Skocz do zawartości

Malowanie Wewnętrznej Szyby Akwarium.


Slay

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, na początku chciałem sie przede wszystkim przywitać.

Codziennie odwiedzam forum, ale jakoś nie miałem problemu żeby cokolwiek napisać. :)

Aż w końcu jestem w kropce, miałem czarną foto tapetę przyklejoną niestety we wewnętrznej stronie szkła akwarium

powód zamontowania jej w akwarium był taki iż baniaczek który kupiłem rok temu 220L (110x40x50) jest z dziwnymi zmazami na tylnej szybie, jakby poprzedni właściciel kleił coś do niej. Nie da się tego niczym usunąć próbowałem i alkoholem i środkami do czyszczenia szyb nic nie pomogło.

Fototapeta po jakimś czasie zaczeła odchodzić a za nią gromadziła się woda, przez co łatwo było o pogorszenie jakości wody, poza tym zaczeło to nieestetycznie wyglądać,robiły się wybrzuszenia. Wiec wyciągłem ją z akwarium, teraz co mi pozostało to jedynie pomalować tylną szybę od wewnętrznej strony. I tu nasuwają mi sie pytania , farbę jaką miałbym użyć to akrylówka wodorozcieńczalna, ale jak to będzie sie przekładało na wytrzymałość tej farby z biegiem czasu ? Czy np: za 2 lata nie zacznie odchodzić ?

Ile warstw tej farby nałożyć ? i co najważniejsze ile dni musiała by schnąć ?

Zrobiłbym tło strukturalne ale baniaczek nie jest szeroki wiec niestety z tego muszę zrezygnować.

Z góry dziękuje za pomocne odpowiedzi.

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, na początku chciałem sie przede wszystkim przywitać.

Codziennie odwiedzam forum, ale jakoś nie miałem problemu żeby cokolwiek napisać. :)

Aż w końcu jestem w kropce, miałem czarną foto tapetę przyklejoną niestety we wewnętrznej stronie szkła akwarium

powód zamontowania jej w akwarium był taki iż baniaczek który kupiłem rok temu 220L (110x40x50) jest z dziwnymi zmazami na tylnej szybie, jakby poprzedni właściciel kleił coś do niej. Nie da się tego niczym usunąć próbowałem i alkoholem i środkami do czyszczenia szyb nic nie pomogło.

Fototapeta po jakimś czasie zaczeła odchodzić a za nią gromadziła się woda, przez co łatwo było o pogorszenie jakości wody, poza tym zaczeło to nieestetycznie wyglądać,robiły się wybrzuszenia. u Wiec wyciągłem ją z akwarium, teraz co mi pozostało to jedynie pomalować tylną szybę od wewnętrznej strony. I tu nasuwają mi sie pytania , farbę jaką miałbym użyć to akrylówka wodorozcieńczalna, ale jak to będzie sie przekładało na wytrzymałość tej farby z biegiem czas? Czy np: za 2 lata nie zacznie odchodzić ?

Ile warstw tej farby nałożyć ? i co najważniejsze ile dni musiała by schnąć ?

Zrobiłbym tło strukturalne ale baniaczek nie jest szeroki wiec niestety z tego muszę zrezygnować.

Z góry dziękuje za pomocne odpowiedzi.

Pozdrawiam :)


witam

żądnego malowania farbami od WEWNĄTRZ . wymyj dokładnie tylną szybe np denaturatem .Na mokro wyskrob ją ostrzem z noży bo tapet od środka i wewnątrz.Na zewn . strone aQa naklej folie pcv taką jaką się stocuje w raklamach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamiast malowania możesz włożyć czarne spienione pcv,szybciej i dużo mniej pracy.


Jeździłem po całym mieście u mnie za tym, nigdzie nie mogę pcv dostać..



witam

żądnego malowania farbami od WEWNĄTRZ . wymyj dokładnie tylną szybe np denaturatem .Na mokro wyskrob ją ostrzem z noży bo tapet od środka i wewnątrz.Na zewn . strone aQa naklej folie pcv taką jaką się stocuje w raklamach.



Tak jak wyżej pcv odpada ani w obi u mnie nie ma, ani w żadnych tego typu sklepach.

Pozatym tych zmaz nie da się niczym usunąć, no może nie próbowałem jeszcze ropą ehe..

pytałem sie już nawet o styropian, i jest tylko w paczkach kilkanaście sztuk 38zł..

Ale na co mi cała paka jak potrzebował bym góra 2 sztuki.

Nie mam dostępu do takich materiałów jak spienione pcv czy folie,

już nie mam pomysłów co mam z tym zrobić..

A szkoda żeby taki baniaczek zlikwidować z takiego głupiego powodu,

bo naprawdę bardzo nieestetycznie to wygląda..


Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukaj w firmach zajmujacych sie reklama a jak nie znajdziesz to tutaj masz na Allegro od wyboru do koloru, a tutaj prawie pod wymiar do twojego akwa.


Okej dziękuje, już napisałem maila z zapytaniem ile by mnie wyniósł format na moje wymiary akwarium bo tego linka co podałeś, na wysokość jest dobre ale do długości trooochę brakuje :) Dziękuje jeszcze raz za pomoc.


Pozdrawiam

Sebastian.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.