Jump to content

Czyszczenie filtra

spriterank
 Share

Recommended Posts

spriterank

Akwa stoi już ponad miesiąc a około 2 tygodnie pływają w nim rybki, dolewałem dwa razy wody bo wyparowała, ale nie czyściłęm jeszcze filtra wewnętrznego a boje się żebym nie zabić bakterii a nie jestem pewien czy kubeł dojrzał mi już mam go też ponad 2 tyg, ale na przewodach od filtra widzę już osad od środka więc może to pożywka dla bakterii. Poruszałem dziś filtrem wewnętrznym i tak zasyfiło że szok, pływa mi teraz pełno syfu po akwa. Jak myślicie wyczyścić już filtr wewnętrzny ? i w jaki sposób go czyścić ?

Ps myslę o wymianie filtra i chce kupić jak najtaniej, znalazłem coś takiego co o tym myślicie? ( obecnie mam fan3 )

http://allegro.pl/filtr-wewnetrny-do-akw-120-240-l-950l-h-12-watt-i1259913860.html

http://allegro.pl/filtr-wewnetrzny-jp-023f-1000l-h-do-120-250l-i1262110193.html

Filtr wew.czyścimy przy cotygodniowej podmianie wody.Odpinasz gąbkę od głowicy i ładujesz ją w reklamówkę by syf nie powrócił do akwa.Gąbkę płuczesz w wiadrze z wodą z akwa.

Jeżeli akwarium ma 2 tygodnie to z dużym prawdopodobieństwem jeszcze nie dojrzało.

W takiej sytuacji niewskazane są jakiekolwiek zmiany w akwarium. Czyszczenie filtra czy też podmiany wody wpływają negatywnie na ilość bakterii nitryfikacyjnych, które dopiero się tworzą.

Nawet jak płukanie filtra jest w wodzie odlanej z akwarium to zostaną z niego wypłukane cenne kolonie bakterii.

Kiedy dojrzeje nie ma to już znaczenia, jednak do tego czasu każda zmiana w akwarium wiąże się z przedłużeniem zamknięcia cyklu.

Podmian wody też się nie robi do tego czasu.

Powinieneś się zaopatrzyć w kropelkowe testy przynajmniej NO2 i NO3

To prawda, aczkolwiek nadmiarowy muł wybrałbym.Bez testów na no2/no3 nie ma co gdybać o cyklu azotowym w tym akwarium.