Skocz do zawartości

Baza ryb Klubu Malawi


Sir_Yaro

Rekomendowane odpowiedzi

Do albumu niestety trzeba posiadac konto. A ja takiego nieposiadam.


Jesli mi administracja cos takiego udostepni to bylbym w stanie zbudowac interfejs ktory korzystal by z grafik albumu bez logowania sie do niego.

Z reszta wczoraj okazalo sie jak podlaczylem pierwsza grafike ze z albumu tez nie jest tak latwo wyciagac zdjecia. Przez wlaczone w galerii ulatwienia poprawiajace czytelnosc linkow (rewrite) trudno jest manipulowac adresami i je automatycznie wyciagac... :( Tutaj tez wspolpraca z administracja by sie przydala gdyz w gallery2 o ile pamietam jest mozliwosc wyciagania bezposrednich linkow w latwiejszy sposob niz obecnie.


Bylo by milo gdyby ktos z administracji sie odezwal i powiedzial czy bedzie sie taka baza mogla tu znalesc gdyz ja nie bede (chyba) w stanie tego hostowac wiecznie. Z reszta IMO powinno to byc w ramach serwisu a nie gdzies zupelnie indziej.


Jesli chodzi o inna baze to oczywiscie nic nie wiem ale chetnie z nims moge popracowac w wolnych chwilach.


Dane w obecnej bazie sa zywcem zassane z angielskiej bazy. Jesli tam jest cos nie tak to i tutaj jest. Na pewno bedzie trzeba cos poprawiec - jak wskazuje na to przyklad z saulosi :)



A co do tego "Widocznego Temperamentu" to sam mam watpliwosci czy to jest dobre tlumaczenie. Nie wiem w sumie co to znaczy "Conspecific Temperament". Z angielskim nie mam problemow ale nie powiem aby to bylo czesto uzywane slowo.

Ktos pomoze ?


Jesli chodzi o zdjecia to jak najbardziej chce aby mozna bylo je zobaczyc juz na stronie glownej.

Mozna to ladnie javascriptem rozwiazac. Tak ze fota laduje sie dopiero kiedy najedzies nad pozycje mysza.. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, dobierajka wcale nie jest tak mocno skomplikowana w zaprogramowaniu. Bardziej czasochłonna jest w zgromadzeniu bazy wiedzy odpowiedniej, ale to można przerzucić na użytkowników, dając im odpowiedni interfejs :)

Co do implementacji, wystarczy dorzucić dodatkową tabelę, łączącą gatunki parami:

id

id_gat1

id_gat2

waga


i podobierać parami gatunki, które mogą ze sobą żyć, dodając dodatkowo wagę, określającą jak bardzo dane gatunki są dla siebie odpowiednie. W momencie rozpoczęcia przeszukiwania tych par, musisz wiedzieć, jakie gatunki możesz brać pod uwagę, więc potrzebna będzie minimalna długość zbiornika dla danego gatunku, optymalną wielkość haremu oraz wielkość rewiru dla 1 haremu. Użytkownik w dobierajce podaje wielkość zbiornika i opcjonalnie jakiś gatunek "must have". System ocenia, czy do danego baniaka wejdzie coś więcej, niż "must have" i jeżeli tak, to leci po parach wg. wag malejąco, wyszukując pasujące gatunki aż do zapełnienia zbiornika. Można tu zaprogramować łażenie po drzewku binarnym i podanie kilku różnych propozycji obsad.

Trzeba dodać jeszcze jakiś ogranicznik, zwiększający zapełnienie zbiornika dodatkowo po dodaniu każdego nowego gatunku bardziej agresywnego i pewnie jeszcze kilka różnych dodatkowych ograniczeń, które wyjdą "w praniu".

Użytkownicy dobieraliby gatunki w pary, przeglądając bazę gatunków. Waga rosłaby, gdy dana para będzie miała więcej dodań. A ja to już chyba powinienem kończyć na dziś, bo fantazja mi się włącza ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co do tego "Widocznego Temperamentu" to sam mam watpliwosci czy to jest dobre tlumaczenie. Nie wiem w sumie co to znaczy "Conspecific Temperament". Z angielskim nie mam problemow ale nie powiem aby to bylo czesto uzywane slowo.

