Skocz do zawartości

Obsada 450l


wojtusgd

Rekomendowane odpowiedzi

Witam rownierz jestem poczatkujacy malawista i tu pojawia sie moje pytanko :


Mam tak filtr zew. Eheim 2327 termo pulsacyjny o przeplywie 1100 l filtr zew Aqua o przeplywie 1200l oraz wew glowica 1500 l

czy ten sprzet poradzi sobie w zbiorniku ???


Chce obsade z 3 gatunkow


Neon spot


Maigano


Socolofi Albino


i tu tez mam pytanie jakie haremy z tego porobic i czy wogule taka obsada moze byc ????

i Jeszcze 1 pytanko czy ma ktos namiar do kogos kto zajmuje sie produkcja tla strukturalnego mam narysowane tylko potrzebuje kogos kto to odwzoruje za wszystkie podpowiedzi i sugestie z gory dziekuje

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 gat z wymienionych ... będzie oki

filtry dadzą radę

poczekaj z wymianą wew., odpal wszystko i w praniu wyjdzie , jak będzie za slaby to wymienisz

co do Ch... badziewia mam , i nie narzekam (nie wiem tylko czy te samo które wypatrzyłeś )

pozdrowił :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jescze jedno pytanko tak jak na samym popczatku wymienilem 3 obsady i tak sie zastanawiam czy moglbym do tego dorzucic jakis 1 gatunek Aluonacar np Pink czy to juz bedzie przesada nawet taki malutki haremik 1+2


Bo ogolnie zastanawiam sie nad neon spot 3 + 8


Socolofi white 1 + 4


Maingano juz mam zgrane stadko wiec jego bym raczej nie chcial redukowac 2+7


Co o tym sadzicie ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tych ktore chcesz i wielkosci haremow jaki wymieniles to 25 ryb;Wedlug mnie jak jeszcze dolozysz aulony to bedzie ciasnawo.Zmniejsze moze harem elongatusa i wtedy, aczkolwiek jak juz chcesz 4 gatunek to pomysl raczej nastepnym z mbuny.Tym bardziej nie polecam na poczatek przygody z malawi laczenie aulon z mbuniakami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 ryb to już jest imho za dużo ,u mnie w takim samym baniaku pływa w tej chwili 19 ryb a jeden gatunek jeszcze jest przed redukcją.Pysie szybko rosną i zaczyna brakować miejsca...

Co do filtra to tu masz najlepszy http://allegro.onet.pl/item1191080616_pompa_turbinowa_at_203_2000l_h_32w_2_0m_gratis.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym liczeniem to nie tak do konca ze jest 18 litrow na rybsko.450l to jest netto pod krawedz, odlicz jakies 8 cm od krawedzi, odlicz jakies przynajmniej 5 cm piasku no i oczywiscie odlicz kamloty, a moze i tlo ktore tez zabiera to miejsce i na koncu bedziesz mial moze ze 350l w zaleznosci ile miejsca zajmuja kamulce, a to juz tylko 14l na rybe jak dobrze pojdzie.

Nie popadamy w skrajnosci ale chyba wszystkim nam zalezy na dobrym samopoczuciu naszych podopiecznych :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.