Skocz do zawartości

Stres...płochliwośc ryb, napompowane brzuszki


Rekomendowane odpowiedzi

Dwa dni temu dokupiłem Fx5 Fluvala. Ponieważ dno baniaka było pełne odchodów a jbl1500 nie dawał rady przy obsadzie 30 małych 5cm Pysi w 900l baniaku, musiałem dokupić mocniejsza filtracje. Zabawa zaczęła sie gdy zacząłem ustawiać zasysacz w odpowiednim miejscu wewnątrz baniaka. Zacząłem jeździć rurą filtra do zasysania po dnie i zbierać wszystkie odchody. Pyski uciekały na wszystkie strony świata, jedynie Wenustusy były na tyle ciekawe i odważne ze specjalnie im to nie przeszkadzało.


Od paru dni zaobserwowałem że Lombardzkie ciągną długie nieodrywające sie przezroczyste kupska! Dwa łagodne Acei chowają sie za rurą w rogu baniaka maja nbrzmiałe brzuszki, Jelowek również stoi w miejscu za skałą na dnie, ma spory brzuszek i powoli sie kołysze na boki...bloat??



Nie będę snuł domysłów bo nie jestem specjalistą ale z tego co wyczytałem i z rozmów z akwarystami wygląda to po raz kolejny na tym forum jak 1. stres po drugie pasożyty w jelitach stąd długie przezroczyste kupska a po trzecie w konsekwencji prawdopodobnie bloat.



Dodam że parametry wody to;

Niskie No3 w granicach 0

Podwyższone No2 0,5

Skoczyło GH z 14 na 19

KH w normie 7

Wysokie PH 8


Temperatura stała 26c


Dodam że akwarium chodzi dopiero drugi miesiąc. Natomiast ryby przebywają w nim dopiero 3 tydzień.

Karmione są Spiruliną Super Forte Tropicala, Hikari Cichild Gold i Staple dla baby rybek. Według mnie nie wszystkie dają rade połknąc małe granulki i nie przepadają za tą karmą.



Dwa dni temu podmieniłem około 20% wody. Wczoraj rano chyba zbyt pochopnie postanowiłem kupić Capitox na nicienie. i wlałem do 900L 3 fiolki 30ml.


Proszę o Was o radę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie nie tam żadne pasożyty, nicienie, ale po prostu nieustabilizowany cykl azotowy. Świadczy o tym brak NO3 i obecność NO2 w wodzie. Nawet niewielkie strężenia NO2 mogą powodować objawy o których napisałeś. Poczytaj o cyklu azotowym w FAQ. Wiem, jak niektórzy reagują na taką radę, ale aby rozmawaić o bardziej szczegółowych kwestiach trzeba mieć podstawy.


Pytanie brzmi - czy i jaki filtr biologiczny pracował w akwarium przed zakupieniem Flufala FX? Nawet najlepszy filtr (ten który zakupiłeś będzie do Twojego akwa bardzo dobry) musi mieć czas na "rozpędzenie" się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Światło możesz wyłączyć ale osobiście stawiam na wysokie NO2 i przekarmienie (młode ryby są żarłoczne i bardzo łatwo można je przekarmić). Nie bardzo wierzę że jednorazowe "grzebanie" w akwa spowodowało aż taki stres u ryb że się pochorowały.

Moja rada to kilkudniowa głodówka i dodanie bakterii nitryfikacyjnych do wody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.