Skocz do zawartości

obsada a zachowanie pyszczakow


denis

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem w trakcie zakladania nowego akwarium 150/50/50.

W ostatnim poscie pisalem ze chcialem w swojej obsadzie umiescic takie ryby jak


Dimidiochromis compressiceps

melanochromis chipokae

labidochromis caeruleus

melanochromis cyaneorhabdos


Niestety odradzono mi trzymania wielkiego dimidochromisa co sklonilo mnie do

przeczytania wielu artykulow i obejrzenia wielu filmikow na youtube. I wtedy zaczela mnie zastanawiac jedna rzecz

czy jesli do swojego akwarium wloze obsade 4 gatunkowa w ukladzie 1/4 to czy zachowanie pysi bedzie sie znacznie

roznic od np obsady 1 lub 2 gatunkowej w proporcjach np po 3/12 chodzi mi o to gdzie bedzie mozna zaobserwowac jakies ciekawsze zachowania i, u ktorych gatunków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy mniejszej ilości gatunków będziesz mógł obserwować ciekawsze zachowania (jak np. ustalanie hierarchii w stadzie...) lecz nie będzie już tak kolorowo.

Przy haremach 1+x samiec praktycznie nie ma konkurencji i walczy z pozostałymi gatunkami o rewiry, groty...., lecz nie widać wewnątrzgatunkowej konkurencji o bycie Alfą i o samice.

Niestety dużo gatunków przejawia dużo większą agresję wewnątrzgatunkową, niż międzygatunkową i bójki wewnątrzgatunkowe przeważnie kończą się o wiele krwawiej niż międzygatunkowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ladnie bys mial jezeli 2 gatunkowe to 20 maluchow demasoni i 10 msobo . Mozesz probowac 2 samcowo z magunga:) , 2x5 natomiast u demasoni 3 samcowo , duze stado 3x5/9 o dokladnym ukladzie zadecyduja ryby:).


A co do naturalnego konkurowania w stadzie jedno... czy wielogatunkowym, walke o dominacje wewnacz gatunkowa zaobserwujesz zawsze podczas dorastania wspolnie mlodych osobnikow,(poniewaz kupujesz 8-10 szt z kadego gatunku ) po wyselekcjonowaniu najsilniejszego samca z kazdego gat. walka o dominacje zaczyna sie miedzygatunkowo , wiec czy to jest zbiornik wielogatunkowy czy jedno i tak hierarchia, czy terytorium bedzie ustalane. Roznica jest taka ze konkurecja bedzie w obrebie 1 gatunku lub 2-3, oczywiscie do takich zachowan musisz miec odpowiednie dno, liczbe kryjowek i z 20-25l na 1 rybe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.