Jump to content

Rzadki widok Saulosi opiekuje się narybkiem


-Przemo-
 Share

Recommended Posts

U mnie się to udało, trwało to niestety tylko dwa dni.

Przedstawiam parę zdjęć. Ciekawe jest głównie pierwsze gdzie samica otwiera paszczę aby rybki do niej wpłynęły.

Później wrzucę jeszcze filmy.

IMG_5433b.JPG

IMG_5434.JPG

IMG_5444.JPG

IMG_5450.JPG

IMG_5477.JPG

IMG_5496.JPG

Link to comment
Share on other sites

Fajne fotki niecodziennego zachowania w akwa. Gratulacje

Ja tylko raz zaobserwowałem jak samica Yello podczas odławiania w celu przeprowadzki, wyłapuje młode które wypuściła dwa dni wcześniej.

Link to comment
Share on other sites

Zachowywała się tak w kotniku 50L w którym była razem z drugą inkubującą i dominującą samicą i było tam jeszcze około 40 maluchów z poprzednich tareł. W tym kotniku jest bardzo dużo kamieni i kryjówek.

Ciekawe było tez to, że samica była cały czas przy maluchach przy dnie i była w pozycji takiej, że ogon miała przy dnie a głowę w górze. Gdy tylko (nawet niechcąco) obniżała głowę w dół wszystkie maluchy od razu podpływały do jej pyska :-) Ona wtedy (gdy nie chciała ich brać) podnosiła głowę lekko w górę i maluchy odpływały :)

Link to comment
Share on other sites

Witam,

gratulacje!

Ja tez mialem okazje takie zachowanie zaobserwowac u siebie w akwarium. Malo bylo malych bo tylko 5+1 martwe wyplula za pierwszym razem. Pozniej 5maluchow wracalo do pyska matki - chociaz zawsze miala problemy z ostatnim (samica stosunkowo mala byla). Niestety zaobserwowalem to tylko kilka razy w ciagu jednego dnia. Maluchy byly tak energiczne i podekscytowane wolnoscia, ze na koniec dnia w kilku seriach rozplynely po kamieniach. U mnie to zjawisko bylo w akwarium glownym ale jest tam kilka kryjowek, gdzie chociaz przez chwile samica mogla byc sam na sam z mlodymi - po zauwazeniu przez samice zblizajacej sie ryby chowala je do pyska. Ciekawe jest tez to, ze byla to jej 1wsza inkubacja.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

 • Recently Browsing   0 members

  • No registered users viewing this page.


 • Posty

  • Tomasz78
   U mnie takie same plastikowe nogi utrzymują ciężar 375l od ponad roku.
  • Bezprym
   Kolego @Ludwik nie pisz posta pod postem, wykorzystaj opcje Edycji. 
  • Kondikus
   Witam,   chciałbym zapytać czy szafka Diversa  comfort 80x35 jest wystarczająco stabilna do utrzymania zbiornika 100L?   Kupiłem używaną ale teraz jakoś martwię się czy ta plastikowa noga z lewej strony będzie w stanie utrzymać taki ciężar.   Chce zamienić moje mniejsze akwa na to 98 litrowe.    
  • Ludwik
   Jak pisałem na początku tematu żadnego spadku nie było tylko stan utrzymuje się od początku bakterie bez pożywki BioDigest.Po prostu oba testy nh4 i nh3 mimo dodania większej ilości WA niż w poradniku pokazywały najmniejszy stan  na skali. Właśnie dodałem kolejne 0,3ml WA i teraz już test nh3 salifert pokazuje 1,5 wiec chyba Ok. Dodałem również kolejna ampułkę biodigest.    Na dzisiejszy dzień łącznie było wlane  jakieś 1,3ml WA i to 1,5mg/L nh3 jest aktualne mierzone przed chwila. Kolega pisze o dodaniu 8ml WA na taki zbiornik to nic z tego nie ogarniam.
  • triamond
   Przy 200l wody netto 1,2 ml wody amoniakalnej powinno dać 1,5 ppm NH3. Spadek do 0,5 ppm trochę za szybki  dla rozwoju bakterii. Możliwe wytłumaczenie to dodana "ampułka bakterii". Jeśli zawiera cukier, albo inną pożywkę to zaczynają się mnożyć bakterie heterotroficzne (ważne, ale nie mają związku z nitryfikacją) i konsumują amoniak. Możesz podać więcej - np. 8ml wody amoniakalnej, co powinno dać 10 ppm NH3 i finalnie ok. 40 ppm azotanów (po kilku tygodniach). Jak azotyny spadną do zera - duża podmiana i gotowe.
  • Ludwik
   Wiec przyszedł test nh3 salifert pokazał 0.5 Po 4 dniach od startu parametry wyglądają tak: nh4 <0,05 nh3 0,5 no2 <0,01 woda amoniakalna świeża i dodana w ilości jak pisałem niskie te wartości nh4 i nh3 co dalej?
  • triamond
   Może zamiast kubełka wymienić jeden koszyk na gąbkę 10x10x20  lub lepiej 12x12x20 30 ppi a po kilku tygodniach drugi jeśli będzie taka potrzeba? Z 2 gąbkami 10x10x20  powierzchnia filtracyjna będzie większa od tej we wspomnianym kubełku na standardowych mediach. Myślę że jedna da radę. Przepływ powinien wystarczyć. No i szacując obsadę i azotany... karmił bym 2 razy mniej.
  • Bartek_De
   Na Twoim miejscu bralbym 1500, bo roznica w cenie niewielka, albo dołóż 2 stówki i weź 2000. Nadfiltracja nie zaszkodzi, a jak zechcesz w przyszłości zmienić akwa na większe to zaoszczedzisz na kupnie nowego filtra.
  • Andrzej Głuszyca
   Pewnie chodzi Tobie o test paskowy. Jest sposób. Albo cierpliwie czekać tak jak powiedział @Bartek_De , albo przeczytaj poniższy temat:   Jeżeli możesz to odłącz tę rurkę ( nie wiem czy można , bo w AT1500 czy  2000 można)  a zyskasz na wydmuchu. Napowietrzanie zrób w ten sposób aby wylot z filtra albo   cyrkulatora łamał lustr wody. W tej chwili te bąbelki wg mnie uroku nie dodają.
  • marcin73m
   Okrzemki po kilku tygodniach znikną, ale w to miejsce pojawią się glony. I najlepiej się z tym pogodzić, bo to cecha charakterystyczna tego biotopu i rzecz jak najbardziej korzystna z punktu widzenia naszych podopiecznych.
 • Topics

 • Images

×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.