Jump to content

Dziwne zachowanie maingano


spriterank
 Share

Recommended Posts

spriterank

Zauważyłem że moje maingano dziwnie się zachowuje ( nie wiem czy to samiec czy samica i nie wszystkie tylko zauważyłem to u jednego osobnika ) mianowicie podpływa na samo dno aż dotyka brzuchem piachu i się trzęsie około sekundy, rusza się na boki i po chwili przestaje i za jakiś czas znowu tak. Nie wiem czy to jakieś zaloty czy coś ? może ktoś się spotkał z takim zachowaniem lub wie co to może oznaczać ?

Link to comment
Share on other sites

Perez666

Tak to podrywanie panienek :wink:

BTW popraw byki bo aż .... (w słowie "zauważyłem" palnąłeś aż dwa byki...)

Link to comment
Share on other sites

 • 2 weeks later...

hmm mój samiec ok 10-11cm też jakoś ostatnio zamulony jest cały czas okupuje dno . . . i tak sobie tam przesiaduje. . .

jak tylko podchodze do szyby pływa energicznie jak wszystkie pysie. . . hmm może to dla tego że jest samotny (1 przedstawiciel tego gatunku w moim zbiorniku) bo oczekuje właśnie na dostawe samic. . .

Link to comment
Share on other sites

slawek gorol

No dobrze, co w tym złego ? Podaj jakieś szczegóły, może parametry zbiornika, kamienie, obsadę. Wtedy pogdybiemy. Imo 1 sekundowe zaloty są nie w normie.

Link to comment
Share on other sites

spriterank

Tak się zastanawiam czy jak ryba podpływa na dno i rusza się energicznie ( trzęsie ) i po chwili przestaje to czy to zachowanie jest samca który chce zwrucić uwage samicy czy może samica chce aby samiec ją zaóważył ? Tak pytam bo jeżeli tak będzie robił tylko przedstawiceil jednej z pułci to można rozpoznać czy to samiec czy samica.

Link to comment
Share on other sites


Tak się zastanawiam czy jak ryba podpływa na dno i rusza się energicznie ( trzęsie ) i po chwili przestaje to czy to zachowanie jest samcaTypowe zachowanie dla samca.


zwrucić zaóważył pułci


Sorry za OT ale tego nie da się czytać!Ludzie zmieńcie przeglądarki na takie które mają wtyczki odpowiedzialne za ortografię.

Link to comment
Share on other sites

 • 1 year later...
Perez666

To nie żadne zaloty, widać, że osłabiony ledwo dyszy.

Podaj parametry i inne wymagane dane.

Link to comment
Share on other sites

czendlik82

Cl2 - 0, pH - 6,8, KH - 4 st. niemieckie, GH - >4 st. niemieckie, NO2 - 2

NO3 - 25

Akwarium założone 3 tygodnie temu, rybki wpuszczone tydzień temu. Wystrój to kamień Serpentynit, piasek kwarcowy, 5 szt anubias.

Link to comment
Share on other sites

Perez666
pH - 6,8, KH - 4 st. niemieckie, NO2 - 2No i masz odpowiedź, no2 śmiertelne, pH i kH zdecydowanie za niskie. A jak wygląda nh3/4?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

 • Recently Browsing   0 members

  • No registered users viewing this page.


