Jump to content

Tło z serpentynitu


Przemo862
 Share

Recommended Posts

Witam, mam pewne pytania i wątpliwości co do takiego tła. A więc tak, mam akwarium w którym na środku jest "komin", którego nie będę używać, a przeszkadza mi on w zrobieniu tła. Chciałbym wiedzieć czy takie rozwiązanie jak na zdjęciu jest możliwe? Chodzi mi o to czy kamienie nie odpadną ze steroduru, czym powinienem przymocować tło do akwarium tak, żeby się nie przewróciło, w miejscu wlotów do filtrów tło nie będzie miało styku z szybą akwa więc moje pytanie brzmi czy jak skleję ścianki steroduru do siebie to czy to na pewno będzie się trzymać??? Sam silikon na pewno wystarczy??

http://galeria.klub-malawi.pl/data/media/8/beztytuu.JPG

Link to comment
Share on other sites

Wyciąć możesz np. nożykiem do tapet. Otwory i tak będziesz musiał zatkać bo komin jest niższy niż brzegi akwa (chyba że wlejesz wodę kilka centymetrów poniżej krawędzi komina?) Zaślepić pewnie można jakimiś zaślepkami hydraulicznymi, ale tu może ktoś inny ci doradzi, bo ze mnie hydraulik jak... :wink: .

Link to comment
Share on other sites

Niestety nie wchodzi to w grę:(( Dlatego mam pytanie czym załatać dziurę od spodu po wycięciu komina, oraz czy jeżeli komina nie będę wycinał (ponieważ w przyszłości mam w planie go uruchomić). Jeżeli wierzch komina zakleję sylikonem i kawałkiem szkła(Ponieważ tak jak napisał eliot komin jest niższy od ściany akwa). Więc proszę napiszcie czy tło może zostać tak zrobione, że jego kawałki nie będą przylegać do szkła, martwię się, że może upaść:(((

Link to comment
Share on other sites

Komin który wytniesz zawsze możesz wkleić powtórnie (chyba że go stłuczesz :wink: )

Do klejenia kamieni do styroduru użyłbym pianki montażowej zamiast silikonu, a całość tła przykleiłbym w kilku miejscach silikonem do tylnej szyby.

Link to comment
Share on other sites

komin bym zostawił, na otwory w kominie założył bym śrubunki i zawory. Zawsze szybko potem można zawory odkręcić i wykorzystać w przyszłości.

Link to comment
Share on other sites

W ogóle na etapie na którym jest, jeśli nie chcesz sumpa to chociaż masz gotowe podejścia do mniej lub bardziej automatycznej podmiany wody :) Choćby ułatwić sobie życie instalując jakiś kranik spustowy na końcu rury.

Link to comment
Share on other sites

jakiej wielkosci akwa ?ja bym wyciol ten komin, na srodku akwa bedzie tylko szpecil ci caly wystroj


wklejenie komina jest latwiejsze niz jego wyciecie a otwor mozesz zakleic kawalkiem szkla na plasko o odpowiednio wiekszych wymiarach

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

 • Recently Browsing   0 members

  • No registered users viewing this page.


 • Posty

  • Andrzej Głuszyca
   Skoro producent dedykuje pod akwa to spokojnie da radę.
  • Piotr775
   U mnie tak jak u kolegi. Miałem przez 2 lata 375 l na szafce z 2 takimi nogami  po bokach i  było oki.
  • teller
   Bardzo Wam dziękuję za wszystkie uwagi! Kupiłem Aquael ultramax 1500. Będę go instalował od razu jak przyjdzie. Jak się do tego przygotować, żeby odbyło się to bezpiecznie dla domowników? Przenieść ryby na jeden dzień do innego zbiornika i dać filtrowi przefiltrować wodę? Muszę też doczyścić szybę i wyparzyć kamienie. Zapewne podmianka 40 litrów.  
  • Tomasz78
   U mnie takie same plastikowe nogi utrzymują ciężar 375l od ponad roku.
  • Bezprym
   Kolego @Ludwik nie pisz posta pod postem, wykorzystaj opcje Edycji. 
  • Kondikus
   Witam,   chciałbym zapytać czy szafka Diversa  comfort 80x35 jest wystarczająco stabilna do utrzymania zbiornika 100L?   Kupiłem używaną ale teraz jakoś martwię się czy ta plastikowa noga z lewej strony będzie w stanie utrzymać taki ciężar.   Chce zamienić moje mniejsze akwa na to 98 litrowe.    
  • Ludwik
   Jak pisałem na początku tematu żadnego spadku nie było tylko stan utrzymuje się od początku bakterie bez pożywki BioDigest.Po prostu oba testy nh4 i nh3 mimo dodania większej ilości WA niż w poradniku pokazywały najmniejszy stan  na skali. Właśnie dodałem kolejne 0,3ml WA i teraz już test nh3 salifert pokazuje 1,5 wiec chyba Ok. Dodałem również kolejna ampułkę biodigest.    Na dzisiejszy dzień łącznie było wlane  jakieś 1,3ml WA i to 1,5mg/L nh3 jest aktualne mierzone przed chwila. Kolega pisze o dodaniu 8ml WA na taki zbiornik to nic z tego nie ogarniam.
  • triamond
   Przy 200l wody netto 1,2 ml wody amoniakalnej powinno dać 1,5 ppm NH3. Spadek do 0,5 ppm trochę za szybki  dla rozwoju bakterii. Możliwe wytłumaczenie to dodana "ampułka bakterii". Jeśli zawiera cukier, albo inną pożywkę to zaczynają się mnożyć bakterie heterotroficzne (ważne, ale nie mają związku z nitryfikacją) i konsumują amoniak. Możesz podać więcej - np. 8ml wody amoniakalnej, co powinno dać 10 ppm NH3 i finalnie ok. 40 ppm azotanów (po kilku tygodniach). Jak azotyny spadną do zera - duża podmiana i gotowe.
  • Ludwik
   Wiec przyszedł test nh3 salifert pokazał 0.5 Po 4 dniach od startu parametry wyglądają tak: nh4 <0,05 nh3 0,5 no2 <0,01 woda amoniakalna świeża i dodana w ilości jak pisałem niskie te wartości nh4 i nh3 co dalej?
  • triamond
   Może zamiast kubełka wymienić jeden koszyk na gąbkę 10x10x20  lub lepiej 12x12x20 30 ppi a po kilku tygodniach drugi jeśli będzie taka potrzeba? Z 2 gąbkami 10x10x20  powierzchnia filtracyjna będzie większa od tej we wspomnianym kubełku na standardowych mediach. Myślę że jedna da radę. Przepływ powinien wystarczyć. No i szacując obsadę i azotany... karmił bym 2 razy mniej.
 • Topics

 • Images

×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.