Jump to content

3 czy 4 gatunki do 300l?


mirsto
 Share

Recommended Posts

Przewertowałem całe forum i zdecydowałem się na gatunki do mojego akwarium 300l (120x50x50). Moje pytanie jest następujące: Czy mogę w takim akwarium trzymać następujące 4 gatunki? W jakiej dokładnie ilości z każdego gatunku?


Pseudotropheus saulosi coral

Labidochromis caeruleus

Melanochromis cyaneorhabdos maingano

Cynotilapia afra

Link to comment
Share on other sites

Gdybym zdecydował się na 3 to w jakiej ilości? Z którego gatunku najlepiej zrezygnować tak, żeby w akwarium zostały rybki najbardziej kolorowe i najbardziej różniące się od siebie? Proszę o proponowane ilości: samiec - samice

Link to comment
Share on other sites

Najlepiej zrezygnować z afry gdyż samice są szarobure a samiec bardzo agresywny(o jaką afrę Ci konkretnie chodziło?).Przy 3 gatunkach najlepiej gdyby wykrystalizowały się haremy 1+4,byłoby wtedy 15 ryb czyli akurat do tego akwa.Pewnie natura zadecyduje inaczej...ale to cały urok naszych podopiecznych :wink:

Link to comment
Share on other sites

:) Jeszcze pytanko: będę kupował w takim razie pierwsze 3 gatunki - jak w małych osobnikach rozpoznać płeć? Jak sobie z tym poradzić? Czy może kupić na początek po 10 sztuk z każdego gatunku i potem jak się wykrystalizują haremy to resztę odłowić czy jak się postępuje kupując pierwszy raz rybki do akwarium?
Link to comment
Share on other sites

Najłatwiej będziesz miał z saulosi z tego względu iż jest wyraźny dymorfizm płciowy.Przy pozostałych dwóch gatunkach będziesz miał kłopot z ustaleniem kto jest kto,długa i wnikliwa obserwacja zalecana :wink:


Czy może kupić na początek po 10 sztuk z każdego gatunku i potem jak się wykrystalizują haremy to resztę odłowić


Dokładnie tak :)

Link to comment
Share on other sites

wszystko już rozumie:) Jeszcze jedno: gdybym chciał delikatnie przerobić zbiornik i wziąć minimalnie więcej niż 1+4 z każdego gatunku to co mógłbym dołożyć?

Link to comment
Share on other sites

wszystko już rozumie:) Jeszcze jedno: gdybym chciał delikatnie przerobić zbiornik i wziąć minimalnie więcej niż 1+4 z każdego gatunku to co mógłbym dołożyć?


Na "kontrolowane przerybienie" nikt Ci tutaj nie przyklaśnie...

Dużo nie znaczy lepiej,niech te ryby mają gdzie pływać.

Link to comment
Share on other sites

Minimalnie więcej (max 3+5/7) może udać się z saulosi ale zdecydują o tym ryby :)

edit

Przy max układzie saulosi pozostałe gatunki zostawił bym w układzie 1+3

Link to comment
Share on other sites

Exasperatus

Do takiego akwarium polecam 5+10 P.saulosi.

Super wygląda takie stadko.

Do tego dobre oświetlenie,otoczaki,troszkę nurzańca i masz super akwarium.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

 • Recently Browsing   0 members

  • No registered users viewing this page.


 • Posty

  • pulpet
   Nie podkładaj nic pomiędzy plastikową podstawkę i szkło. Taki podkład wystarczy, wręcz niektórzy  producenci zbiorników wyłączają gwarancję, jeśli dołożysz coś innego. Trafiłeś na forum miłośników ryb z jeziora Malawi, więc obejmie cię tutaj ostracyzm towarzyski. Twoje ryby to zdecydowanie nie ten biotop. Choć jeśli chodzi o techniczne rozwiązania niczym się to nie różni. Ale fanatyczni wyznawcy jedynie słusznej akwarystyki będą mieli usta pełne wody, jeśli nie hodujesz gatunków którymi się.zajmujemy. A ja zachęcam cię do zapoznania się z zawartością naszego forum. Może kiedyś,  w przyszłości,  przy okazji większego akwarium zdecydujesz się na te najpiękniejsze na świecie ryby😉. Powodzenia.
  • Ludwik
   Czy ktoś jeszcze mógłby coś doradzić  w temacie ?
  • Kondikus
   Witam,   jeszcze raz dziękuję za pomoc.   Pływać w nim będą molinezje, gupiki i mieczyki.   Mam jednak jeszcze ważne pytanie. Zanim postawię akwarium na tej szafce tak myślę czy położyć plastikowy podkład a na niego 1 lub 2 warstwy podkładu pod panele o grubości 3-4mm. Czy bez tej podkładki plastikowej na 3 warstwy podkładu pod panele? Jakie rozwiązanie będzie najlepsze?    
  • darkon
   W związku ze zmianą moich akwarystycznych planów sprzedam trochę gratów przydatnuch w filtracji pompa Jebao Smart DC Pump 3500 falownik Jebao OW-25 Purolite A520E Purigen
  • Andrzej Głuszyca
   No właśnie..kolega nie napisał co tam będzie a skoro to forum Malawi to zakładam , że pyszczaki.
  • rafalniski
   Razem z filtrem będą pewnie jakieś media (gąbki, ceramika i inne) - zanim cokolwiek z nimi zrobisz porządnie je wypłucz a dopiero potem wkładaj do filtra - w ten sposób unikniesz pylenia! Ani na foto ani w opisie nie widać żebyś miał już jakąś ceramikę w akwarium (filtry mają chyba tylko gąbki?).  Jeżeli jednak posiadasz gdzieś ceramikę w obiegu to przełóż ją do nowego filtra. Jeżeli natomiast nie masz jeszcze żadnej ceramiki to przede wszystkim tą nową porządnie wypłucz! Możesz też na dzień lub dwa wrzucić ją do słoika/miski, zalać wodą z akwarium, dodać bakterie (np. Prodibio) i włożyć kostkę napowietrzającą na dno. W ten sposób część bakterii zagnieździ się już bezpośrednio w nowej ceramice.
  • Bartek_De
   ...pod warunkiem, że będą tam pływać pyszczaki w co wątpię. 
  • kazikx
   Cześć, spróbuj może ściągnąć oramowanie szafki, bo rzuca się w oczy, że zestaw szafka + akwarium jest dobrany przypadkowo.
  • Andrzej Głuszyca
   Może . Chyba  , że temperatura wody przekroczy 30C.  
  • Robson79
   Po prostu go zainstaluj. Ryb nie odławiaj, ponieważ będzie to dla nich większy stres, niż samo montowanie filtra i przeczyszczenie szyb. Kamieni nie ruszaj, gdyż wyparzanie ich niema najmniejszego sensu. Tym bardziej przy białym wapieniu, który zawsze będzie zachodził jakimś glonem i czyszczenie go co jakiś czas mija się z celem. Lepiej się do tego przyzwyczaić i obserwować jak ryby skubią glony ze skał... 
 • Topics

 • Images

×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.