Jump to content

Redukować?

cactus
 Share

Recommended Posts

Witam,

Akwarium 150x50x60cm [450L]

Ps. demasoni 1+4

M. sp. membe deep 1+5

Ps. acei 2+6

Labeotropheus Trewavasae 2+6

Redukować trewki czy zostawić jak jest? Utrzymam dwa dorosłe samce?

Przelewu krwi nie ma, zdominowany samiec sfrustrowany swym położeniem troche bardziej naprzyksza się samicom, jakgdyby obawiał się że i któraś z nich go zdominuje.

Wszystkie ryby poza demasoni są jeszcze młode.

Wody netto ok 340L. Ryb 27.

Pytam, gdyż zmuszony do stawiania akwa na nowo miałem możliwość redukcji, wszystkie ryby zredukowałem, zostały trewki, chciałbym utrzymać dwa samce ale jeśli to ma się później przerodzić w walke na śmierć i życie wolałbym za wczasu zareagować. Wpuszczać więc 2+8 czy redukować?

Ale mówisz, żeby trzymać aż te powody nie zaczną się pojawiać czy możesz stwierdzić że raczej nie powinny się pojawić?

Ryby są odłowione, albo teraz je oddam albo nigdy ;)

Nie redukuj , nie ma sensu rozbijać stada.

Jak ryb jest więcej to i mniej się biją , agresja rozkłada się na większą ilość osobników.

PS.ty masz super obsadke , ale jeśli się nie chce "problemów" to dać lepszą filtracje i zrobić kontrolowane przerybienie.

slawek gorol
jeśli się nie chce "problemów" to dać lepszą filtracje i zrobić kontrolowane przerybienie.

Ja piernicze, ten zaś o tym przerybieniu. Jakie przerybienie człowieku?

Chłopak ma fajne haremy, ładną obsadę, więc skończ z tymi herezjami bo aż mnie mdli jak czytam twoje posty.

jeśli się nie chce "problemów" to dać lepszą filtracje i zrobić kontrolowane przerybienie.

Widzę że dołączyłeś do kolegi AfrikaLake i na siłę chcecie przerybiać wszystkim baniaki...

Na razie cactus nic nie zmieniaj,poczekaj jeszcze.Pewnie i tak zredukujesz gdy ryby podrosną bo będzie ciasno.Acei możesz okroić do 1+3 bo to duża ryba podobnie jak labeo.

No i nic już nie dodawaj,nie rób z akwarium targu rybnego :wink:

Widzę że dołączyłeś do kolegi AfrikaLake i na siłę chcecie przerybiać wszystkim baniaki...

Na razie cactus nic nie zmieniaj,poczekaj jeszcze.Pewnie i tak zredukujesz gdy ryby podrosną bo będzie ciasno.Acei możesz okroić do 1+3 bo to duża ryba podobnie jak labeo.

No i nic już nie dodawaj,nie rób z akwarium targu rybnego :wink:

Przeciez to jedyna rzecz jaka potrafia robic, wciskac na sile tyle ryb ile sie da, a jak sie nie da to tez sie da :wink:

Acei możesz okroić do 1+3 bo to duża ryba podobnie jak labeo.
Niby tak, tylko acei najlepiej wyglądają w małym stadzie. Sam mam układ 2+6 i uważam, że jest optymalny.