Skocz do zawartości

zmniejszenie agresji poprzez zmniejszenie kryjówek??


lexo

Rekomendowane odpowiedzi

witam

Jesli zmniejsze ilosc kryjówek , kamieni to agresja ryb bedzie mniejsza?

jak z tym jest w praktyce?

Na galerii widze czesto mało kamieni, duzo przestrzeni . zastanawiam sie czy u siebei tak nie zrobić by troche ryby czuly sie bardziej swobodnie.

doradzice, pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się że nie do końca :?: zawsze nakręcony samiec może wykopać sobie dołek i zadyma gotowa :mrgreen:

A tak na marginesie to agresja (a właściwie terytorializm i obrona młodych, choć słabsza niż się spodziewałem) właśnie zachęciła mnie do tego biotopu. Chcesz spokoju to inny biotop :wink: ale spróbuj bo warto :D

Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

usuń wszystkie kryjówki, nie będą miały czego pilnować i będą swobodniejsze.



Kiedyś u mnie samiec fuelleborna , najmniejszy , nie miał szans na objęcie rewiru , to pilnował grzałki:)

Więc muszę przyznać rację Eljotowi , jeśli ryby są dobrej jakości , to ten terytorializm zawsze się objawi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba każdy pamięta moje akwarium. Wystrój non-mbuna, 4 wielkie kamienie na całe akwa. I podobna sytuacja jak u Daniela - dominujący samiec Hongi zadomowił się między dwoma wylotami cyrkulatora :mrgreen: Więc nie tylko zdominowane ryby, ale i dominanci mają dziwne urojenia na punkcie terytorializmu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nestety ja mam duzy problem z agresją, co prawda ryby mam 1,5 roku i tylko albo aż 1 ryba mi padla z pobicia bo mnei nie bylo w domu pare miesiecy to jednak juz kilka razy odlawialem pobite do kotnika i dzieki temu ratowalem im zycie. Najwiekszy problem jest jednak z tym ze ryby chlapią jak cholera, w tej chwili mam tymczasowo gazety poukladane obok akwa bo sie leje woda. Probowalem uszczelniac pokrywe ale niewiele to pomoglo. Zdominowane osobniki lubują sie w chowaniu w kącie blisko samej tafli wody, i jak "leci " na nie inna ryba to tak uciekajac wylewa wode z akwa. Redukcja samcow jakos nie dokonca mi pomaga. Np: Zlikiwodawalem dominata maingano ktory gonił drugiego samca, to teraz zdominowany samiec zostal dominantem i szaleje i goni samice :/

Mam bardzo duzo kamieni, w porownaniu do akwarii z galerii i tak sobie mysle, ze moze gdybym zrobil wiecej przestrzeni w akwa to cos pomoże :/


pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.