Skocz do zawartości

Proszę o Pomoc z obsadą 300l


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,


Proszę pomóżcie mi co mogę trzymać z 300l zbiorniku ?! Bo chyba mam małe przerybienie :( Obecna obsada to :


- Pseudotropheus Socolofi x3szt. 1/2

- Pseudotropheus Demasoni x6szt.

- Pseudotropheus Elongatus Mphanga x5szt. 3/2

- Labidochromis Caeruleus "yellow" x4szt.

- Melanochromis Auratus x5szt. 1/4

- Maylandia Estherae RED-RED x5szt. 1/4


Z góry dziękuję .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Demasoni może ci zdominować mpange,ponieważ poprzez pionowe pasy i podobne ubarwienie będzie go uznawał za konkurencję a demasoni to zadziorny pieron :wink:



Demasoni, pływają obecnie w swoim otoczeniu tz, trzymają się razem . To Mpanga 2samce troszkę ganiają po akwarium inne ryby . Dodam jeszcze że obecnie pysie mają bardzo dużo swoich kryjówek z łupek więc agresji nie widać .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Demasoni jest mniejszy od mpangi , ktorej samiec jest rownie zadziornym i walecznym pyszczakiem , raczej stawiam na dominacje silniejszej i większej mpangi, tym bardziej ze 5 -mc temu dokupilem do swojego ukladu harem 1x3tego elongatusa i po paru dniach samiec objal pozycje beta odrazu po m. johanni i tak do dnia dzisiejszego:).Demonki glownie gonia sie w obrebie wlasnego gatunku,podobienstwo jest owszem ale ale nie az takie jak w przypadku elongatusa aggressive ,ktory zapewne wycial by populacje demasoni, nie mniej jednak mpanga gania swojego "kuzyna", lecz dotyczy to rowniez samic melanochromisa chociaz zadziej.

Proponuje Ci taka obsade jak mam ja, ewentualnie zamiast m.johanni -m. auratus tylko u tych 2 problem jest rowniez z samicami sa rownie ostre jak samiec i mozesz miec troche zgonow,szczegolnie w czasie inkubacji i prawie pewna dominacje samic auratusa nad pozostalymi 2 mniejszymi gatunkami... dla wiekszego spokoju w akwarium jako 3 gat. proponowal bym Ci rybe mniej agresywna ale nie dajaca sie zdominowac jak m.magunga czy red-blue u ktorego odrazu mozesz dobrac harem poniewaz dymorfizm plciowy jest widoczny od malego :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli konieczne chcesz demasoni lub mpanga to proponuję jeszcze taki układ:

mpanga,msobo,socolofi

lub

demasoni,msobo,socolfi


I masz tu wtedy kolor i granatowy i żółty i niebieski...


BTW coś liche macie te demasonki jeśli dają się zdominować średnio-agresywnej mpandze... :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli konieczne chcesz demasoni lub mpanga to proponuję jeszcze taki układ:

mpanga,msobo,socolofi

lub

demasoni,msobo,socolfi


I masz tu wtedy kolor i granatowy i żółty i niebieski...


BTW coś liche macie te demasonki jeśli dają się zdominować średnio-agresywnej mpandze... :wink:



No wiesz , nie zawsze jest tak jak w książkach czy na serwisie KM :wink:

Nie można mieć klapek na oczach i wierzyć czemuś co się przeczyta .

Ja np. trzymam red blue z afrą i wyraźnie afra dominuje nad redziem.

Zobaczymy jak dorosną do pełnych rozmiarów , być może wtedy większy i już masywniejszy red zacznie poganiać

mniejszą afre , ale kto wie.



PS.kolega nie ma msobo w swoim akwa , może lepiej doradzić z tego co jest???

PS2.Ja proponuję red red , auratus , socolofi.

Masz wspaniałe haremy 1+4 i socolofi 1+2.

Socolofi nie znam za bardzo , ale powinny się pogodzić z wyżej wymienionymi gat. mbuna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.