Jump to content

prad wody porywa piasek

denis
 Share

Recommended Posts

Mam akwarium 150/50/50 filtr zewnetrzny tetra 1200 i wewnetrzny ferplast blumodular 3

Obydwa filtry maja taka sama przepustowosc 1200l/h a jednak z ferplasta woda tryska mocniej dlaczego?

a teraz drugie pytanie dotyczace tematu

dwa dni temu wrzucilem do akwarium swiderki i wlalem je z woda w ktorej je dostalem i narobilo sie troche syfu na piasku

no i problem jest nastepujacy gdy ustawie ferplasta zbyt mocno porywa mi piasek i ten "syf' a gdy zbyt slabo nic sie nie rusza;p nie umie znalezc odpowiedzniego ustawienia. Nie wiem jak dobrze ustawic filtry aby zbieralo mi syf ale bez piasku :D

Jutro wrzuce zdjecia zbiornika i moze ktos pomoze mi ustawic odpowiedznio filtry.

Mam akwarium 150/50/50 filtr zewnetrzny tetra 1200 i wewnetrzny ferplast blumodular 3

Obydwa filtry maja taka sama przepustowosc 1200l/h a jednak z ferplasta woda tryska mocniej dlaczego?

Bo tak już jest.

Nie wierz za bardzo temu co jest napisane - często max przepływ jest podany bez jakiegokolwiek obciążenia.

Mechanik się zasyfi trochę to i przycichnie.

a teraz drugie pytanie dotyczace tematu

dwa dni temu wrzucilem do akwarium swiderki i wlalem je z woda w ktorej je dostalem i narobilo sie troche syfu na piasku

no i problem jest nastepujacy gdy ustawie ferplasta zbyt mocno porywa mi piasek i ten "syf' a gdy zbyt slabo nic sie nie rusza;p nie umie znalezc odpowiedzniego ustawienia. Nie wiem jak dobrze ustawic filtry aby zbieralo mi syf ale bez piasku :D

Jutro wrzuce zdjecia zbiornika i moze ktos pomoze mi ustawic odpowiedznio filtry.

Mam akwarium o powierzchni dna identycznej jak Twoja i mi ładnie zbiera.

Żadnych zalegających kupsk czy innych śmieci.

U mnie w baniaku mam 3 odpływy z filtracji o łącznym przepływie ok 3500lph sterujące cyrkulacją, plus dwa cyrkulatory: 5000lph i 300lph.

Dodatkowo przez jedną dobę w tygodniu chodzi głowica 1600lph bez obciążenia rozbijające film bakteryjny na powierzchni.

slawek gorol

Cyrkulacja jest rzeczą indywidualną dla każdego zbiornika.

Pomocny będzie jakiś mały cyrkulator, który zamontowany naprzeciw filtra wew. będzie spychał nieczystości w jego stronę.

przycialem troche koncowke filtra wewnetrznego i przestawilem go na tylna szybe i juz jest ok :D

a do wewnetrznego zamiast kaskady podpiolem wezyk i woda juz fajnie smiga w kolko i wszystko wyzbieralo :D