Skocz do zawartości

HYDROPONIKA I FILTRACJA NAD AKWARIUM - KROK PO KROKU


AlexB47

Rekomendowane odpowiedzi

Z całym szacunkiem to nie są kwiaty mego męża tylko moje.


Dzisiaj znajoma powiedziała mi, ze w domu ma kilka storczyków, które ciągle przepięknie jej kwitną. Pielęgnuje je w ten sposób, że doniczkę z kwiatem trzyma w większej doniczce, w której jest non-stop woda (kwiat korzenie ma więc zalane?). Czy ta roślina mogłaby utrzymać się więc w hydroponice? Pytam, bo z roślin to zielony jestem. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj znajoma powiedziała mi, ze w domu ma kilka storczyków, które ciągle przepięknie jej kwitną. Pielęgnuje je w ten sposób, że doniczkę z kwiatem trzyma w większej doniczce, w której jest non-stop woda (kwiat korzenie ma więc zalane?). Czy ta roślina mogłaby utrzymać się więc w hydroponice? Pytam, bo z roślin to zielony jestem.


Zależy jaki jest to gatunek storczyka, jeżeli jest to epifit, czyli wymagajacy okresowych przesuszeń to nie.

Z tego co piszesz, znajoma trzyma go w warunkach wodnych. Tak więc zdecydowanie hydroponika tak. Proponuję do tej większej donicy włożyć zwykły brzęczyk, to da natlenienie, korzenie storczyków lubia powietrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Specem nie jestem ale jakieś storczyki w domu są i z tego co wiem to żonka raz na dwa - trzy tygodnie zalewa doniczke wodą. Wode wylewa po 12h, dawałem nawet wode z akwa ale różnic we wzroście nie zauważyłęm




To typowy epifit. "Wiele gatunków to epifity – rosną one na pniach drzew, często wysoko nad ziemią. Takie miejsce życia oznacza narażenie na okresowe zmiany od dużej wilgotności w trakcie opadów do szybkiego przesychania na wietrze"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj znajoma powiedziała mi, ze w domu ma kilka storczyków, które ciągle przepięknie jej kwitną. Pielęgnuje je w ten sposób, że doniczkę z kwiatem trzyma w większej doniczce, w której jest non-stop woda (kwiat korzenie ma więc zalane?). Czy ta roślina mogłaby utrzymać się więc w hydroponice? Pytam, bo z roślin to zielony jestem.


Zależy jaki jest to gatunek storczyka, jeżeli jest to epifit, czyli wymagajacy okresowych przesuszeń to nie.

Z tego co piszesz, znajoma trzyma go w warunkach wodnych. Tak więc zdecydowanie hydroponika tak. Proponuję do tej większej donicy włożyć zwykły brzęczyk, to da natlenienie, korzenie storczyków lubia powietrze.



jest to storczyk marki storczyk. :) Kwiatek produkowany w Holandii, ostatnio masowo sprzedawany w Polsce, ten - których mnóstwo w sklepach i składach budowlanych. Niebawem będę budował nową donicę do nowego akwa, więc o efektach dam znać wiosną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

niewiem co na mnie robi wiesze wrazenie, to akwarium z filtrem czy fakt ze cala chate sam zrobiles, masakra, podziwiam cie, jak sie juz wkrecisz w robienie rzeczy samemu to juz nie mozna przestac;]

wielkie gratulacje masz przepiekny dom i widok za oknem, zona wspiera wbudowie akwa, pewnie szczesliwy z ciebie facet


wszystkiego dobrego, a ja z jezorem na wierzchu wracam do zdjec

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za dobre słowo człowieku :D . Szczęśliwy, nie narzekam. Ale trochę mnie to kosztowało po drodze. Pierwszej żonie zostawiłem mieszkanie, drugiej dom, kandydatka na trzecią oskubała mnie nawet z roweru :D . Trzecia żona okazała się właściwą kobietą na właściwym miejscu i we właściwym czasie. Zawsze da się zacząć wszystko od nowa - wystarczą dwie zdrowe ręce i głowa na swoim miejscu :D .

Trochę poulepszałem filtrację w akwa. Mniej więcej za tydzień zamieszczę foty. Nie mam za bardzo teraz na to czasu, bo wrazam z roboty z "jęzorem na brodzie", a potem zasiadam do kompa i kończę właśnie projekt "kombajnu akwaponicznego". I pomyśleć, że jeszcze rok temu o tej porze nie odróżniałem skalara od gupika :shock:

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.