Skocz do zawartości

Baza ryb Klubu Malawi


Sir_Yaro

Rekomendowane odpowiedzi

Bardzo dziekuje. Fantastyczna robota.


Wszystkie zmiany wprowadzone, a baza rozrosla sie o kolejna tabele.. :P

Swoja droga widze, ze koledzy powprowadzali prawie 100 grafik dla przeszlo 30 gatunkow... :)


Musze szybko do tego jakas moderacje dorobic bo jak jakies dziecko neostrady sie do tego dorwie i zacznie bzdury wklepywac to bedzie trzeba wszystko sprawdzac albo robic od poczatku... :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby była potrzebna jeszcze jakaś pomoc to daj znać, na pewno pomogę, dysponuje ogromem wolnego czasu tak wiec dla mnie to nie problem. I chyba jest błąd w grafice przy ps. demasoni przy odmianie (Mozambique) jest fotka odmiany (Pombo Rocks). Odmiana Mozambique wygląda troszkę inaczej, można porównać fotki na innych stronach, te nasze rozsławione demasonki pochodzi z Pombo Rocks.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście nie widzę w tym problemu, przecież my nie kopiujemy nic unikalnego, informacje tam zawarte są przecież uniwersalne, ze tak się wyrażę. Oprawa graficzna jest własna, zdjęcia z albumu malawi....? Chyba nikt tu nie robi nic złego, co innego jakby wszystko było zerżnięte kropla w krople i wklejone do serwisu, łącznie ze zdjęciami itp.. Baza z C-F pełni tu role bardziej źródła informacji zebranych w jednym miejscu i wzorca, IMHO. Przecież informacje zawarte w C-F nie są unikalne, wręcz ogólnie dostępne w internecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tej chwili baza nie ma praktycznie zadnych powiazan ze zrodlem na podstawie ktorego powstala.

Specjalnie o to dbałem wiedzac, ze amerykancy maja na tym punkcie hopla.

Jedynie nazwy ryb sa takie same. A trudno - nawet w ameryce - przypuszczac ze ktos bedzie sobie roscil prawa do nazwy gatunku :). Reszta danych jest nowa(przetlumaczona) albo zmodyfikowana (temp, dlugosci). Jedynymi danymi ktore sa nietkniete sa dane powszechnie dostepne - pH oraz trudnosc gatunku. tylko w tym ostatnim przypadku mozna w ogole myslec o czymkolwiek brzydkim.


Z reszta jakis dzien czy dwa temu poslalem mejla na adres gallerysubmissions@cichlid-forum.com z informacja nt robienia takiej bazy. Odpowiedzi żadnej nie dostalem... :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i dobrze, przynajmniej spróbowałeś. Chodziło mi o to, że lista gatunków na CF jest dość charakterystyczna i jak ktoś śledzi światowe strony związane z pyszczakami, to widząc naszą listę od razu zauważy, że to z CF, a jeszcze jak były długości na początku przeliczone po kursie 1:2.4 bez zaokrągleń, to wiadomo, że hamerykańska lista była źródłem.


Pozdrawiam i podziwiam za wkład pracy, czekam na finalny efekt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przeliczenie jest na podstawie cali 1 cal to 2,54 cm. Co to za wartosc 2.4?

Zaokraglenia juz zrobilem. Do pełnych wartosci w cm. :P


KIlka rzeczy oczywiscie zrobie sam bo administracje tym ustrojstwem wiem jak zrobic.

Ale aby dodac inne "ficzery" to musze miec wasza pomoc, przynajmniej koncepcyjną... :)


bez komentarzy, uwag i porad to bedzie kieeeepskoooo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Aj tam po co zmieniać :-)

Pomyśl lepiej jak zrobić, żeby po wpisaniu w bazę nazwy ryby, automatycznie wpisywało by się także w szukajkę w galerii i pokazywało poniżej wyniki wyszukiwania w formie przesuwnego paska w którym po najechaniu na zdjęcie powiększało by je :-)


Żartuję oczywiście.

Mam kumpla programistę który uważa że wszystko można zrobić jeżeli wiesz co chcesz i możesz to wytłumaczyć (parę razy mi to udowodnił) ale niestety wyjechałem i się kontakt trochę urwał.


Niedługo zacznę Ci truć bo właśnie zabieram się za automatykę i będę gniazdka i termometry(7) montował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.