Skocz do zawartości

zapowietrzanie się korpusu narurowego


junior13

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnie pytanko.

Jakie macie ciśnienie na wylocie, czy większe od tego co na fotce (jeden wkład, pompa na 1 biegu 35W, rura PP 20 nie spłaszczana). Czy takie ma być czy jestem przewrażliwiony bo miałem większe oczekiwania co do filtracji narurowej (filtr 950 l/h 12W daje lepszego powera niż pompa na 3 biegu 65W).



jak miałem instalacje na co zrobiona (teraz tymczasowo nie mam) to mi sie wiecej lało z rury 3/4 (1 bieg) niz u ciebie na tym zdjeciu z 1/2. Mam wrazenie ze powinienes miec strumien wody bijacy w sciane po 2 stronie pokoju a nie 4 cm strumyczek.

Oczywiscie o ile dobrze interpretuje to co widze na zdjeciu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pompa pchająca "w dół" to kłopoty z powietrzem na własne życzenie.

Instalacja z rur giętkich to kolejne kłopoty na własne życzenie - zmierz średnicę wewnętrzną (czynną) złączek do tych rur - pewnie max 7 mm. :rolleyes:

Aktualnie testuję różne miejsca powrotu wody i dla wygody podpiąłem powrót wężem ogrodowym 3/4 na szybkozłączkach - 2 takie ustrojstwa ubiły przepływ o połowę :(


Co do pompy to możliwe, nie jestem fachowcem od hydrauliki ;).

Do pompy idą rury PP 25 z wewnętrzna średnica 16,6mm z pompy 20 z wewnętrzna średnicą 13,2mm. Wszystkie żłączki, kształtki są zewnętrze czyli rura zewnętrzną średnicą wchodzi do wewnątrz kształtek wiec przelot się nie zmniejsza. Szybkozłączki dlatego odpadły u mnie bo od razu widać jak zbijają przepływ. Mija się z celem stosowanie grubych węży gdyż i tak złączka puści połowę z tego.


Co do ciśnienia na wylocie.. przy instalacji 3/4" klejonej z nibco i pompie 25-40 ustawionej na "I" i brudnawych wkładach Twoje przepływy mają się do moich jak strumyczek do Niagary :)

No i właśnie staram się dojść dlaczego u mnie taka kicha.

--

jak miałem instalacje na co zrobiona (teraz tymczasowo nie mam) to mi sie wiecej lało z rury 3/4 (1 bieg) niz u ciebie na tym zdjeciu z 1/2. Mam wrazenie ze powinienes miec strumien wody bijacy w sciane po 2 stronie pokoju a nie 4 cm strumyczek.

Oczywiscie o ile dobrze interpretuje to co widze na zdjeciu.


Dobrze kolego interpretujesz to co widzisz na fotce ;). Strumień po 4 cm załamuje się już w dół. Nie oczekuje aby bił aż tak daleko (nawet nie wskazane) ale pełnią szczęścia było by gdyby bił w ścianę po drugiej stronie akwarium.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A powinna. Skoro szybkość przepływu nie jest zaleta, ale niby daje radę obsłużyć akwa nie tylko mechaniczne to w takim razie po licho do baniaka lądować głowice po 2 tyś.litrów i więcej skoro gdy nie ważna jest szybkość przepływu to i filtr 350l dałby radę.

Zwykła głowica musi te "gówna" zaciągnąć do gąbki i je tam utrzymać bo inaczej będą fruwać po baniaku. W narurowcu co zostanie zassane to już tam zostaje (poza czystą wodą :)). No jeśli w swojej instalacji narurowej nie jesteś w stanie osiągnąć 2000l/h to na pewno masz coś nie tak. Moja pompa OMI ma max wydajność na poziomie 3,5 m/3/h pewnie twoja podobnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile masz w układzie kolan?

Na pewno wszędzie jest 100% drożność?

Może przy zgrzewaniu przypiekłeś za bardzo i zalało częściowo rurę?

Przy takiej instalacji woda z rurki powinna "wybijać" przeciwległą szybę.

Spróbuj jeszcze protestować to z inną pompą, może jest popsuta?

Polecam grundfosa, inne wynalazki to tanie (drogie) dziwactwa.


PS

Jeszcze jedno:

Na fotce http://forum.klub-malawi.pl/attachment.php?attachmentid=1682&d=1321706924

widać, że poza jednym bardzo tłumiącym przepływ kolanem (w kółku) masz jeszcze 2 zawory kulowe 1/2", a to nie pomaga.


Rozebrałbym to co w szafce: korpusy równolegle, zawory kulowe 3/4 i pompa pchająca w górę, a nie w dół. I wywal to ciasne kolano.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile masz w układzie kolan?

Na pewno wszędzie jest 100% drożność?

Może przy zgrzewaniu przypiekłeś za bardzo i zalało częściowo rurę?

Przy takiej instalacji woda z rurki powinna "wybijać" przeciwległą szybę.

Spróbuj jeszcze protestować to z inną pompą, może jest popsuta?

Polecam grundfosa, inne wynalazki to tanie (drogie) dziwactwa.


PS

Jeszcze jedno:

Na fotce http://forum.klub-malawi.pl/attachment.php?attachmentid=1682&d=1321706924

widać, że poza jednym bardzo tłumiącym przepływ kolanem (w kółku) masz jeszcze 2 zawory kulowe 1/2", a to nie pomaga.


Rozebrałbym to co w szafce: korpusy równolegle, zawory kulowe 3/4 i pompa pchająca w górę, a nie w dół. I wywal to ciasne kolano.



Co do zgrzewów na 100% pewne nie ma obwarzanków (sprawdzane).

Pompa jak pompa, chodzi albo nie, nie ma się w niej co popsuć (w środku sam wirnik).

Co do kolanka i zaworów to są one pełno przelotowe bez dławika (fotka) czyli średnica wewnętrzna jest taka jak w rurach PP 25 (na zaciągu).

Z ustawieniem pompy muszę pokombinować bo chyba w tym jest przyczyna (lecz ona pcha w dól zaledwie kilka centów).

post-7755-14695713101035_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.