Skocz do zawartości

Ewentualna dokładka?


Lax2

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Chcialbym dolozyc cos do moich saulosków w ilosci 1 i (1 prawdopodobny samiec) +5 samic ,Aulonocara Rubin 2 pewne samce(jeden pieknie wybarwiony) + 2 pewne samice i (3 maja byc samicami). Pływa z nimi młodziez stosunkowo malutka bo zauwazona jakies 1,5 tygodnia temu (trudno okreslic ale napewno widzalem rownoczesnie 4 sauloski i 4 aulonocary).Bede w przyszlosci redukowal ilosc jak podrosna bo zalezy mi na wprowadzeniu jakiegos innego rodzaju-koloru (np Aceri ??) do akwa 240l. Dodam jeszcze ze szefem akwarium jest samiec saulosi ktory jest tak bojowy ze doslownie walczy z moja reka lub czyscikiem do szyb gdy sie zblize w czasie prac porzadkowych do jego wykopanej sporej dziury w ktorej nagminnie odbywa gry milosne. Dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do 240 juz nic nie dokladaj, a napewno nie Acei.Aulonki to niezbyt trafiony pomysl w takim akwa, a ty jeszcze chcesz tam dac trzeci gatunek.

Jak Ci zalezy na 3 gatunkach to oddaj aulony i pomysl o dwoch innych gatunkach mbuny, bez Acei bo jest za duzy do takiego akwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powtorze sie po raz kolejny To nie był przypadek co do aulonocary podpieram sie tym artykułem Panowie http://www.klub-malawi.pl/artykuly_klubowiczow/kacik_aulonocary/laczenie_aulonocar_z_pyszczakami_z_grupy_mbuna.html

wiec prosze o nie miszanie mnie z blotem i teksty typu "to zestaw tylko dla doswiadczonych"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Najmniejszym zbiornikiem, jaki nadaje się do wspólnej hodowli, to zbiornik o wymiarach 120x40x50. Jest to absolutne minimum..." cytat z artykułu, a ty chcesz jeszcze dać 3 gatunek, w dodatku acei jedna z większych mbuna, dla której za minimum uznaje sie 150cm. Tu nie chodzi o doświadczenie, a o warunki bytowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiec prosze o nie miszanie mnie z blotem i teksty typu "to zestaw tylko dla doswiadczonych"

Ale nikt cię nie miesza z błotem :?:

Jak chcesz się trzymać sztywno artykułu to masz podane że trzecim gatunkiem może być Yello. Ale moim zdaniem jak ryby dorosną to będzie im ciasno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czytaj dalej "Przykładem dobrej obsady w zbiorniku 120x40x50 byłaby obsada:


- aulonocara sp. rubin red - 2 samce i 5 samic;

- labidochromis caeruleus 'yellow" - 1 samiec i 4 samice;

- pseudotropheus saulosi - 3 samce i 6 samic. "



Co ewentualnie zamiasy Yellow? Jak juz pisałem na wstepie chodzi o wprowadzenie jakiegos innego koloru bo jak narazie przewaga pomaranczowo-żółtego, najlepiej jakis odcien niebieskiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.