Ktos pomoze ?


moim zdaniem chodzi o agresję wewnątrzgatunkową, a samo temperament, o agresję wobec ryb innych gatunków, taka ogólna agresja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

An organism belonging to the same species as another.


Definition

An organism belonging to the same species as another.

noun, plural: conspecifics

Another organism of the same species.

adjective

Pertaining to another organism (such as an animal) of the same species, or that has similar appearance as another.

For example, Copperband Butterflyfish is a territorial species that it is likely to fight with conspecifics, especially in small community tanks.

Czyli chodzi tu nie inaczej jak o agresje wew. gatunkową.


Definicje ze strony cichlid-forum

Conspecific Temperament: This describes the overall demeanor of a cichlid toward other tank-

mates of the same species

Temperament: This describes the overall demeanor of a cichlid toward other tankmates that

are of a different species.

Tak jak napisal kisor.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podaje jeszcze kilka moich propozycji tłumaczeń:

-Maternal Mouthbrooder: Samice inkubujące ikrę w pysku.

No i propozycje tłumaczeń środowiska życia:

-Shallow Precipitous Rocky Habitat: Płytko występujące urwiska skalne.

-Deep Rocky Habitat: Głęboko występujące skalne siedliska.

-Sediment-Rich Rocky Habitat: Siedliska skaliste bogate w osady(nanosy, gruzowiska) skalne.

-Intermediate Zone: Strefa przejściowa (miedzy środowiskiem skalnym i piaszczystym-Habitat Number Three

It is called the intermediate area where the rocky shoreline meets the sandy zone. This area takes up 30% of Lake

Malawi and the water starts to deepen. Most of the smaller fish don't go into this area due to more predators.

-Cavedweller in Rocky Habitat: Siedliska skaliste, bogate w jaskinie-kryjówki.

-Sediment-Free Rocky Habitat: Siedliska skalne bez nanosów skalnych, osadów i gruzowisk.

-Rocky habitat: Siedliska skalne.

-Sandy habitat near the intermediate zone: Środowisko piaszczyste blisko strefy przejściowej.

-Sediment-rich rocky habitat and Intermediate habitat: Siedliska skalne bogate w osady(nanosy, gruzowiska) skalne oraz

strefa przejściowa.

-Shallow and turbulent rocky habitat: Siedliska skalne w burzliwych wierzchnich warstwach wodach.

-Shallow Intermediate Habitat & Turbulent Habitat: Siedliska występujące na płytkich przejściowych wodach oraz

w burzliwych wodach.


Jak coś pominąłem to proszę dopiszcie, no i oczywiście jak ktoś ma uwagi i propozycje zmian, to tez mile widziane. Po prostu czasem ciężko jest wytłumaczyć zwrot z angielskiego na polski w kilku prostych słowach, w angielskim jeden wyraz czasem określa cale polskie zdanie. Moja propozycja jest taka żeby, te środowiska zostawić w dwóch językach, zarówno polskim jak i angielskim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje bardzo za przetlumaczenie tych pozycji. Juz wprowadzilem je do bazy.

POnizej zamieszczam wszystkie pozycje jakie obecnie istnieja w bazie:

Calm and shallow sediment-rich bays

Deep Rocky Sediment Rich

Deep sediment covered rocky areas

Głęboko występujące skalne siedliska

Large dark caves in the sediment-free

Open sand and intermediate habitat

Open sand near rocks

Płytko występujące urwiska skalne

Rocky habitats near the shoreline

Sand

Sand at the edge of steep

Sand, in and around Empty Shells

Sandy habitat

Sandy habitat near rocks

Sandy intermediate habitat

Sediment Rich Intermediate Zone

Sediment-free rocky habitat & intermediate habitat

Sediment-Free Rocky Habitat and Intermediate habit...

Shallow intermediate habitat

Shallow Intermediate Zone

Shallow sediment-rich habitats

Siedliska skaliste bogate w osady(nanosy, gruzowis...

Siedliska skaliste, bogate w jaskinie-kryjówki

Siedliska skalne

Siedliska skalne bez nanosów skalnych, osadów i gr...

Siedliska skalne bogate w osady(nanosy, gruzowiska...

Siedliska skalne w burzliwych wierzchnich warstwac...

Siedliska występujące na płytkich przejściowych wo...

Strefa przejściowa miedzy środowiskiem skalnym i p...

