Jump to content

Woda "śmierdzi" rybami i wszystkie ślimaki przy powierzchni

kunta
 Share

Recommended Posts

Nie wiem czy to jest problem czy też nie ale w jak zanurzę rękę w akwa to po wyciągnięciu "śmierdzi" rybami i wszystkie ślimaki są tuż przy tafli.

T=28'C

pH=7,8

KH=12

GH=14

NH3/4=0

NO2=0

NO3>50 ale tak jest nawet po podmianie i było prawie zawsze....

Nie wiem czy to jest problem czy też nie ale w jak zanurzę rękę w akwa to po wyciągnięciu "śmierdzi" rybami

Może dlatego, że trzymasz w akwarium ryby :?: :) Gorzej, jeśli śmierdzi rozkładającymi się rybami... Nic z obsady nie ubyło :?: Jakieś gnijące rośliny :?: Resztki pokarmu :?:

Akwarium jest przejściowe - na czas budowy nowego.

Stoi tak już z miesiąc.

Wody jest z 400 litrów netto, trochę piachu, kilka kamieni (ale naprawdę może tego będzie z 5kg) cyrkulator, głowica z gąbką.

Obsada to 3 dorosłe Trevcie, 3 średniaki (koło 4cm) i cała banda jakiegoś małego badziewia - bo trewcie pozostawione same sobie nie próżnują i się mnożą jak króliki...

Z dużych/średnich ryb nic nie padło, a małe się nie liczą przy tym litrażu.

Żarcie też nie zalega bo karmię 2 razy dziennie że tak powiem symbolicznie (2 dorosłe samice znowu noszą to zasadniczo nie ma dla kogo sypać).

Co do roślin....no ja Cię proszę bez takich... ;-) żadnego zielska nie ma w baniaku.

Ryby trzymam już jakiś czas i nigdy zapach nie był tak intensywny.

Taki zapach jaki jest gdy się ryby czyści - no rybny zapach :D

Najbardziej niepokoją mnie te ślimaki - quo vadis ślimaq?

Moze przyczyna leży w tym, ze wyjęliśmy ostatnio resztę kamieni, na których na pewno było sporo bakterii osadzonych i teraz biologia zaczyna podupadać w tym zacnym baniaczku.

Ja już bardziej podejrzewam że może pod kamlotami porobiły sie jakieś strefy beztlenowe albo inne badziewie?

Włączę napowietrzanie na maxa niech to dziadostwo wywieje :D

Przy strefach beztlenowych śmierdziało by bardziej szlamem a ślimaki czekają na przeprowadzkę :wink: (abyś żadnego nie pominął :mrgreen: )

ślimaki idą do góry jak coś im w wodzie nie pasuje albo kiedy są głodne. Stawiałbym na "zabełtanie" szlamu z podłoża. Włącz napowietrzanie i poczekaj.

Dziś rano podłączyłem napowietrzanie pod głowicę i teraz w porównaniu z tym co było wczoraj jest o niebo lepiej - znaczy przy powierzchni zostało koło 8 ślimaków więc chyba o to chodziło.

Z drugiej strony może rzeczywiście są głodne bo trewcie narobiły narybku i wszystkie drobne cząsteczki są przez nie skrzętnie usuwane.

• 1 month later...

Chciał bym odświeżyć temat, mianowicie dziś poczułem iż z akwa wydobywa się dziwny zapach tak jakby coś zaczynało gnić, nie śmierdzi bardzo intensywnie ale czuć. Rybki karmione są z umiarem raz dziennie, normalnie się zachwoują woda 27 st, parametry w normie dziś mierzyłęm NO2 0 i NO3 10 inne pomiary dokonywałem wczoraj i są ok. Biolog śmiga od dwuch dni. W akwarium nie widzę żadnych glonów, na szybach nic się ni pokazuje, od czasu do czasu rybka obetrze się bokiem o piasek. Co może być przyczyną takowego zapachu ? odsłoniłem pokrywę z góry żeby był dostęp świerzego powietrza.

zazwyczaj, jak jakaś ryba zdechnie to i w akwarium zaczyna śmierdzieć zgnilizną, więc poszukaj czy nie masz trupka.

Inną przyczyną może być to co się stało u mnie - włożyłem do kubeczka mrożonkę i zapomniałem jej wrzucić do ryb po rozmrożeniu, po kilku dniach był taki smród że myślałem że wszystkie ryby mi pozdychały, ryby pływały sobie w najlepsze, a mrożonka jeszcze trochę a znów by była żywym pokarmem - jeszcze troszkę i znów by się ruszała.