Skocz do zawartości

Obsada 450l


wojtusgd

Rekomendowane odpowiedzi

Z tym liczeniem to nie tak do konca ze jest 18 litrow na rybsko.450l to jest netto pod krawedz, odlicz jakies 8 cm od krawedzi, odlicz jakies przynajmniej 5 cm piasku no i oczywiscie odlicz kamloty, a moze i tlo ktore tez zabiera to miejsce i na koncu bedziesz mial moze ze 350l w zaleznosci ile miejsca zajmuja kamulce, a to juz tylko 14l na rybe jak dobrze pojdzie.

Nie popadamy w skrajnosci ale chyba wszystkim nam zalezy na dobrym samopoczuciu naszych podopiecznych :wink:


Brazylia zdaję sobie sprawę z tego co napisałeś (łaś) , ale i tak wg. mnie 14-15 l na rybkę to jest w sam raz ,na pewno nie ma tam moim zdaniem za dużo ryb , jest akurat tyle ile trzeba , ani przerybione , ani za mało.

pozdrowił :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siwy to nie jest wcale duże szkło,dno to tylko 150x50 i na start będzie tam pływało 25 ryb a za kilka miesięcy zrobi się 2x więcej bo z narybku zawsze coś się uchowa.Ja nie mówię że nie może tyle pływać, tylko z własnego doświadczenia wiem że będzie przyciasnawo.U mnie ryby mają 10-13 cm tylko hongi są małe bo 4-6cm i widać gołym okiem że jest tłoczno.Podsumowując do takiego szkiełka max.22 ryby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I wszystko jasne aluny sobie odpuszcze jeszcze jedno pytanko mi sie od razu nasowa wiadomo ze po redukcji zostanie okolo 25 ryb tylko ze ja mam tylko harem maingano ile musze kupic malych pyskow z pozostalych gatonkow zeby dobrac odpowiednia obsade ja myslalem ze po 15 maluchow powinno starczyc czy zakupic jeszcze mniej bo szkoda w sumie kasy jak i tak bede musial kilka ryb oddac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obsada poprawna(pisze się maingano :wink: )

Wewnętrzny wymień na 2000l/h ,imho bez cyrkulatora się nie obędzie.

Haremy 1+3/4 z jednym gatunkiem możesz spróbować wielosamcowo.

Tło zrób DIY jeżeli masz coś z majsterkowicza :P



Perez, wytłumacz mi to - dlaczego bez cyrkulatora się nie obejdzie? Mam akwarium 375l 2,5 roku, cyrkulatora brak, wewnętrzny o przepływie 1000l (nieco wyszydzany na forum Fluval 4plus, oczywiście po małych opisanych na forum przeróbkach). Wszystko działa bardzo dobrze. Ja rozumiem dbałość o ryby, ale nie popadajmy w paranoję :D


To autora wątku - ja bym na Twoim miejscu w życiu nie kupował 20 szt. elongatusów. I tak prawdopodobnie nie uda się stworzyć układu płci, który sobie założyłeś. Najprawdopodobniej i tak prędzej czy później skończy się na układzie jednosamcowym, ewentualnie wielosamcowym gdzie zdominowane samce będą parodią dominanta. Według mnie 8-10 sztuk to rozsądna ilość jak na poczatek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

greghor wszystko zależy od wystroju baniaka,jeżeli będzie dużo kamieni to kupska będą zalegać bo nie będzie miało co ich wydmuchiwać.Jeżeli będą 3 kamienie na krzyż to sam wew.sobie poradzi...

Co do spotów to będzie tak jak mówisz,gdy ja miałem je w baniaku to dominant był czarniutki,reszta śledzie.Swoją drogą to samiczki też urodziwe nie są...ale to nie o to chodzi :wink: Trzeba mieć dużo szczęścia żeby z 8 ryb dobrać harem,zawsze musiałem uzupełniać o samice...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Perez, wytłumacz mi to - dlaczego bez cyrkulatora się nie obejdzie? Mam akwarium 375l 2,5 roku, cyrkulatora brak, wewnętrzny o przepływie 1000l (nieco wyszydzany na forum Fluval 4plus, oczywiście po małych opisanych na forum przeróbkach). Wszystko działa bardzo dobrze. Ja rozumiem dbałość o ryby, ale nie popadajmy w paranoję


Wszystko zależy od wystroju, na 150cm dł. wystarczy może mechanik o przepływie 1K ale kiedy masz w akwa jak ja 160kg skały, raczej nie będzie wystarczająco dobrze spełniał swej roli, sam mam Atmana o przepływie 2k i musiałem w kupe skał po przeciwnej stronie włożyć głowice AquaEla Turbo z przepływem 1100l i po środku akwarium 600l/h. To co sprawdzi się u Ciebie nie koniecznie pociągnie u kolegi. Wyjdzie w praniu, jak będzie coś zalegać to dołoży cyrkulator.

U mnie pewnie też by się obeszło, ale musiałbym oglądać kupska na piachu, a tego nie lubie... teraz nawet odmulanie mam z głowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To autora wątku - ja bym na Twoim miejscu w życiu nie kupował 20 szt. elongatusów. I tak prawdopodobnie nie uda się stworzyć układu płci, który sobie założyłeś. Najprawdopodobniej i tak prędzej czy później skończy się na układzie jednosamcowym, ewentualnie wielosamcowym gdzie zdominowane samce będą parodią dominanta. Według mnie 8-10 sztuk to rozsądna ilość jak na poczatek.



moze i tak tylko ze sie juz uparlem na neon spoty i przy zakupie ich w sztukach 10 nie uzyskam haremu ktory sobie zakladam wiem ze to ryzyko bo moze mi sie trafic 10 samic albo 10 samcow :)) na to nic nie poradze ale obiektywnie rzecz biorac ryzykowac trzeba :)


Samiczki neona moze nie sa zbyt urodziwe ale w parze z socolofi albino bedzie to jakos trzymalo sie kupy mniejmy nadzieje



Co do skal chce jakies 3 wieksze kamloty i z 6 mniejszych pod to tło http://aukcjewp.wp.pl/item1182185317_tlo_strukturalne_150x60_canyon_rock_grey_new.html


i tez sie zastanawiam czy dobrac jakies ciemne czy jasne

piach kwarcowy zakupiony bialutki tlo szare jak wrzuce jasne kamloty podejrzewam ze beda sie za mocno gryzly z tlem i nie da to dobrego efektu ;/ hmmm sam juz nie wiem ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.