 • Posty

  • Bezprym
   Kolego @Ludwik nie pisz posta pod postem, wykorzystaj opcje Edycji. 
  • Kondikus
   Witam,   chciałbym zapytać czy szafka Diversa  comfort 80x35 jest wystarczająco stabilna do utrzymania zbiornika 100L?   Kupiłem używaną ale teraz jakoś martwię się czy ta plastikowa noga z lewej strony będzie w stanie utrzymać taki ciężar.   Chce zamienić moje mniejsze akwa na to 98 litrowe.    
  • Ludwik
   Jak pisałem na początku tematu żadnego spadku nie było tylko stan utrzymuje się od początku bakterie bez pożywki BioDigest.Po prostu oba testy nh4 i nh3 mimo dodania większej ilości WA niż w poradniku pokazywały najmniejszy stan  na skali. Właśnie dodałem kolejne 0,3ml WA i teraz już test nh3 salifert pokazuje 1,5 wiec chyba Ok. Dodałem również kolejna ampułkę biodigest.    Na dzisiejszy dzień łącznie było wlane  jakieś 1,3ml WA i to 1,5mg/L nh3 jest aktualne mierzone przed chwila. Kolega pisze o dodaniu 8ml WA na taki zbiornik to nic z tego nie ogarniam.
  • triamond
   Przy 200l wody netto 1,2 ml wody amoniakalnej powinno dać 1,5 ppm NH3. Spadek do 0,5 ppm trochę za szybki  dla rozwoju bakterii. Możliwe wytłumaczenie to dodana "ampułka bakterii". Jeśli zawiera cukier, albo inną pożywkę to zaczynają się mnożyć bakterie heterotroficzne (ważne, ale nie mają związku z nitryfikacją) i konsumują amoniak. Możesz podać więcej - np. 8ml wody amoniakalnej, co powinno dać 10 ppm NH3 i finalnie ok. 40 ppm azotanów (po kilku tygodniach). Jak azotyny spadną do zera - duża podmiana i gotowe.
  • Ludwik
   Wiec przyszedł test nh3 salifert pokazał 0.5 Po 4 dniach od startu parametry wyglądają tak: nh4 <0,05 nh3 0,5 no2 <0,01 woda amoniakalna świeża i dodana w ilości jak pisałem niskie te wartości nh4 i nh3 co dalej?
  • triamond
   Może zamiast kubełka wymienić jeden koszyk na gąbkę 10x10x20  lub lepiej 12x12x20 30 ppi a po kilku tygodniach drugi jeśli będzie taka potrzeba? Z 2 gąbkami 10x10x20  powierzchnia filtracyjna będzie większa od tej we wspomnianym kubełku na standardowych mediach. Myślę że jedna da radę. Przepływ powinien wystarczyć. No i szacując obsadę i azotany... karmił bym 2 razy mniej.
  • Bartek_De
   Na Twoim miejscu bralbym 1500, bo roznica w cenie niewielka, albo dołóż 2 stówki i weź 2000. Nadfiltracja nie zaszkodzi, a jak zechcesz w przyszłości zmienić akwa na większe to zaoszczedzisz na kupnie nowego filtra.
  • Andrzej Głuszyca
   Pewnie chodzi Tobie o test paskowy. Jest sposób. Albo cierpliwie czekać tak jak powiedział @Bartek_De , albo przeczytaj poniższy temat:   Jeżeli możesz to odłącz tę rurkę ( nie wiem czy można , bo w AT1500 czy  2000 można)  a zyskasz na wydmuchu. Napowietrzanie zrób w ten sposób aby wylot z filtra albo   cyrkulatora łamał lustr wody. W tej chwili te bąbelki wg mnie uroku nie dodają.
  • marcin73m
   Okrzemki po kilku tygodniach znikną, ale w to miejsce pojawią się glony. I najlepiej się z tym pogodzić, bo to cecha charakterystyczna tego biotopu i rzecz jak najbardziej korzystna z punktu widzenia naszych podopiecznych.
  • teller
   Dziękuję za odpowiedź. Ten parametr pewnie jest winą filtra paskowego, która ma taką skalę. Zaopatrzę się w lepszej jakości testy. Jak długo jeszcze może potrwać wysyp okrzemek? Czy nie mam wyjścia i co tydzień muszę wymywać wszystkie kamienie i czyścić szybę? Czy jest jakiś sposób, żeby temu zaradzić? Filtr przestaje funkcjonować, miałem na myśli, że zapycha się i przestaje wdmuchiwać powietrze do akwarium.  Podjąłem decyzję, żeby zaopatrzyć się w Aquael ultramax 1000. Zastanawiałem się też nad Aquael Turbo 1500, ale obawiam się, że to może nie wystarczyć do utrzymania czystości wody na dłuższy czas.  
 • Topics

 • Images

×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.