Skocz do zawartości

Kilka pytań.


Szymszon

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. W związku z tym że zbieram na akwarium 375 litrowe (150x50x50), chciałbym wiedzieć wszystko odnośnie Malawi. Oczywiście poczytam trochę o tym, ale zanim to nastąpi, chciałbym zapytać o parę spraw.


Po 1.: Jaka obsada?. Mogę prosić o kilka proponowanych?. Chciałbym mieć kilka różnych gatunków, nie jeden taki sam.

Po 2.: Oświetlenie. 2x36 W. T8 wystarczy?. Będą zwykłe roślinki, takie jakie mogą być w Malawi. Ile godzin dziennie naświetlać?.

Po 3.: Jeśli wystarczy, może zmienić na jakiś inny kolor oświetlenia?. Znając życie pewnie będzie jakieś jasne w standardowym zestawie. Proszę o propozycje jakiegoś połączenia świetlówek idealnego do Malawi.

Po 4.: Rośliny. Właśnie. Proszę o podanie wszystkich, jakie mogę mieć w tego typu biotopie. Wybiorę sobie coś z tego.

Po 5.: Grzałka. Jaką kupić i ile?.

Po 6.: Filtr. Jaki kupić i ile?.

Po 7.: Wystrój. Gdzie kupić adekwatne kamienie, czy coś takiego?. Może jakieś wapienie z wydrążeniami, piaskowce?.

Po 8.: Co do wapieni, kamieni, itp., po kupnie wygotować z 10 minut i...tyle?. Czy wypłukać też?. Coś jeszcze?.

Po 9.: Czym karmić?. Zwykłe pokarmy tetry będą ok?. Jeśli tak, to czym oprócz tego i jak często?.

Po 10.: Podmiany wody. Jak często?.

Po 11.: Myślę...że na razie to tyle. Z góry dzięki za wszelką pomoc i cierpliwość do mnie, to będzie moje pierwsze malawi. Myślałem nad tropheusami, jednak to nie to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, tylko trochę czytania jest, wolałbym mieć wszystko na tacy;p, ale ok.


Jedno pytanie, na które nie znalazłem odpowiedzi...czy kleić wapienie, czy po prostu ułożyć jakąś "budowlę" bez klejenia?.



skoro nie masz czasu aby poswiecic nawet dzien na czytanie forum,proponuje Ci raczej dac na tace na niedzielnej mszy i zajac sie np sklejaniem modeli ta wiedze zglebisz w minute (jest instrukcja) :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.