Jump to content

3 Samice


klapone
 Share

Recommended Posts

Witam, mam takie pytanko 3 samiczki inkubują mi ikrę w pysku i zastanawiam się czy mogę wszystkie trzy samiczki przenieśc do jednego kotnika???

Link to comment
Share on other sites

jedna samiczka inkubuje drugi dzień a dwie pozostałe około 4-5 dni. wiadomo że jak coś to jeszcze odczekam z przenoszeniem, ale to tak na przyszłośc, a kotnik ma około 60-70 literków...

Link to comment
Share on other sites

Możesz je przenieść,kotnik dosyć duży,zrób kilka kryjówek i powinno być ok.Odłów je na kilka dni przed wypuszczeniem młodych,a gdy samica wypuści to ją odłów znowu do ogólnego.

BTW co zrobisz z taką ilością narybku?

Link to comment
Share on other sites

Do kotnika należy wpuszczać 1 samicę-trzymanie kilku samic w kotniku to zły pomysł....


Ponieważ?


Jeśli zaczęły nosić w tym samym czasie to nie widzę przeszkód.U mnie bez problemów w jednym kotniku donosiły 2 samice msobo,dzięki czemu udało się uzupełnić harem o samice,a ich nadwyżką zasilić potrzebujących klubowiczów :D

Link to comment
Share on other sites

Ja zaobserwowałem zupełnie odwrotność tego co piszesz.Mianowicie,inkubujące samice unikają jakichkolwiek zaczepek,po prostu odpływają do kryjówek.Cenią sobie spokój i nie interesuje ich bawienie się w "kotka i myszkę" z agresorami.

Link to comment
Share on other sites

Ja rowniez nie zauwazylem aby samice byly agresywniejsze podczas inkubacji.Moje kiedy inkubowaly, zawsze trzymaly sie gdzies w cieniu na uboczu i kazdej innej rybie schodzily z drogi.

Link to comment
Share on other sites

dzięki za odpowiedzi, chyba pożyczę sobie od kumpla 112l na ten kotnik i umieszcze je w nim ... mam nadzieje że dadzą rade:)...a co zrobie z taka ilością młodych hmmm sam narazie nie mam pojęcia!!!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

 • Recently Browsing   0 members

  • No registered users viewing this page.


 • Posty

  • Tomasz78
   U mnie takie same plastikowe nogi utrzymują ciężar 375l od ponad roku.
  • Bezprym
   Kolego @Ludwik nie pisz posta pod postem, wykorzystaj opcje Edycji. 
  • Kondikus
   Witam,   chciałbym zapytać czy szafka Diversa  comfort 80x35 jest wystarczająco stabilna do utrzymania zbiornika 100L?   Kupiłem używaną ale teraz jakoś martwię się czy ta plastikowa noga z lewej strony będzie w stanie utrzymać taki ciężar.   Chce zamienić moje mniejsze akwa na to 98 litrowe.    
  • Ludwik
   Jak pisałem na początku tematu żadnego spadku nie było tylko stan utrzymuje się od początku bakterie bez pożywki BioDigest.Po prostu oba testy nh4 i nh3 mimo dodania większej ilości WA niż w poradniku pokazywały najmniejszy stan  na skali. Właśnie dodałem kolejne 0,3ml WA i teraz już test nh3 salifert pokazuje 1,5 wiec chyba Ok. Dodałem również kolejna ampułkę biodigest.    Na dzisiejszy dzień łącznie było wlane  jakieś 1,3ml WA i to 1,5mg/L nh3 jest aktualne mierzone przed chwila. Kolega pisze o dodaniu 8ml WA na taki zbiornik to nic z tego nie ogarniam.
  • triamond
   Przy 200l wody netto 1,2 ml wody amoniakalnej powinno dać 1,5 ppm NH3. Spadek do 0,5 ppm trochę za szybki  dla rozwoju bakterii. Możliwe wytłumaczenie to dodana "ampułka bakterii". Jeśli zawiera cukier, albo inną pożywkę to zaczynają się mnożyć bakterie heterotroficzne (ważne, ale nie mają związku z nitryfikacją) i konsumują amoniak. Możesz podać więcej - np. 8ml wody amoniakalnej, co powinno dać 10 ppm NH3 i finalnie ok. 40 ppm azotanów (po kilku tygodniach). Jak azotyny spadną do zera - duża podmiana i gotowe.
  • Ludwik
   Wiec przyszedł test nh3 salifert pokazał 0.5 Po 4 dniach od startu parametry wyglądają tak: nh4 <0,05 nh3 0,5 no2 <0,01 woda amoniakalna świeża i dodana w ilości jak pisałem niskie te wartości nh4 i nh3 co dalej?
  • triamond
   Może zamiast kubełka wymienić jeden koszyk na gąbkę 10x10x20  lub lepiej 12x12x20 30 ppi a po kilku tygodniach drugi jeśli będzie taka potrzeba? Z 2 gąbkami 10x10x20  powierzchnia filtracyjna będzie większa od tej we wspomnianym kubełku na standardowych mediach. Myślę że jedna da radę. Przepływ powinien wystarczyć. No i szacując obsadę i azotany... karmił bym 2 razy mniej.
  • Bartek_De
   Na Twoim miejscu bralbym 1500, bo roznica w cenie niewielka, albo dołóż 2 stówki i weź 2000. Nadfiltracja nie zaszkodzi, a jak zechcesz w przyszłości zmienić akwa na większe to zaoszczedzisz na kupnie nowego filtra.
  • Andrzej Głuszyca
   Pewnie chodzi Tobie o test paskowy. Jest sposób. Albo cierpliwie czekać tak jak powiedział @Bartek_De , albo przeczytaj poniższy temat:   Jeżeli możesz to odłącz tę rurkę ( nie wiem czy można , bo w AT1500 czy  2000 można)  a zyskasz na wydmuchu. Napowietrzanie zrób w ten sposób aby wylot z filtra albo   cyrkulatora łamał lustr wody. W tej chwili te bąbelki wg mnie uroku nie dodają.
  • marcin73m
   Okrzemki po kilku tygodniach znikną, ale w to miejsce pojawią się glony. I najlepiej się z tym pogodzić, bo to cecha charakterystyczna tego biotopu i rzecz jak najbardziej korzystna z punktu widzenia naszych podopiecznych.
 • Topics

 • Images

×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.