Skocz do zawartości

BP


DarekSC

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Na dniach będę budował pokrywę ze spienionego PCV (wzorując się na tej http://www.retez.pl/Budowa-pokrywy.php)

Mam tylko pytanie jaka wysokość byłaby odpowiednia . Myślę nad 10cm lub 8cm z czego 2cm nachodzi na zbiornik a 1 cm jest przeznaczony na wieko. Czyli pozostaje nam przestrzeń pomiędzy krawędzią akwa a pokrywa 7cm lub 5cm. Która według was opcja jest lepsza???


I teraz drugie pytanie ponieważ posiadam na zbyciu świetlówki T5 54W

1)Świetlówka Philips Aquarelle T5 54W

i

2)Świetlówka Philips TL5 90 HO de lux 54W965


Czy takie oświetlenie będzie się nadawało. Dodam że zbiornik planuje zrobić w ciemnych barwach tło i boki czarna folia , piasek budowlany i serpetynit.


I czy jest możliwość zrobienia wyłącznika na przewodzie do jednej z świetlówek aby zapalać jedną świetlówkę lub dwie.(wyłącznik oczywiście za statecznikiem)


Czekam na odpowiedź

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten projekt ma podstawową wadę - mocowanie świetlówek do klapy skutkuje popłochem u ryb przy każdym otwarciu.

Zakładka 2 cm jest niewystarczająca - 4cm to absolutne minimum, inaczej będzie Ci widać lustro wody. T5 z odbłysnikiem ma około 4 cm średnicy więc 5-7 Cm luzu powinno być ok.

Co do świetlówek to moga byc chociaż to raczej ciepłe barwy- dużo zależy od obsady

co do włączników to jeżeli zastosujesz dwa oddzielne stateczniki to owszem będziesz miał możliwość niezależnego sterowania czasem ich pracy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do otwierania pokrywy to racja że światło będzie znikało ale z drugiej strony około raz na tydzień się otwiera pokrywę aby dość do filtra wewnętrznego a do karmienia będzie mała przesłona tak jak jest w meblach do kabli .


A co do zapalania świetlówek to chodzi mi o takie podłączenie że 230V ---statecznik i podłączone dwie świetlówki i na przewodzie pomiędzy statecznikiem a jedną oprawką dać wyłącznik. Czy tak mogłoby być .


A co do obsady to do tych świetlówek jakie kolorki by najbardziej pasowały??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do czyszczenia wewnętrznego nie musisz światła wyłączać. Co do swietlówek: na jednym stateczniku tego nie zrobisz, co do rodzaju swietlówek to to zależy od obsady. Na forum są setki postów na temat doboru świetlówek - skorzystaj z nich to na pewno coś dobierzesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moja pokrywa DIY opisana w serwisie ma w/z 124mm. Nachodzi na akwa na 28mm ( 3mm poniżej listew bocznych). Świetlówki mam przymocowane do klap.


- wysokość jest odpowiednia

- czy ryby się płoszą przy podnoszeniu - nie, przyzwyczaiły się.


Ten włącznik może nie działać. W większości stosuje się chyba stateczniki zapalające dwie na raz świetlówki. Albo dajesz dwa stateczniki osobno do każdej świetlówki. Są chyba takie stateczniki, co mogą obsłużyć niezależnie dwie świetlówki, ale nie znam ich ceny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.