Jump to content

Ferplast Blumodular 3


misiek80
 Share

Recommended Posts

Szukam dobrego i cichego mechanika.

Obecnie w moim akwa o poj. 180 l. i dł. 100 cm pracuje głowica aquaszut t-head 750 z podpiętą gąbką do oczek wodnych oraz cyrkulator JVP-101. W miarę wzrostu ryb, szut powoli robi się za słaby do mojego akwa..

O filtrze Ferplast Blumodular 3 naczytałem się sporo pochlebych rzeczy. Jednak chciałem zapytać posiadaczy tego filtra, co o nim sądzą? Jeśli ktoś zna wymiary tego filtra, to też prosiłbym o ich podanie - będę go miał umieszczonego w maskownicy i tu każdy cm robi różnicę.

A może możecie polecić inny dobry filtr do takiego akwa jak moje?

Link to comment
Share on other sites

Chciało się chciało.

Wszyscy, którzy wypowiedzieli się w tamtym wątku mają sporo większe akwa od mojego, dlatego pytam też o to, czy do mniejszego akwa (180 l) ten filtr będzie dobry? Poza tym pytam także o inne filtry? Może ktoś mi coś poleci? Coś sprawdzonego przez samego siebie? W końcu pytam także o wymiary tego Blumodulara, czego niestety w tamtym wątku nie znalazłem (niestety wymiarów filtra nie znalazłem też w googlach).

Link to comment
Share on other sites

Jako, że to mój pierwszy post na tym forum (czytanym chętnie od 2 lat) - witam!


Znalazłem wysokość filtrów Blumodular: 2 ma 30 cm, a 3 ma 38,5 cm.


Stoję przed podobnym problemem. Rybki zaczęły rosnąć i obecny mechanik Aquael Unifilter 750 Uv (nie polecam) nie daje rady.

Waham się między Blumodular 2 lub 3, a Fluval 4 plus.

Z Blumodular 3 obawiam się trochę o jego wysokość, ponieważ mam mocno podniesione dno (styropian i sporo piasku) i spód filtra opierał by się właśnie o piasek. Natomiast nie mogę nigdzie znaleźć wymiarów tego Fluvala.Akwa: 100x40x50

Obsada: 4 yellow, 7 saulosi plus młode które przetrwały

Filtr biolog: TetraTec EX700

Link to comment
Share on other sites

Zawsze możesz odłączyć jeden moduł jakby okazał się jednak za wysoki, mając jednak przepływ 1200l/h przy 16W, model 2 ma 900l/h przy 12W. Ja mam 2 trójki i sobie chwalę.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Ferplast Blumodular 3 okazał się jednak zbyt wysoki. Nie pasuje do komina, w którym otwór na wylot mechanika jest niżej niż wylot ferplast'a. Nie wiem, czy jest sens odłączać jeden moduł, żeby filtr pasował? A kupować model Ferplast Blumodular 2 o przepływie 900l/h chyba nie mam sensu, bo to tylko 150 l/h więcej niż w szucie.

Postanowiłem poszukać jeszcze czegos innego. Chciałem zakupić głowicę Atmana model AT-F 202 o przepływie 1200 l/h - u Pereza ponoć sprawdza się całkiem dobrze i jest cicha, a to dla mnie bardzo ważne. Więc zamówiłem w sklepie internetowym "zoo". Zapłaciłem, głowica miała być dostępna za 1-5 dni. Zamówiłem 14 X, dziś jest 12 XI i nic... ponoć czekają na dostawę, a ja czekam juz na zwrot kasy - porażka. Niestety nigdzie indziej nie znalazłem tej głowicy.

Wiem, że temat był i jest wałkowany na okrągło, ale polećcie mi jakiś filtr, a najlepiej głowicę do 180 l akwa... dostępną, skuteczną i w miarę cichą. Z góry dzięki.

Link to comment
Share on other sites

Ja odłączyłem jeden moduł, powierzchnia filtracyjna i tak została całkiem spora. Za to ruch wody w baniaku jak nigdy dotąd. Przy tak niskim poborze prądu ciężko o taki przepływ jak w Blumodular 3. Duży plus za wygodę w odłączaniu modułow przy czyszczeniu. Niestety idealnej ciszy nie mam, a miałem. Filt jest słyszalny, do tego lekkie wibracje. Mam nadzieję, że po czasie będzie trochę ciszej.

Przy okazji podziękowania za radę dla mirkot999.

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

A napiszesz mi jeszcze jaka jest wysokość tego modelu "3" po odłączeniu 1 modułu? I czy z tym filtrem wewnątrz, w akwa jest czyściutko?

Link to comment
Share on other sites

Mnie osobiście przeszkadza.

Akwarium dekoracyjne, a tak właśnie traktuję moje szkło ładniej wygląda, kiedy sprzęt nie rzuca się w oczy.

Wydaje mi się, że mechanik może być schowany i równoczęsnei dobrze filtrować... tak miałem do tej pory i tak zamierzam miec dalej.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.


×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.