Jump to content

Filtr zewnętrzny do 300l - opinie


mirsto
 Share

Recommended Posts

Planuję zakup nowego filtra zewnętrznego do akwarium 300l i zastanawiam się nad: Fluval 405, JBL Cristal Profi e1500, Tetra 1200. Który polecacie i proponujecie? Ewentualnie jakiś inny?

Proszę nie odsyłajcie mnie do forum - wiem, że jest tam dużo o tym - czytałem, jeden wiem też 2 lata temu Tetra puszczała wadliwą partię, później JBL - nie wiem jak jest obecnie. Proszę o opinie i porady użytkowników tych filtrów.

Link to comment
Share on other sites

Ja miałem Fluvala 205 w 260 litrach i spokój poza tym że przez jeden dzień po czyszczeniu trzeba było go w wiadrze trzymać - po tym się uszczelniał :-(

Działo się tak rzadko ale się działo...

Poza tym bez zastrzeżeń.


Może wpływ na to miał wiek bo filtr miał chyba z 3 lata.

Link to comment
Share on other sites

ŁUKASZ SZIN

JA mam Eheim Professionel II 2026 używanego jestem z niego bardzo zadowolony . Cichutko chodzi bez żadnych zastrzeżeń. Kilka osób na tym forum też ma te filtry i nie słyszałem ażeby narzekali .

Link to comment
Share on other sites

Dla porównania poniżej parametry tych filtrów:

FLUVAL 405: 1300 l/h, Objętość filtracyjna 8,5l, Pobór mocy: 20W, Gwarancja: 3 lata, CENA 460zł

TETRA 1200: 1200l/h, Objętość filtracyjna 12l, Pobór mocy: 21W, Gwarancja: 3 lata, CENA: 370zł

JBL e1500: 1500l/h, Objętość filtracyjna 8l, Pobór mocy: 35W, Gwarancja 4 lata, CENA 340zł


Z danych czysto technicznych wynika, że najlepszy byłby TETRA 1200 - przy dosyć niskiej cenie ma największą powierzchnię filtracyjną i bardzo niski pobór energii. Ktoś ma ten filtr? Jak się sprawuje?

Link to comment
Share on other sites

 • 3 weeks later...

Ja mam UNIMAXA 700 i takiego polecam. Cichutki, dziala dwa lata bez zarzutu i najwazniejsze: ma ogromna powierzchnie filtracyjna, ponad 20 litrow.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

 • Recently Browsing   0 members

  • No registered users viewing this page.


 • Posty

  • pulpet
   Nie podkładaj nic pomiędzy plastikową podstawkę i szkło. Taki podkład wystarczy, wręcz niektórzy  producenci zbiorników wyłączają gwarancję, jeśli dołożysz coś innego. Trafiłeś na forum miłośników ryb z jeziora Malawi, więc obejmie cię tutaj ostracyzm towarzyski. Twoje ryby to zdecydowanie nie ten biotop. Choć jeśli chodzi o techniczne rozwiązania niczym się to nie różni. Ale fanatyczni wyznawcy jedynie słusznej akwarystyki będą mieli usta pełne wody, jeśli nie hodujesz gatunków którymi się.zajmujemy. A ja zachęcam cię do zapoznania się z zawartością naszego forum. Może kiedyś,  w przyszłości,  przy okazji większego akwarium zdecydujesz się na te najpiękniejsze na świecie ryby😉. Powodzenia.
  • Ludwik
   Czy ktoś jeszcze mógłby coś doradzić  w temacie ?
  • Kondikus
   Witam,   jeszcze raz dziękuję za pomoc.   Pływać w nim będą molinezje, gupiki i mieczyki.   Mam jednak jeszcze ważne pytanie. Zanim postawię akwarium na tej szafce tak myślę czy położyć plastikowy podkład a na niego 1 lub 2 warstwy podkładu pod panele o grubości 3-4mm. Czy bez tej podkładki plastikowej na 3 warstwy podkładu pod panele? Jakie rozwiązanie będzie najlepsze?    
  • darkon
   W związku ze zmianą moich akwarystycznych planów sprzedam trochę gratów przydatnuch w filtracji pompa Jebao Smart DC Pump 3500 falownik Jebao OW-25 Purolite A520E Purigen
  • Andrzej Głuszyca
   No właśnie..kolega nie napisał co tam będzie a skoro to forum Malawi to zakładam , że pyszczaki.
  • rafalniski
   Razem z filtrem będą pewnie jakieś media (gąbki, ceramika i inne) - zanim cokolwiek z nimi zrobisz porządnie je wypłucz a dopiero potem wkładaj do filtra - w ten sposób unikniesz pylenia! Ani na foto ani w opisie nie widać żebyś miał już jakąś ceramikę w akwarium (filtry mają chyba tylko gąbki?).  Jeżeli jednak posiadasz gdzieś ceramikę w obiegu to przełóż ją do nowego filtra. Jeżeli natomiast nie masz jeszcze żadnej ceramiki to przede wszystkim tą nową porządnie wypłucz! Możesz też na dzień lub dwa wrzucić ją do słoika/miski, zalać wodą z akwarium, dodać bakterie (np. Prodibio) i włożyć kostkę napowietrzającą na dno. W ten sposób część bakterii zagnieździ się już bezpośrednio w nowej ceramice.
  • Bartek_De
   ...pod warunkiem, że będą tam pływać pyszczaki w co wątpię. 
  • kazikx
   Cześć, spróbuj może ściągnąć oramowanie szafki, bo rzuca się w oczy, że zestaw szafka + akwarium jest dobrany przypadkowo.
  • Andrzej Głuszyca
   Może . Chyba  , że temperatura wody przekroczy 30C.  
  • Robson79
   Po prostu go zainstaluj. Ryb nie odławiaj, ponieważ będzie to dla nich większy stres, niż samo montowanie filtra i przeczyszczenie szyb. Kamieni nie ruszaj, gdyż wyparzanie ich niema najmniejszego sensu. Tym bardziej przy białym wapieniu, który zawsze będzie zachodził jakimś glonem i czyszczenie go co jakiś czas mija się z celem. Lepiej się do tego przyzwyczaić i obserwować jak ryby skubią glony ze skał... 
 • Topics

 • Images

×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.