Skocz do zawartości

zmniejszenie agresji poprzez zmniejszenie kryjówek??


lexo

Rekomendowane odpowiedzi

W sumie z redami nie mam problemow, ale nie jestem w stanie odroznic płci.


a dla mnie byłby to niestety problem bo żadnej takiej książkowej odmiany nie znam.

a to że wkoło pływa wiele takich ryb świadczy o tym, ze ktoś takie kundelki sprzedaje na lewo i prawo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam samych samic, bo jedna wlasnie mi inkubuje. Przybajmniej nosi widoczne jajka w pysku. Wiec samych samic ani samcow nie mam :/

Kurde ,jeszcze nie mam nowej cyfrowki, jak tylko kupie to porobie fotki lub film i bede liczyl na waszą fachową pomoc.


JEsli chodzi o te pyszczaki ze sklepu. To te dwie odmiany redow po 8 i 12zł za sztuke byly nazwane tak:1. Maylandia estherae red red a 2 bez slowa estherae czyli maylandia red red. OCzywiscie to moze swiadczyc tylko o lenistwie lub niedokladnosci sprzedajcego ktory opisał plakietkie na akwa.


Korci mnie zeby pojsc do tego sklepu i zrobic fotki z ukrycia, ale robienie foto jest zakazne wiec niebardzo wiem jak tą operacje przeprowadzic :)


pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja u siebie zauważyłem, że dopóki w akwa miałem tylko kaminie i kryjówki tylko między nimi, to samic alfa saulosi coral ganiał samca beta po całym akwa, ale nie było to aż takie natarczywe. Czasem samce złapały się za pyski, potrzymały kilkanaście minut i każdy płynął w swoją stronę. Od czasu jak do akwa wsadziłem maskownice na sprzęt samiec beta przyjął sobie za teren właśnie wnętrze jednej z maskownic (w której wnętrzu znajduje się cyrkulator). Teraz wypływa tylko kiedy sypnę pokarm, i od razu jej przeganiany do swojej maskownicy przez samca alfa. Poza tym, samiec alfa gania po całym akwa samca gamma, który nie ma swojego rewiru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja zaobserwowałem cos podobnego u siebie: w momencie kiedy drugi wybarwiony samiec osiągnął rozmiary pierwszego akwarium zostało podzielone. Jeden siedzi w skałach a drugi pływa w strefie piaszczystej. Walki toczą się na granicy tych dwóch stref. Póki młodszy był mniejszy to prały się równo gdzie popadnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorki ale obsada do tego akwarium jest tragiczna, już duże ryby, mało miejsca na swoje rewiry i ryby prawie jak w puszcze rybnej.

Twoje akwarium jest typowym przykładem tego co już nie raz pisałem, że 240 l nie nadaje się dla 3 większych gatunków, prawdę mówiąc nie wiem jakie masz proporcje w akwarium wśród redów, również nie będę zgadywał co samiec co samica i co to w ogóle jest, ale na twoim miejscu oddał bym redy i zostawił maingano w jakimś fajnym haremiku 1+3 lub 4 i tak samo z saulosi.

PS

Teraz zwróciłem uwagę jak wyglądają twoje rybki i sorki widać tylko jednego maingano (tylko on wygląda przyzwoicie) pozostałe nie zachwycają, samiec saulosi, który powinien być piękno pasiasty jest tak bez wyrazu że zastanawiałem się co to jest.

Serio przeprowadź redukcję i ciesz sie rybami z jeziora malawi, bo jak narazie to ciężko powiedzieć co to jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yaro pyszczaki skumulowaly sie w jednym miejscu bo lgną do mnie, dlatego tak wygladalo . PRawa czesc akwa prawie pusta. Yaro moze zabardzo stresujesz swoje ryby, ze tego nie zczailes .


samiec saulosi jak to piszesz pełnopasiasty jest tu: http://www.youtube.com/watch?v=wn5fGj8yHvs


Reszta sualosi samcow jest niewybarwiona a jeden dorosły zdominowany, dlatego tak to wyglada.



Ktos kto ma pojecie o redach, moze sie cokolwiek wypowiedziec o moich?

dzieki i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.