Skocz do zawartości

zmniejszenie agresji poprzez zmniejszenie kryjówek??


lexo

Rekomendowane odpowiedzi

Pisanie o obsadzie mi nie pomoże, bo ja nie jestem nawet pewien ile mam samcow a ile samic, zwlaszcza u redow. Watek kiedys obszerny zalozylem i nikt nie byl w stanie mi pomoc jak odroznic samce od samic w moich redach.


To co wiem.

240 litrów.

filtracja tetra ex 1200 + auqael filter turbo 1100l.



Maingano

1 samiec + 1 samica +1 szt. młoda (okolo 8-10 msc) nie znam płci ( robia mi niezły młyn, zlikiwodwalem juz 3 samce) jednak pomimo tego ze zostal 1 samiec to teraz gania samice i wode wylewa z akwa, wczesniej ganiał samiec samca i bylo to samo, jesli dokupie samice nie wiem czy to cos zmieni, maingano u mnie jest najbardziej dynamiczna rybą i najwiecej robi młynu w akwa, zastanawiam sie nad likwidacja tego gatunku).


Redy

1 samica (tylko jedna teraz po 1,5 roku mi inkubowala) +6 sztuk nie znam płci (nikt nie byl w stanie mi pomoc, wszystkie maja ten sam kolor, ni to bialy ni pomarańczowywy)


Saulosi

3 samce +4 samice +4 szt. nie znam płci - najspokojniejsze ryby, jednak problem mam z jednym mniejszym saulosi ktorego nei znam płci, wszyskie saulosi czy to samce czy samice go przeganiają, nie ma polowy tylnego ogonoa, kolor prawie biały, 2 razy go ratowalem i odlawialem do kotnika , teraz sobie radzi ale dalej jest przeganiany przez wszystkie ryby. Chowa sie jak mainagno przy tafli wody i inny ryby chcac go przegonic , przelewają wode.


Bede musial spuscic chyba z 10 cm wody, bedzie to wygladalo brzydko, ale to jedyny chyba sposob by woda sie nie przelewala z akwa.

Planuje zrobic tlo stukturalne, moze to troche pomoze. Bedzie wieksza odleglosc od sciany bocznej.


W przyszlym tygodniu kupuje sobie lepsza cyfrowke postaram sie nakrecic film, moze ktos wtedy mi pomoze w rozpoznaniu plci u redow.


pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Saulosi,maingano,redy-obsada tragiczna? :shock:


dziwne masz zdanie...


"6 sztuk nie znam płci (nikt nie byl w stanie mi pomoc, wszystkie maja ten sam kolor, ni to bialy ni pomarańczowywy)"


może te łososiowego koloru to samce?



A nie pomyślałeś , że Yaro pisze o proporcjach płciowych? :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do maingano, mialem w sumie 7 sztuk, jednak 4 okazaly sie samcami. a 1 samica zostala zabita podczas mojej kilkumiesiecznej nieobecnosci w domu, 3 samce zlikwidowalem. siodmy maingano jest z mojego "chowu" jakims cudem udalo mu sie przetrwac nie wiem na co wyrosnie.

Co do łosiowatego koloru red, to moj watek sprzed roku ze zdjeciami http://forum.klub-malawi.pl/viewtopic.php?f=28&t=5371&hilit=p%C5%82e%C4%87+red


Ja nie potrafie rozroznic koloru u moich redow, a jak mowie ryby mam od listopada 2008 i dopiero wczoraj pierwszy red inkubuje.



Pytanie o maingano

MAm 1 samiec +1 samica +1 (jeszcze nie wiem), jesli sie okaze ze bedzie 1+2 to nie da rady tak trzymac?


pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzis bylem w sklepie dokupilem jedyną samiczkę maignano jaką mieli , ale jest mała. Kurcze krotsza na dlugosc ze 4 razy a samiec ja goni i sie zaleca. Myslalem ze z takim maluchem nie bedzie mu sie chcialo.


Niestety, widzialem w sklepie u siebie 2 odmiany red-red po 8 i 12zł za sztukę. Te drozsze byly takie jak powinno byc czyli pomarańczowo-żółe, natomiast te tansze takie jak mam. Chyba nigdy u swoich redow nie dowiem sie ile mam samcow i samic, z racji tej mojej dziwnej odmiany. :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do mainagno doroslych nie mam gdzie kupić.


Co sie tyczy redow, 1,5 roku temu mieli wtedy tylko tą jedną odmianę a ja nie podejrzewalem nic zlego. Zreszta ten sklep stacjonarny sie cieszy dośc dobrą opinią jesli chodzi o jakość ryb. Troche dziwne, skoro 1,5 roku temu mieli tą dziwną odmianę redów , i teraz po 1,5 roku znowu mają tą samą. Moze te nie kundelki, tylko jakas inna odmiana. Dodatkowo w jednej knajpie w Lublinie plywają w akwa identyczny redy dorosłe jak moje. Wiec sam juz nie wiem. I nie wiem co robić :) W sumie z redami nie mam problemow, ale nie jestem w stanie odroznic płci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.