Jump to content

Labeotropheus trewavasae


cactus
 Share

Recommended Posts

Dzięki.

Pytam z ciekawości bo moje trewki przywiózł mi facet z niemiec i nie ma kontaktu z typem od którego je brał a nie wpadł na to żeby się zorientować co to za odmiana -.-

Jest tego tyle i tyle jest błędnych opisów w necie pod fotami że narazie sam nie wiem co mam -.- może red top, może zimbabwe a może thumbi west.... pfff....


BTW: czy thumbi west posiada kilka odmian barwnych czy raczej każdy samiec powinien wyglądać tak: http://styr-paa-dyr.dk/upload/Fisk/Labeotrop_trewavasae_thumbi_6.jpg

Jeśli tak powinien wyglądać to ile ma cm mniej więcej kiedy boki zaczynają się robić błękitne a płetwa grzbietowa czerwona, chodzi mi o to czy powinien tak wyglądać mając 7cm czy raczej dopiero przy 12cm? Głupie pytania ale prosze niech mnie ktoś oświeci. Mój ma 8cm i nie śpieszy mu się wybarwiać, chcę wiedzieć żeby ewentualnie wykluczyć thumbi.

Ma ktoś może jakieś fotki obrazujące wybarwianie się samca?

Link to comment
Share on other sites

W sumie między Bogiem, a prawdą to ten ze zdjęcia bardziej przypomina mi Z. Rock.

Powinien tak wyglądać już przy około 7 cm.


Co do Red Top to się tym nie sugeruj bo to wg mnie żadna odmiana - jak ktoś nie wie co to - pisze Red Top.


Tu masz zdjęcie 100% Zimbabwe Rock:


http://i139.photobucket.com/albums/q292/Bendwinger/Malawai%20Mbuna/Labeotropheus/Trewavasae%20Zimbawe%20Rock/LabeotropheusTrewavasaeZimbaweRo-2.jpg

Link to comment
Share on other sites

Dzięki, doszedłem do wniosku że może to być thumbi west. Wszystko na to wskazuje. Pamiętasz może ile miał cm na tej fotce którą wstawiłeś powyżej?

Skoro o trewce mowa a Ty je miałeś to może mi doradzisz...

Mam 2+6 w 450l

Po jutrzejszym restarcie zostanie:

1+4 demasoni,

1+4 membe deep,

1+4 acei

Moje pytanie... Czy zostawić 2+6 trewek czy redukować? Co zrobiłbyś na moim miejscu znając ich temperament?

Link to comment
Share on other sites

Nie znam za bardzo ich temperamentu bo miałem je krótko - jakieś 7-8 miesięcy.

Wg mnie ryba spokojna ale w kaszę sobie nie da dmuchać.

W sumie nigdy nie zauważyłem żeby ktokolwiek do niej startował choć mieszkał z dużo większymi Saulosi, Yellow i rdzawymi.

Nie wiem ja wygląda sprawa z agresją wewnątrzgatunkową bo miałem 1+2.


Niestety sprzedałem bo do końca nie byłem pewny co to jest - niestety kupowałem jako Red Top - a zasadniczo lubię wiedzieć co u mnie pływa.


Teraz czekam na Zimbabwe Rock albo jak ich się nie doczekam to kupię Fuelleborni Katale

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

 • Recently Browsing   0 members

  • No registered users viewing this page.


