Jump to content

Stres...płochliwośc ryb, napompowane brzuszki


malawifreak
 Share

Recommended Posts

malawifreak

Dwa dni temu dokupiłem Fx5 Fluvala. Ponieważ dno baniaka było pełne odchodów a jbl1500 nie dawał rady przy obsadzie 30 małych 5cm Pysi w 900l baniaku, musiałem dokupić mocniejsza filtracje. Zabawa zaczęła sie gdy zacząłem ustawiać zasysacz w odpowiednim miejscu wewnątrz baniaka. Zacząłem jeździć rurą filtra do zasysania po dnie i zbierać wszystkie odchody. Pyski uciekały na wszystkie strony świata, jedynie Wenustusy były na tyle ciekawe i odważne ze specjalnie im to nie przeszkadzało.


Od paru dni zaobserwowałem że Lombardzkie ciągną długie nieodrywające sie przezroczyste kupska! Dwa łagodne Acei chowają sie za rurą w rogu baniaka maja nbrzmiałe brzuszki, Jelowek również stoi w miejscu za skałą na dnie, ma spory brzuszek i powoli sie kołysze na boki...bloat??Nie będę snuł domysłów bo nie jestem specjalistą ale z tego co wyczytałem i z rozmów z akwarystami wygląda to po raz kolejny na tym forum jak 1. stres po drugie pasożyty w jelitach stąd długie przezroczyste kupska a po trzecie w konsekwencji prawdopodobnie bloat.Dodam że parametry wody to;

Niskie No3 w granicach 0

Podwyższone No2 0,5

Skoczyło GH z 14 na 19

KH w normie 7

Wysokie PH 8


Temperatura stała 26c


Dodam że akwarium chodzi dopiero drugi miesiąc. Natomiast ryby przebywają w nim dopiero 3 tydzień.

Karmione są Spiruliną Super Forte Tropicala, Hikari Cichild Gold i Staple dla baby rybek. Według mnie nie wszystkie dają rade połknąc małe granulki i nie przepadają za tą karmą.Dwa dni temu podmieniłem około 20% wody. Wczoraj rano chyba zbyt pochopnie postanowiłem kupić Capitox na nicienie. i wlałem do 900L 3 fiolki 30ml.


Proszę o Was o radę.

Link to comment
Share on other sites

Według mnie nie tam żadne pasożyty, nicienie, ale po prostu nieustabilizowany cykl azotowy. Świadczy o tym brak NO3 i obecność NO2 w wodzie. Nawet niewielkie strężenia NO2 mogą powodować objawy o których napisałeś. Poczytaj o cyklu azotowym w FAQ. Wiem, jak niektórzy reagują na taką radę, ale aby rozmawaić o bardziej szczegółowych kwestiach trzeba mieć podstawy.


Pytanie brzmi - czy i jaki filtr biologiczny pracował w akwarium przed zakupieniem Flufala FX? Nawet najlepszy filtr (ten który zakupiłeś będzie do Twojego akwa bardzo dobry) musi mieć czas na "rozpędzenie" się.

Link to comment
Share on other sites

malawifreak

Dziekuje za odpowiedz. Przez 3 tygodnie dojrzewania baniaka, pracował jbl e1500 z micromech x 2szt i gabkami.


Prośba do pozostałych forumowiczów o zdanie odnosnie problemu.

Link to comment
Share on other sites

malawifreak

Do Fluvala dokupiłem dodatkową ceramike+wklad z ligniny+wklad gąbkowy.NIe przekładałem ceramiki ani innych wkładów z jbl do fx5.

Link to comment
Share on other sites

malawifreak

Na dzien dzisiejszy pracują obydwa filtry. Nie odstapiłem od jbl ktory pracuje na krotszym boku 100cm. Natomiast fx5 chodzi na długosci 250cm, przeciwległym koncu baniaka.

Link to comment
Share on other sites

Światło możesz wyłączyć ale osobiście stawiam na wysokie NO2 i przekarmienie (młode ryby są żarłoczne i bardzo łatwo można je przekarmić). Nie bardzo wierzę że jednorazowe "grzebanie" w akwa spowodowało aż taki stres u ryb że się pochorowały.

Moja rada to kilkudniowa głodówka i dodanie bakterii nitryfikacyjnych do wody.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.


×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.