb np15 tak aby do wyklarowalo sie 7 samic). wtedy uzyskasz np 1x3 i 3x7 co da Ci 14 ryb :mrgreen:

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Share

• Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.

• Bezprym
      Kolego @Ludwik nie pisz posta pod postem, wykorzystaj opcje Edycji. 
    • Kondikus
      Witam,   chciałbym zapytać czy szafka Diversa  comfort 80x35 jest wystarczająco stabilna do utrzymania zbiornika 100L?   Kupiłem używaną ale teraz jakoś martwię się czy ta plastikowa noga z lewej strony będzie w stanie utrzymać taki ciężar.   Chce zamienić moje mniejsze akwa na to 98 litrowe.    
    • Ludwik
      Jak pisałem na początku tematu żadnego spadku nie było tylko stan utrzymuje się od początku bakterie bez pożywki BioDigest.Po prostu oba testy nh4 i nh3 mimo dodania większej ilości WA niż w poradniku pokazywały najmniejszy stan  na skali. Właśnie dodałem kolejne 0,3ml WA i teraz już test nh3 salifert pokazuje 1,5 wiec chyba Ok. Dodałem również kolejna ampułkę biodigest.    Na dzisiejszy dzień łącznie było wlane  jakieś 1,3ml WA i to 1,5mg/L nh3 jest aktualne mierzone przed chwila. Kolega pisze o dodaniu 8ml WA na taki zbiornik to nic z tego nie ogarniam.
    • triamond
      Przy 200l wody netto 1,2 ml wody amoniakalnej powinno dać 1,5 ppm NH3. Spadek do 0,5 ppm trochę za szybki  dla rozwoju bakterii. Możliwe wytłumaczenie to dodana "ampułka bakterii". Jeśli zawiera cukier, albo inną pożywkę to zaczynają się mnożyć bakterie heterotroficzne (ważne, ale nie mają związku z nitryfikacją) i konsumują amoniak. Możesz podać więcej - np. 8ml wody amoniakalnej, co powinno dać 10 ppm NH3 i finalnie ok. 40 ppm azotanów (po kilku tygodniach). Jak azotyny spadną do zera - duża podmiana i gotowe.
    • Ludwik
      Wiec przyszedł test nh3 salifert pokazał 0.5 Po 4 dniach od startu parametry wyglądają tak: nh4 <0,05 nh3 0,5 no2 <0,01 woda amoniakalna świeża i dodana w ilości jak pisałem niskie te wartości nh4 i nh3 co dalej?
    • triamond
      Może zamiast kubełka wymienić jeden koszyk na gąbkę 10x10x20  lub lepiej 12x12x20 30 ppi a po kilku tygodniach drugi jeśli będzie taka potrzeba? Z 2 gąbkami 10x10x20  powierzchnia filtracyjna będzie większa od tej we wspomnianym kubełku na standardowych mediach. Myślę że jedna da radę. Przepływ powinien wystarczyć. No i szacując obsadę i azotany... karmił bym 2 razy mniej.
    • Bartek_De
      Na Twoim miejscu bralbym 1500, bo roznica w cenie niewielka, albo dołóż 2 stówki i weź 2000. Nadfiltracja nie zaszkodzi, a jak zechcesz w przyszłości zmienić akwa na większe to zaoszczedzisz na kupnie nowego filtra.
    • Andrzej Głuszyca
      Pewnie chodzi Tobie o test paskowy. Jest sposób. Albo cierpliwie czekać tak jak powiedział @Bartek_De , albo przeczytaj poniższy temat:   Jeżeli możesz to odłącz tę rurkę ( nie wiem czy można , bo w AT1500 czy  2000 można)  a zyskasz na wydmuchu. Napowietrzanie zrób w ten sposób aby wylot z filtra albo   cyrkulatora łamał lustr wody. W tej chwili te bąbelki wg mnie uroku nie dodają.
    • marcin73m
      Okrzemki po kilku tygodniach znikną, ale w to miejsce pojawią się glony. I najlepiej się z tym pogodzić, bo to cecha charakterystyczna tego biotopu i rzecz jak najbardziej korzystna z punktu widzenia naszych podopiecznych.
    • teller
      Dziękuję za odpowiedź. Ten parametr pewnie jest winą filtra paskowego, która ma taką skalę. Zaopatrzę się w lepszej jakości testy. Jak długo jeszcze może potrwać wysyp okrzemek? Czy nie mam wyjścia i co tydzień muszę wymywać wszystkie kamienie i czyścić szybę? Czy jest jakiś sposób, żeby temu zaradzić? Filtr przestaje funkcjonować, miałem na myśli, że zapycha się i przestaje wdmuchiwać powietrze do akwarium.  Podjąłem decyzję, żeby zaopatrzyć się w Aquael ultramax 1000. Zastanawiałem się też nad Aquael Turbo 1500, ale obawiam się, że to może nie wystarczyć do utrzymania czystości wody na dłuższy czas.  
  • Topics

• Images

• Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.