 • Posty

  • triamond
   Przy 200l wody netto 1,2 ml wody amoniakalnej powinno dać 1,5 ppm NH3. Spadek do 0,5 ppm trochę za szybki  dla rozwoju bakterii. Możliwe wytłumaczenie to dodana "ampułka bakterii". Jeśli zawiera cukier, albo inną pożywkę to zaczynają się mnożyć bakterie heterotroficzne (ważne, ale nie mają związku z nitryfikacją) i konsumują amoniak. Możesz podać więcej - np. 8ml wody amoniakalnej, co powinno dać 10 ppm NH3 i finalnie ok. 40 ppm azotanów (po kilku tygodniach). Jak azotyny spadną do zera - duża podmiana i gotowe.
  • Ludwik
   Wiec przyszedł test nh3 salifert pokazał 0.5 Po 4 dniach od startu parametry wyglądają tak: nh4 <0,05 nh3 0,5 no2 <0,01 woda amoniakalna świeża i dodana w ilości jak pisałem niskie te wartości nh4 i nh3 co dalej?
  • triamond
   Może zamiast kubełka wymienić jeden koszyk na gąbkę 10x10x20  lub lepiej 12x12x20 30 ppi a po kilku tygodniach drugi jeśli będzie taka potrzeba? Z 2 gąbkami 10x10x20  powierzchnia filtracyjna będzie większa od tej we wspomnianym kubełku na standardowych mediach. Myślę że jedna da radę. Przepływ powinien wystarczyć. No i szacując obsadę i azotany... karmił bym 2 razy mniej.
  • Bartek_De
   Na Twoim miejscu bralbym 1500, bo roznica w cenie niewielka, albo dołóż 2 stówki i weź 2000. Nadfiltracja nie zaszkodzi, a jak zechcesz w przyszłości zmienić akwa na większe to zaoszczedzisz na kupnie nowego filtra.
  • Andrzej Głuszyca
   Pewnie chodzi Tobie o test paskowy. Jest sposób. Albo cierpliwie czekać tak jak powiedział @Bartek_De , albo przeczytaj poniższy temat:   Jeżeli możesz to odłącz tę rurkę ( nie wiem czy można , bo w AT1500 czy  2000 można)  a zyskasz na wydmuchu. Napowietrzanie zrób w ten sposób aby wylot z filtra albo   cyrkulatora łamał lustr wody. W tej chwili te bąbelki wg mnie uroku nie dodają.
  • marcin73m
   Okrzemki po kilku tygodniach znikną, ale w to miejsce pojawią się glony. I najlepiej się z tym pogodzić, bo to cecha charakterystyczna tego biotopu i rzecz jak najbardziej korzystna z punktu widzenia naszych podopiecznych.
  • teller
   Dziękuję za odpowiedź. Ten parametr pewnie jest winą filtra paskowego, która ma taką skalę. Zaopatrzę się w lepszej jakości testy. Jak długo jeszcze może potrwać wysyp okrzemek? Czy nie mam wyjścia i co tydzień muszę wymywać wszystkie kamienie i czyścić szybę? Czy jest jakiś sposób, żeby temu zaradzić? Filtr przestaje funkcjonować, miałem na myśli, że zapycha się i przestaje wdmuchiwać powietrze do akwarium.  Podjąłem decyzję, żeby zaopatrzyć się w Aquael ultramax 1000. Zastanawiałem się też nad Aquael Turbo 1500, ale obawiam się, że to może nie wystarczyć do utrzymania czystości wody na dłuższy czas.  
  • Bartek_De
   Nic nie musisz robić, wysyp okrzemek to normalne w świeżych akwariach. Martwi mnie natomiast wynik No2. Jesteś pewien, że 5? Może 0,5, a może 0,05? Osobiście nie widziałem testów ze skalą do 5 z tym parametrem. Doprecyzuj to i zaopatrz się w testy kropelkowe, paskowe są mało dokładne.  Co do filtracji to faktycznie jest mizerna i dlugo na tym nie pociągniesz. Dołożenie kubełka to konieczność w Twoim przypadku. Filtr moze stać na podłodze obok, jeśli Tobie to nie będzie przeszkadzać. Co masz na myśli pisząc, że filtr przestaję funkcjonować po kilku dniach?
  • teller
   Cześć wszystkim, założyłem miesiąc temu nowe akwarium z Malawi. Miałem do dyspozycji stary zbiornik 120 l. Około 10 dni od wpuszczenia domowników pojawił się rdzawy nalot na kamieniach, na szybie, w niektórych miejscach pod powierzchnią piasku. Wymiana 30% zbiornika co tydzień nie pomaga. Wciąż po kilku dniach pojawia się nalot, a filtr przestaje funkcjonować. Co może wyeliminować ten nalot i zachować czystą wodę na dłużej?   Parametry wody w momencie największego wysypu: NO3 - 50 NO2 - 5 GH - 8d KH - 20d pH - 8.0 Cl2 - 0.8 Chcę kupić nowy, bardziej wydajny filtr. Czy zewnętrzny może stać na ziemi obok akwarium? Niestety komoda ma zbyt niskie szuflady, żeby zmieścić go do środka. Bardzo proszę o pomoc.
  • KapitanCzysty
   Dzięki @pulpet za tak wartościowy opis Twoich obserwacji i spostrzeżeń. Teraz już chyba nie ma wątpliwości co do płci danego osobnika. Poobserwowałem go dokładniej i jak się okazało pojawiła się u niego na płetwie odbytowej jedna, dość duża, chociaż jeszcze nie tak mocno wyraźna atrapa jajowa (myślę, że proces jeszcze trwa).  Mamy więc samca 😁👍. Wariat jest bardzo ruchliwy i ciężko mu zrobić wyraźne zdjęcie. Coś tam jednak na nim widać, patrząc przez szkło nie ma wątpliwości. Żaden z pozostałych 13 Saulosi nie ma jeszcze atrapy.    
 • Topics

 • Images

×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.