Jump to content

Mała mama saulosi


unknown soldier
 Share

Recommended Posts

unknown soldier

Ku mojemu zdziwieniu mała samiczka saulosi zniosła ikrę. Mała ma koło 4-5 miesięcy, samiec tak samo, ledwo co zaczął pojawiać się czarny kolor na jego płetwach, jeszcze praktycznie cały żółty xd


Nie wiem ile sztuk tego w pysku trzyma, ale żuje je jak dobrą gumę balonową. Jak myślicie, da radę czy je połknie? Przy karmieniu za jedzeniem latała ale nic nie zjadła, z wiadomego powodu. Nawet jeśli byłaby wstanie dotrzymać ikrę do końca to nie jestem z drugiej strony pewien czy przetrwa taką głodówkę? Co o tym sądzicie?

Link to comment
Share on other sites

Czasem samica zje ikrę przy pierwszej inkubacji. Jeśli będzie inkubowala do końca to nic jej nie będzie, te ryby nie padną przez kilka tygodni bez jedzenia.

Link to comment
Share on other sites

unknown soldier

Zdziwił mnie tylko wiek szkrabów, póki co nie wiem, który z nich to samiec a który samica poza tą dwójką. Zobaczymy co tam wynosi ;)


pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

slawek gorol

Samczyk powinien Ci się wybarwiać na niebiesko, od szarych pasów począwszy po śliczny niebieski. Faktem jest, że samiczka często połyka ikrę, lecz jeżeli masz jakieś kryjówki, co by się mniej stresowała, to jej szanse rosną.

Link to comment
Share on other sites

unknown soldier

Moja raczej w pysku tyle nie ma, jeśli miałbym zgadywać to góra 10 może nosi :) Pewnie nawet mniej.


Jakie są szanse na przeżycie maluchów bez odławiania samicy ?


pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

nastaw się że zero, będzie milsze zaskoczenie niż na odwrót.

Wszystko zależy od tego czy małe znajdą schronienie po wypuszczeniu no i czy samiczka będzie miała wystarczający spokój, ale ja obstawiam niestety na zero.

Link to comment
Share on other sites

unknown soldier

No cóż, trudno, ale to dopiero pierwsza inkubacja, w dodatku tak wcześnie ze sie tego nie spodziewalem. Później może znajdzie sie zbiorniczek na odławianie samic ;)


pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

fajnie patrzeć jak ryby się rozmnażają, tyko co potem zrobić z narybkiem?

Link to comment
Share on other sites

unknown soldier

Narybek niech pływa, podrośnie i zrobi się ciasno to się odda ;) Jest też opcja przejścia na większy zbiornik, zresztą myślał indyk o niedzieli, jeszcze nie wiadomo czy z tej lub kolejnej inkubacji jakiejś samicy coś wyjdzie.


pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

 • Recently Browsing   0 members

  • No registered users viewing this page.


 • Posty

  • Bastian
   Dziękuje bardzo 👍 W przyszłym roku będę musiał zgłosić się w Pokrzywnej na rehabiltację w tak zacnym gronie 🍻👍
  • pulpet
   Jeśli chodzi o ryby z importu i oznaczenia F1 i dalej to faktycznie mało daje to informacji o pokoleniowosci i spokrewnieniu z rybami z odłowu.  Jest spory bałagan, zwłaszcza jeśli chodzi o ryby z Niemiec.  Ryba F1 z Niemiec może mieć dzikich przodków daleko w przeszłości. I w naszym rozumieniu może być F10. I to żadne oszustwo, po prostu różne systemy klasyfikacji, stosowane przez różnych hodowców. Wszystko subiektywnie prawidlowo, ale F1 z Niemiec bezmyślnie skopowiane przez sprzedawcę, może być kompletnie źle zinterpretowane przez kupującego w Polsce. Kiedyś o tym pisałem, ale temat nie chwycił, więc porzuciłem sprawę.
  • Bartek_De
   @Bastian Trzymaj się💪 I jak najszybszego powrotu do zdrowia I tak z przymrużeniem oka, coroczne spotkania w Pokrzywnej zapobiegają takim historiom Zapraszamy🍻
  • Bastian
   Bardzo dziękuje za dobre słowo 👍 Właśnie dzisiaj wyszedłem ze szpitala i już myślałem że przyniosę dodatkowy kamyczek do akwarium 😉 ale niestety nie udało się 🤥 (kamień nadal w nerkach). Nie ma jak wylądować na sor-ze w dniu odbioru zbiornika. Od jutra zaczynam aranżacje zbiornika
  • S_owa
   Ok, dzięki za informację. Cierpliwie rozglądam się za nimi jako ostatni punkt obsady w założonym pod koniec lipca zbiorniku. Patrzyłem na oferty różnych hodowli i są dostępne tylko w dwóch m.in. w Tan-Mal. Oni mają sporo ryb z dobrych  niemieckich i duńskich hodowli (a tam też p.crabro są dostępne bo niedawno sprawdzałem). Też czasem z dystansem patrzę na to F1 ale kupując z dobrego źródła mam chociaż realna, uzasadnioną nadzieję, że ryby są dobrej jakości i nie jest to 10 pokolenie bez wymieszania krwi.
  • Vrzechu
   @S_owa muszę przyznać, że z ryb jestem bardzo zadowolony. Jest to pokolenie F1. Tzn. tak deklaruje hodowla, ale nie mam podstaw, żeby temu nie wierzyć  Obsada zakupiona w hodowli Tan - Mal. Śmiało mogę polecić.
  • S_owa
   Ciężko teraz o ładne p.crabro, nie są one raczej odławiane, na rynku większość ryb to pokolenie FXXXX, często daje o sobie znać chów wsobny.  Twój młody samiec Crabro ładnie się zapowiada (jest intensywnie czarny, ma ładne proporcje), pozostałe osobniki również wyglądają dobrze, mają wyraźne pasy, intensywne ubarwienie, ładne proporcje. Pamiętasz gdzie/od kogo nabyłeś swoje ryby ?
  • Vrzechu
   @KapitanCzysty mówisz - masz  "Czarna Mamba"  oraz Kulfon  Labeotropheusy nie rzucają się bardzo w oczy bo są tylko 3 samice i 1 samiec, ale mają się dobrze i samice między sobą wykazują najwięcej agresji ze wszystkich moich podopiecznych. Mimo posiadania 3 Synodontisów uchowały się nawet 2 maluszki. Z moich obserwacji wynika, że samica trzymała w pyszczku większą ilość młodziaków, ale jak tylko jakieś jej uciekły to zostały pożarte. Te 2-3 sztuki nosiła tak długo, że już martwiłem się, że nie przeżyje bo bardzo schudła i wszystko trwało chyba 4 tygodnie. Wypuściła je jak były już naprawdę spore jak na narybek i dwa udaje mi się czasami dostrzec. Sama bardzo szybko wróciła do formy a następna już inkubuje  Jurny ten Kulfon    
  • KapitanCzysty
   Widać, że ryby dobrej jakości i chyba dobrze karmione 😉 . Sporo Ci urosły Acei i szerszenie i faktycznie, aż miło się na nie patrzy. Ciekaw jestem ujęcia z bliska tego "czarnucha" , intryguje mnie. 😄 Nie widzę natomiast Labeotropheusów, dalej je masz?  Całokształt bardzo mi się podoba.
  • Vrzechu
   Wygląda pięknie  Dopiero co zakładałem swój zbiornik a po przeczytaniu kilku postów tutaj, już tęsknie za zakładaniem nowego baniaka  Powodzenia na dalszym etapie  
 • Topics

 • Images

×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.