Surge Habitat

Środowisko piaszczyste blisko strefy przejściowej

Turbulent, shallow rocky habitat

Very shallow water of rocky habitat

Wave-washed rocky habitat

Wave-Washed Upper Rocky Habitat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-Calm and shallow sediment-rich bays: Spokojne i płytkie zatoki bogate w osady,drobne nanosy

skalne i drobne kamienie.

-Deep Rocky Sediment Rich: Głęboko występujące skaliste środowisko, bogate w osady, drobne nanosy

skalne i drobne kamienie.

-Deep sediment covered rocky areas: Głęboko występujące skalne siedliska, pokryte

osadami, drobnymi nanosami skalnymi i małymi kamieniami.

-Large dark caves in the sediment-free: Ogromne ciemne jaskinie bez drobnych kamiennych

osadów, nanosów i skałek.

-Open sand and intermediate habitat: Siedliska na rozległym piaskowym dnie

oraz w strefach przejściowych.

-Open sand near rocks: Rozlegle piaszczyste dno w okolicach skal.

-Rocky habitats near the shoreline: Siedliska skalne w okolicy linii brzegowej.

-Sand: Środowisko piaszczyste

-Sand at the edge of steep: Siedliska w środowisku piaszczystym w okolicach

stromych krawędzi skalnych.

-Sand, in and around Empty Shells: Środowisko piaszczyste w pustych muszlach i

ich okolicach.

-Sandy habitat: Środowisko piaszczyste.

-Sandy habitat near rocks: Środowisko piaszczyste w okolicach skal.

-Sandy intermediate habitat: Piaszczyste, przejściowe środowisko.

-Sediment Rich Intermediate Zone: Siedliska bogate w osady skalne i drobne kamienie.

-Sediment-free rocky habitat & intermediate habitat: Siedliska skaliste bez nanosów

skalnych i drobnych kamienie, oraz środowisko przejściowe.

-Sediment-Free Rocky Habitat and Intermediate habit... : Siedliska skaliste bez nanosów

skalnych i drobnych kamieni, oraz środowisko przejściowe.

-Shallow intermediate habitat: Środowisko przejściowe w płytkiej warstwie wody.

-Shallow Intermediate Zone: Środowisko przejściowe w płytkiej warstwie wody.

-Shallow sediment-rich habitats: Siedliska bogate w osady, nanosy skalne i drobne kamienie,

występujące w wierzchniej warstwie wody.

-Surge Habitat: Siedlisko blisko brzegu gdzie występują duże fale, mocno "mieszające" wodę.

-Turbulent, shallow rocky habitat: Środowisko skalne w burzliwej, niespokojnej wodzie.

-Very shallow water of rocky habitat: Środowisko skaliste w bardzo płytkich wodach.

-Wave-washed rocky habitat: Środowisko skaliste obmywane przez fale.

-Wave-Washed Upper Rocky Habitat: Siedliska na górnym skraju skal, obmywanych przez fale.



I kilka poprawek do poprzednich tłumaczeń,myślę, ze jednak takie sformułowania będą lepiej odzwierciedlać biotop.


-Sediment-Rich Rocky Habitat: Siedliska skaliste bogate w osady(nanosy, gruzowiska) skalne-> Siedliska skaliste bogate w osady, drobne nanosy skalne i drobne kamienie.

-Sediment-Free Rocky Habitat: Siedliska skalne bez nanosów skalnych, osadów i gruzowisk.-> Siedliska skaliste bez osadów, drobnych nanosów skalnych i drobnych kamieni.

-Sediment-rich rocky habitat and Intermediate habitat: Siedliska skalne bogate w osady(nanosy, gruzowiska) skalne oraz

strefa przejściowa-> Siedliska skaliste bogate w osady i drobne nanosy skalne i kamienie, oraz

strefa przejściowa.



Dedalem tez zdjęcia chyba wszystkich dostępnych gatunków z albumu, i myślę, ze jednak ta opcja nie powinna być dostępna dla każdego, z tego względu, ze może się przez to zrobić spory bałagan w przyszłości. Może powinna być opcja wysłanie propozycji zdjęcia i po sprawdzeniu, czy się nie powtarza, i czy fotka w ogóle pasuje do danego gatunku administrator powinien wtedy fotkę dodać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.